Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Между 2000 и 5000 оборота колата няма мощност?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Между 2000 и 5000 оборота колата няма мощност?

    Здравейте колеги. Днес ми направи впечатление че колата между 2000 и 5000 оборота няма мощност. като дам газ на първа колата тругва с ряз давам газ но не набира и чак след 5000 оборота се чуства как дръпва повече. Какъв може да е проблема нещо запушено въздушния филтар е почти нов свещите са сменени кабелите на свещите също какъв може да е проблемаКогато е студен двигателя не го прави набира си през цялото време но загрее до нормалната си температура и го прави това няма мощност междо тия обороти
    www.puntopower.com
    FIAT Punto 1.2 16V Sporting

    #2
    От колко време караш колата? Само днес ли няма мощност? Може кофти бензин да си налял.
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      мне е от бензина от 1 година я карам колата като я взех го нямаше този номер. Наскоро почна да го праи но несам му обрущтал внимание забелязах също го прави когато е много горещо навън имам чувството че има недостиг на студен въздух ако знаеш каде са забутали въздохузаборника мале мале.
      www.puntopower.com
      FIAT Punto 1.2 16V Sporting

      Коментар


        #4
        Виж си датчика за температура на входящия въздух и дебита на бензиновата помпа
        Fiat Punto 1.1 6Speed

        Коментар


          #5
          Какво точно трябва да им погледна и каде се намират. Съжалявам но не ги разбирам много уча се.
          www.puntopower.com
          FIAT Punto 1.2 16V Sporting

          Коментар


            #6
            Датчика за температурата е обединен в едно тяло с МАП сензора,при прецакването му ЕКУ-то не отчита грешка,защото де факто той си работи,но подава неверни данни.Закачаш колата на ВИЗА-та и следиш покачването на температурите,за помпата- закачаш манометър на подаващия маркуч и следиш налягането В ДВИЖЕНИЕ,иначе на място може да те лъже,че всичко е нормално
            Fiat Punto 1.1 6Speed

            Коментар


              #7
              Та относно въпроса ми по темата. Днес проведох няколко тестчета и установих че когато дам газ до края тогава няма мощност на тези обороти ако я давам плавно има известн промяна и не губи така ами си ускорява на какво може да се дължи това ? Богата смес
              www.puntopower.com
              FIAT Punto 1.2 16V Sporting

              Коментар


                #8
                Направи и една диагностика,така само може да гадаем от какво е.Аз залагам на тръгнала бензинова помпа,но е напълно възможно и нещо друго да се бъзикаи проблема да е комплексен.
                Fiat Punto 1.1 6Speed

                Коментар


                  #9
                  Мерси много колега със сигорност ще я закача за диагностика
                  www.puntopower.com
                  FIAT Punto 1.2 16V Sporting

                  Коментар


                    #10
                    колега не каза разбра ли от какво е че и аз го имам същият проблем
                    КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                    Коментар


                      #11
                      Ти сам го каза колега не му достига студен въздух
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар


                        #12
                        x

                        Виж да не би да имаш запушени гърнета!Аз на мареата нямах мощност от това, но и двигателя тогава почна повече да бучи.

                        Коментар


                          #13
                          Re: x

                          Същите симптоми бяха и при мен.Между 2000 и 4000 оборота нямаше мощност.След почистване на дебитомера се оправи.

                          Коментар


                            #14
                            От колко време не си сменял горивен филтър? Почисти MAF-а, но без да го докосваш и прегледай потенциометъра на дроселовата клапа!
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #15
                              nikolovvd написа:
                              От колко време не си сменял горивен филтър? Почисти MAF-а, но без да го докосваш и прегледай потенциометъра на дроселовата клапа!
                              Лошото е,че на този модел горивния филтър е вграден в бензиновата помпа,т.е несменяем.Но мисля,че може да се почисти.
                              Fiat Punto Mk2 1.2 16V Sporting `00

                              Коментар

                              Working...
                              X