Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата бие ток !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата бие ток !!!

    Колеги,ще ви кажа какъв проблем имам с ФИата,макар че може да ви се стори смешно.Та,всеки път когато я карам,без значение на късо или дълго разстояние,когато паркирам,излезна и хвана вратата от външната страна да я затворя ме хваща ток.Ток в силъл лек ток както като понякога се случва като пипнеш някой.Странното е че това започна от около 2-3 седмици и се случва абсолутно всеки път като я карам.Отначало мислех че е случайно ,но както казах-не е така.Та въпроса ми е-има ли някой представа от какво може да се получава това??Едва ли е в мен причината :D
    Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

    Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

    #2
    Статично електричество не само теб те бие ток, ако помниш едно време москвичите и жигулите имаха антистатици ( едни гумени ленти дет се влачат по земята отзад) те тези ленти "разтоварваха" заряда на колата към земята, сега ти си тази лента като слезеш от колата и направиш връзка с земята Интересно е че това явление се наблюдава само на пролет, зиме лете и есен не ме бие ток ама ела сега виж
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Да и мен ме бие често ток! :D Особено напоследък , да!
      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

      Коментар


        #4
        Пробвай да носиш дрехи от естествени материи ако не искаш да те удря тока.Другият вариант е да си сложиш някаква друга тапицерия,но да не е от полиамидни или полиестерни влакна.
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          #5
          iakvvu написа:
          Пробвай да носиш дрехи от естествени материи ако не искаш да те удря тока.Другият вариант е да си сложиш някаква друга тапицерия,но да не е от полиамидни или полиестерни влакна.
          И аз смятам ,че е от дрехите.Относно антистатиците които бяха хит за соц возилата преди години те имат вътре в гумата и стоманени нишки които правят разряда със земната повърхност.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            И при мен е така - обаче си го обяснявах, че се наелектризирам, защото на седалката съм сложил найлон - по разбираеми причини - механик съм и ходя на работа с мръсния гащеризон! Абе от едно известно време свикнах да затварям вратата с лакът, за да не ме бие тока!

            Коментар


              #7
              Колкото повече ви удря ток толкова по малко ще страдате от проблемни стави и кости. :D Това беше шега,но е вярно.Получава се ефекта на физиотерапиите с електричество.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #8
                И мен всеки път ме бие ток като сляза от колата и хвана вратата
                Fiat Brava 1.4 12V

                Коментар


                  #9
                  и мен ме пере тока с колата,особено кат бях на работа,оператор на машини за пласмасови детайли,нищо,че одихме с антистатични обувки пак не переше тока,обяснява ни го нашия разбирко там,че при пласмасите имало мн.наелектризиране.Не ви ли се е случвало да ви удря ток и един др.кат се докоснете с някого.За нашия проблем не става ли да ни се търка една жичка /от какъвто материал тр.де е/ под задния мост и земята.Тва не е ли и за по-голяма безопасност в грамотевично време.

                  Коментар


                    #10
                    Статично електричество , това е от дрехите които носите. Един колега се беше изказал за това по-горе в темата и аз потвърждавам , прав е. Един от начините да не ви "удря" този ток е когато слизате от колата преди да пуснете кракът хванете се за нещо метално по колата , аз примерно се хващам за предната колонка на предното стъкло и тогава пускам каркът . Така отвеждате тока в земята през обувката която дава известно съпротивление и нищо не се усеща. Пробвай те го и ви гарантирам 100% успех. Темата ще стане малко закачлива но пуснете резултати от този опит зада потвърдите казанто от мен.
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #11
                      и аз си мислех че проблема е специфичен за мен и моята кола, докато не видях една мацка да подскача до почти нов автомобил, след като слезе и понечи да си затвори вратата и за 2 и за 200 хиляди лева все те бие ток
                      Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                      Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                      Коментар


                        #12
                        И мен ме "бие" ток, нося само дрехи от естествена материя.
                        Fiat Bravo 1.9 TD100 04.1997

                        Коментар


                          #13
                          ivantt написа:
                          И мен ме "бие" ток, нося само дрехи от естествена материя.
                          Колеги , няма да ви "БИЕ" ако използвате описания по-горе от мен начин , "вервай те ми"
                          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                          Коментар


                            #14
                            null.zero написа:
                            ... и за 2 и за 200 хиляди лева все те бие ток
                            Обаче, ако си вземеш трабантче за 200 лв., няма да те бие ток. Няма за какво метално да се хванеш
                            Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                            Коментар


                              #15
                              То пък едно биенееее.... Аз си я знам и винаги разреждам с опакото на левия показалец преди да затворя. Така боли по-мало, ако може да се нарече болка изобщо...

                              Коментар

                              Working...
                              X