Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик показание темпратура?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик показание темпратура?

    Интересесува ме, кой датчик измерва и показва на таблото температурата на антифриза?Един от тези двата, които са на термостата ли е или е друг?Защото смених термостат и температурата не се качва до средата на скалата.Единия вариант е грешно показание и затова се чудя кой е датчика.А другия е стойностите да са като на снимката( благодаря за снимката) - в началото с малка стъпка, и около работната температура с по-голяма.
    Прикачени файлове
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    Тотален офтопик...това с каква кола е правено??? Таблото не ми прилича на брава, а на ланчия мисля или на Типо Ама няма типо под 1.8, дето може да вдигне реални 200 км/ч. Само тези от 1.8 нагоре мисля, че са повечко от 200 на километраж.Иначе по темата, виж , при мен на Типото на дигиталното табло оптималното е да ми стои на една чертичка преди 90 гр.

    Коментар


      #3
      paparac написа:
      Тотален офтопик...това с каква кола е правено??? Таблото не ми прилича на брава, а на ланчия мисля Иначе по темата, виж , при мен на Типото на дигиталното табло оптималното е да ми стои на една чертичка преди 90 гр.
      точнозащото на Брава няма никакви числа
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Датчика,който следи температурата се намира на термостата.Ако има проблем в температурният датчик се зачистват изводите му.Незнам в колко килоома трябва да е съпротивлението му.При мен след като си смених термостата отваря на 90 градуса(средно положение на стрелката), после пада с едно деление.После стрелката е едно деление надолу (80 градуса за оптимален режим на работа).Зависи на каква температура ти отваря термостата-зависи какъв е.Старият ми отваряше на 60 градуса.
        www.avi7.hit.bg
        Видеонаблюдение и системи за сигурност

        Коментар


          #5
          то това е ясно, че ако всичко е ок трябва да седи около средатапросто или уреда не показва вярно - вариант 1или ако е вариант 2 - тогава температурата е около 80-85 градуса
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            И аз да се включа по темата. При моята кола датчика за температурата е на върху цилиндровата глава близо до свещ 2, а съответно при Уно 903 куб. см. над свещ 1. Може при новите коли да е различно но все пак. Няма нищо общо между термостат и тампературен датчик. Поне при старите коли. Пак за моя тип кола термостата е регулиран : температура на отваряне 83-87 градуса целзий. А температурния датчик просто ти извежда инфото на таблото Справка Fiat Uno Haynes
            VW Bora Variant 1.6 16V '01

            Коментар


              #7
              Датчика на термостата дава информация в ЕКУ-то, а не на индикатора. Датчика за индикатора е друг и се намира зад термостата.
              Don't drink and drive,
              better smoke and fly!

              Коментар


                #8
                FORGER написа:
                Датчика на термостата дава информация в ЕКУ-то, а не на индикатора. Датчика за индикатора е друг и се намира зад термостата.
                на моя термостат има 2 датчикане е ли единия за компютъра, а другия за таблото?
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Ами сигурно е така. Този за индикатора има само един проводник.
                  Don't drink and drive,
                  better smoke and fly!

                  Коментар


                    #10
                    FORGER написа:
                    Ами сигурно е така. Този за индикатора има само един проводник.
                    значи е единия от двата
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар

                    Working...
                    X