Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно смяна на маншон на полуоска

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно смяна на маншон на полуоска

    Колеги вапроса ми е следния гледам на реиката ми е пръскало няква грес или масло незнам точно от маншона на поуоската .Въпроса ми е като се сменя маншона трябва ли да се пални карето с нова смаск грес или каквото е там и нормална ли е цена за смяна 10-15 лева
    Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

    #2
    Да сменя се и греста и то със специална грес за карета, продават едни пакетчета по 2лв на Birth, синя на цвят е греста. На пакетчето пише - Genuine Grease for constant velocity joints (MoS2).
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Колега а аз ли да си я купя или в сервиза имат и друго видях маншона ми е здрав но на место скоба дрън свинска опашка може ли само скоба да се сложи или си е по хубаво нов маншон ,а с него скоби продават ли.
      Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

      Коментар


        #4
        Абе като си купиш маншон тои си е с греста вътре (в пакетче) и с скобите, освен ако не е някъв ментак дет ги леят в разни гаражи.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          колега благодаря не съм запознат много с автомобилите в дтуги области съм силен за това питам като малко дете
          Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

          Коментар


            #6
            По-добре си купи ти и греста и скобите, т.е. искай си маншон комплект.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              колеги всичко поръчано с ваша помощ от магазина на хитко за пореден път се обеждавам че са големи пичове и земни хора. Един от продавачите в магазина живее близко до мен и довечера ще ми достави нещата евала още един пат . Ако сервиз открият за наще кукли тук в софия направо ще е супер.И евала на вас колеги че ви има и помагате
              Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

              Коментар


                #8
                .... за нищо, квото можем помагаме, квото не можем се правим че помагаме
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #9
                  хаха колеги всичко сменено и сега още нещо смяна на маслото на скорустите плус смяна на вътрешен маншон на поуоска и пълненен с нова смаска като беше изчезнала старата ми взеха 40 лева нормално ли е
                  Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                  Коментар


                    #10
                    Ако говориш за смяна на вътрешния лагер с маншона и са ти сипали масло от тях 40 лева е нормално бих казал и евтино. 25 лева е някъде смяната на маншона и 15 лева може би 1.5 литра масло. Но ако само 40 лева за труд са ти взели и маслото за скоростите си е от тебе (щото тук смяна на масло не играе понеже така и така свалят маншон много ясно че ще трябва да точат маслото а това че ще налеят ново не се брои за смяна )тогава ми се вижда малко дебелко дори доста. На мен за смяна на двата маншона на скоростите ми взеха 40 лева. Имаи предвид че се свалят в случаия и двете полуоски. А при теб е било само от едната страна. Ако си от София при вас може и да е нормална цената, все пак дет се вика там е друга държава и заплатите са ви други Но колеги софианци ще споделят как им се вижда 40 лева за смяна маншон.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      Ами колега на мк2 маслото не изтича от поуоската като на много други коли колкото и да е чудно и не са ми сменяли лагер. А само маншона защото беше скъсан и смаската на карето беше всичката вън и карето направо си беше сухо. Напълниха го сложиха маншона смениха ми маслото. Говорих с един френд и по сервизите са дигнали цените и за смяна на масло тука е между 15-20 лева и за смяна на маншон и тя е там някаде. А и се оказа че в сервиза дето ходя е малко по скъпо .Но хубавот му е че стоиш вътре и гледаш какво ти правя.А в много от сервизите зимат ти колата и до там и незнаеш какво ти правят
                      Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                      Коментар

                      Working...
                      X