Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задна чистачка Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задна чистачка Брава

    Здравейте колеги интересува ме информация как да си сменя само гумата на задната чистачка защото маже по стъклото благодаря


    Best Regards
    Fiat Brava 1.4 SX 12v

    #2
    Мда и мен ме интересува същото ... и моята е супер захабена ...

    Коментар


      #3
      Купуваш чистачка със същия размер и сменяш само перото...
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        zgabrovski написа:
        Купуваш чистачка със същия размер и сменяш само перото...
        Или купуваш само перо - някакви стотинки. Щом аз го смених за 2-3 минути, значи всеки, който се пробва не би трябвало да се затрудни особено
        FIAT Bravo 1.6 16V '97

        Коментар


          #5
          Мога да ви кажа как става на Темпрата. Гумата в долния си край (към болта за захващане на рамото), има един жлеб, който я държи да не излети . Та внимателно изваждаш двете стърчишки на рамото дето влизат в жлеба. По принцип старите пера не ти трябват и към тях можеш да подходиш по-смело. Махаш старите пера, ако не си се снабдил с подходящи нови, сега е момента да я свършиш тази работа . С клещите освобождаваш новото перо от държача, като тука пазиш перото, а не държача. И после внимателно го нанизваш на твоето рамо. Провери къде е жлеба за задържане, така че да задържиш перото на рамото. Накрая за да влязат стърчишките в жлеба прилагаш внимателно небходимото количество сила

          Коментар


            #6
            много лесно просто се вадят двете железни лентички отстрани на гумичката и тя се изважда поставя се новата и се реже според размера на перото и се вкарва заедно със железните ленти и готово

            Коментар


              #7
              Jordan Getov написа:
              много лесно просто се вадят двете железни лентички отстрани на гумичката и тя се изважда поставя се новата и се реже според размера на перото и се вкарва заедно със железните ленти и готово
              точно така и се внимава да не се счупи някое зъбче което държи перото че пластмасата в повечето случаи е прегоряла
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                В този ред на мисли все се чудя на бравата има ли дюза за пръскане на вода на задното стъкло?
                BRAVA 1,4 12V
                Nissan Navara

                Коментар


                  #9
                  georgiarg написа:
                  В този ред на мисли все се чудя на бравата има ли дюза за пръскане на вода на задното стъкло?
                  има
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Има даже две интегрирани са с основата на чистачката. Аперото се сменя както ти обясняват колегите,и аз го смених по същия начин.

                    Коментар


                      #11
                      А как (в какво положение на лоста за чистачките) се подава команда към тях.
                      BRAVA 1,4 12V
                      Nissan Navara

                      Коментар


                        #12
                        Като сме отворили дума за задната чистачка, не ми работат пръскалките. Първоначално пръскаха, и ненадейно спряха! Като пусна да пръска отзад се чува бученето на моторчето но нищо не излиза. При някои коили имало допълнително казанче отзад, за Бравата не знам ?!Може и дузите да са се запушилиМога ли да провера някак !?Благодаря предварително !
                        Карам Brava 1,8 16V EL & BSM LPG

                        Коментар


                          #13
                          Най-вероятно ти се е прекъснал маркуча за водата. Често се случва. Обикновенно е на сгъвката при капака на багажника. И при мене беше така. Докато открия къде е повредата доста си бях напоил тавана.
                          PUNTO Selecta

                          Коментар


                            #14
                            И в тази връзка да попитам и аз. Моята задна чистачка(пластмасата) търка по стъклото и го дере. Смених гумата ама пак не се оправя. Търсих в един, два магазиха-няма. Някакви идеи да я поправя,пластмаса е и ме е страх да я напъвам.
                            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                            Lancia Y

                            Коментар


                              #15
                              На мапкучите за дюзите има клапанчета които играят ролята и на филтри и може би те са запушени и за тива не пръскат. Когато купих мията всичките бяха запушени.

                              Коментар

                              Working...
                              X