Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете при избор на размер на гуми.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помогнете при избор на размер на гуми.

    Колеги здравейте. Преди два дена спуках две гуми и затова се налага да купувам нови. Пред дилемата съм какъв размер да сложа. С оригиналните 14 цолови джанти съм. По стандарт дават (с Брава 1,6 съм) два размера: 175/65/14 и 185/60/14. Но мисля да сложа 185/65/14 заради дупките по родните пътища. Ако можете да дадете мнение и за някоя марка. Предлагат ми Debica.

    #2
    То по родните пътища само вериги от танк те оправят! Недей да си товариш колата с тези валяци - вземи си 185/60/14, ако искаш да е "по-стабилна" или 175/65/14 за да ти е по-комфортно и си гледай кефа! А Марката - за каквато имаш парички - като чета напоследък Барум са дръпнали напред според ADAC! Успех!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар


      #3
      Следващите ми гуми ще са 185/65/14, които са +13мм по-големи от препоръчителния размер. Сега съм със 185/60/15 които са с цели +20мм по-големи, но никакви проблеми не съм усетил. Все пак не влизам в завоите със 120км/ч. Vredenstein Hi-track оня ден гледах по 95лв гумаата, мисля че са доста добри за парите си.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Forsaken написа:
        То по родните пътища само вериги от танк те оправят! Недей да си товариш колата с тези валяци - вземи си 185/60/14, ако искаш да е "по-стабилна" или 175/65/14 за да ти е по-комфортно и си гледай кефа! А Марката - за каквато имаш парички - като чета напоследък Барум са дръпнали напред според ADAC! Успех!
        Засега намерих на едно място и то само 185/65/14 Debica. Май ще ги взема тях, защото утре ми се налага пътуване. Засега ще бъдат на предницата, малко по натам ще взема едни 185/60/14 и ще ги сложа на предницата, а тези 185/65/14 ще идат отзад. Те с какво ще тежат повече от 185/60/14.

        Коментар


          #5
          spark написа:
          Следващите ми гуми ще са 185/65/14, които са +13мм по-големи от препоръчителния размер. Сега съм със 185/60/15 които са с цели +20мм по-големи, но никакви проблеми не съм усетил. Все пак не влизам в завоите със 120км/ч. Vredenstein Hi-track оня ден гледах по 95лв гумаата, мисля че са доста добри за парите си.
          От кои са по големи с +20 мм.Мисля, че ако гумата е по висока, разхода ще е по нисък. Така, че ако нямам проблем с 185/65/14 с такъв размер ще си остана на предницата.

          Коментар


            #6
            marto_gp написа:
            От кои са по големи с +20 мм.Мисля, че ако гумата е по висока, разхода ще е по нисък. Така, че ако нямам проблем с 185/65/14 с такъв размер ще си остана на предницата.
            Логиката ти е грешна! Тези гуми са просто по тежки и се завъртат по трудно защото са по-високи!! А и ще ти бяга километража с малко, ама все пак! Можеш да я направиш тази врътка отпред-отзад, но не се знае абс-а как ще ти го приеме, но мисля че няма да има проблем при малки скорости!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Executer написа:
              marto_gp написа:
              От кои са по големи с +20 мм.Мисля, че ако гумата е по висока, разхода ще е по нисък. Така, че ако нямам проблем с 185/65/14 с такъв размер ще си остана на предницата.
              Логиката ти е грешна! Тези гуми са просто по тежки и се завъртат по трудно защото са по-високи!! А и ще ти бяга километража с малко, ама все пак! Можеш да я направиш тази врътка отпред-отзад, но не се знае абс-а как ще ти го приеме, но мисля че няма да има проблем при малки скорости!
              Няма начин, макар и по високи ще ги взимам, защото в момента съм с две резервни гуми, а както казах по нагоре ми се налага пътуване. Аз не карам бързо, а карам икономично и повече от 100-110 не вдигам. Кажете ми мнението си за Debica. Като гледам из интернет май са най евтините.Когато бях с 185/60/14 разхода ми беше някъде около 6-6,5 извънградско. Сега съм с 185/55/14 и разхода ми е около 7,5 извънградско. Като взема тези 185/65/14 ще направя и с тях сравнение и ще го напиша в темата. Но като гледам с 55 разхода си ми е по височък, отколкото с 60, макар да са по леки

              Коментар


                #8
                Колега, така се получава, когато не се рови човек в по-старите теми да попрочете малко! Естествено, че ще ти дава по-висок разход с по-малките гуми, защото ти си отчиташ километрите по километраж а не както трябва! Разхода си ти е същия и ако сложиш по-големи гуми пак няма да мръдне осезаемо - просто си смятай верните километри! За гумите - по-големо значение, според мен, има мекотата на борда на гумата а не височината и!За справки - http://www.avtogumi.com/
                Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                Коментар


                  #9
                  Forsaken написа:
                  Колега, така се получава, когато не се рови човек в по-старите теми да попрочете малко! Естествено, че ще ти дава по-висок разход с по-малките гуми, защото ти си отчиташ километрите по километраж а не както трябва! Разхода си ти е същия и ако сложиш по-големи гуми пак няма да мръдне осезаемо - просто си смятай верните километри! За гумите - по-големо значение, според мен, има мекотата на борда на гумата а не височината и!За справки - http://www.avtogumi.com/
                  Вече съм с нови гуми 185/65/14 Debica, защото имаше само такива.По интерет се порових преди да пусна темата, но исках мнение и на колеги от форума. Да за разхода съм съгласен, че ще бъде същият, но изминатие километри ще бъдат повече. Ако например сложа по високи гуми ще измина по дълго разтояние, което всъщност си е пак по нисък разход спрямо изминати километри при гуми 55 и 60.

                  Коментар


                    #10
                    Ето два сайта за евтини гуми:www.avtogumi.bg www.barzgumve.com

                    Коментар


                      #11
                      Виж и тук има полезна информация и калкулатор!!!http://www.avtogumi.com/bg/polezno/index.php

                      Коментар


                        #12
                        дебица, но какъв моделаз карам със зимни дебица фриго 2доволен съм ,макар да има едно малко биене, което не мога да го отстраняи това само със зимните гумикато мина на лести - със съшите джанти и изчезвалетните ми са максис и Клеберна същия размер 185/65/14вземи евтини гуми, нали все пак не си голям спортистзатова няма смисъл то скъпи
                        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                        Коментар


                          #13
                          Forsaken написа:
                          Колега, така се получава, когато не се рови човек в по-старите теми да попрочете малко! Естествено, че ще ти дава по-висок разход с по-малките гуми, защото ти си отчиташ километрите по километраж а не както трябва! Разхода си ти е същия и ако сложиш по-големи гуми пак няма да мръдне осезаемо - просто си смятай верните километри! За гумите - по-големо значение, според мен, има мекотата на борда на гумата а не височината и!За справки - http://www.avtogumi.com/
                          Не съм съгласен че е така. Мисля че е обратното: с по-малки гуми ще изминеш същото разстояние със сщото количество гориво, но като заредиш, ще отчетеш, че разходът ти е по-нисък, защото за същото действително разстояние, гумата ще е направила повече обороти, и ще е отчела повече на километража. Отделно с по-малки гуми мисля че на двигателя му е доста по-лесно, и това създава допълнителна, макар и малка икономия.

                          Коментар


                            #14
                            Напълно съгласен съм с написаното от оги. С малки гуми километража отчита повече, следователно който засича по километраж ще му се стори че разхода е паднал. На двигателя аз знам че не само с по малки гуми му е по лесно, но и с по тясни, но разликата в разхода ще е минимална.Предварително се извинявам за отклонението,но за да не пускам нова....Мисля да слагам лети джанти 15 на Марийка. Дали ще се поберат гуми 185/65/15??? Принципно знам че я дават с 195/55/15 , но ми се струва че ще са адски малки гумите като профил, и джантите по дупките ще.....
                            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                            Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                            Коментар


                              #15
                              cokata_23 написа:
                              Напълно съгласен съм с написаното от оги.
                              Колега, много те моля - собствените имена в българския език, като България, Оги, бай Драган, се пишат с главна буква

                              Коментар

                              Working...
                              X