Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампата на еърбег-а свети.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампата на еърбег-а свети.

    Здрасти колеги, Вчера вечерта ми примигна лампата за еърбега на няколко пъти, днес през цялото време светеше. Колко притеснително може да е това и мога ли да направя нещо сам, без компютърна диагностика ?Вчера следобяд заредих в Еко (много калпав бензин) и като цяло колата си промени поведението ... знам, че не звучи логично, но има ли хипотеза, в която бензина може да повлияе на еърбега !?
    Fiat Bravo GT -> дзверчето

    #2
    Re: Лампата на еърбег-а свети.

    oduh написа:
    Здрасти колеги, Вчера вечерта ми примигна лампата за еърбега на няколко пъти, днес през цялото време светеше. Колко притеснително може да е това и мога ли да направя нещо сам, без компютърна диагностика ?Вчера следобяд заредих в Еко (много калпав бензин) и като цяло колата си промени поведението ... знам, че не звучи логично, но има ли хипотеза, в която бензина може да повлияе на еърбега !?
    Няма врьзка, но без диагностика няма да се разминеш!

    Коментар


      #3
      Ех, аз съм подготвен за ново ходене до Вантротрейд, но просто не виждам как ще намеря време в следващите 1-2 седмици ...
      Fiat Bravo GT -> дзверчето

      Коментар


        #4
        oduh написа:
        Ех, аз съм подготвен за ново ходене до Вантротрейд, но просто не виждам как ще намеря време в следващите 1-2 седмици ...
        Колата и така си вьрви, но трябва да се оправи за да бьде пьлноценна и безопасна!

        Коментар


          #5
          дано не е изгорял модула за управлението на еър бега .....моят свети от 11.05 но оня ден докато се правех на майстор случайно открих една лепенка в жабката ,помачкала се с времето .та на нея пише на 5 езика ,че трябва да се подмени точно този месец (демек 10 години след производстото на колата),някаква капсула или нещо подобно .p.s.не съм сигурен дали точно капсула пишеше,но по памет така мисля (лепенката е в къщи)някой да е намирал подобна лепенка и дали има нещо което да се подменя !!!
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            tomazo написа:
            дано не е изгорял модула за управлението на еър бега .....моят свети от 11.05 но оня ден докато се правех на майстор случайно открих една лепенка в жабката ,помачкала се с времето .та на нея пише на 5 езика ,че трябва да се подмени точно този месец (демек 10 години след производстото на колата),някаква капсула или нещо подобно .p.s.не съм сигурен дали точно капсула пишеше,но по памет така мисля (лепенката е в къщи)някой да е намирал подобна лепенка и дали има нещо което да се подменя !!!
            Да, на 10 години се подменя пиропатрона за въздушната възглавница. Не че не може да изкара и доста още, но производителят по тоя начин си връзва гащите.
            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

            Коментар


              #7
              е имаш ли представа как се сменя и колко струва ???защото като ходих на диагностика във ванто бяха категорични че е ,модула за управлението ,но много станаха съвпаденията с тая лепенка !! иначе модули има 2-ра ръка и по 60 лв. но ако се окаче ,че фабрично е предвидено след 10 години на тая дата да светне или на еди колко си км.защото това стана малко преди 150 000 км. на колата ,ще има разправии във ванто Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                tomazo написа:
                е имаш ли представа как се сменя и колко струва ???защото като ходих на диагностика във ванто бяха категорични че е ,модула за управлението ,но много станаха съвпаденията с тая лепенка !! иначе модули има 2-ра ръка и по 60 лв. но ако се окаче ,че фабрично е предвидено след 10 години на тая дата да светне или на еди колко си км.защото това стана малко преди 150 000 км. на колата ,ще има разправии във ванто Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                Не, модулът не се сменя (освен ако не се е повредил нещо). Но лампата не би трябвало да светне когато колата стане на 10 години например - просто тези неща не са свързани с електрониката. По-скоро може да се направи аналогия с пожарогасителя - когато остарее, просто почва да става все по-малко годен. А тъй като със сигурността производителите на тези пиропатрони не могат да си позволят да си правят експерименти, гарантират 10 години безотказност и след това препоръчват да се подменят. Но колко дълго може да е годен подобен пиропатрон - не знам. Със сигурност поне още няколко годинки след десетте.
                Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                Коментар


                  #9
                  почти 100 % съм сигурен ,че се заменя .(може да не се казва модул де ,не съм добре с терминологията) знам само че се намира под климатика и е с големината на обикновенно реле .по моргите обаче го имат но искат ,там по номер да го сравяват ,а аз не съм си играл да го свалям
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #10
                    tomazo написа:
                    почти 100 % съм сигурен ,че се заменя .(може да не се казва модул де ,не съм добре с терминологията) знам само че се намира под климатика и е с големината на обикновенно реле .по моргите обаче го имат но искат ,там по номер да го сравяват ,а аз не съм си играл да го свалям
                    Зависи какво имаш предвид с това "сигурен съм, че се заменя". То че се сменя, сменя се. Но когато изгори от конденз от климатика, капал върху процесора му, или пък ако имаш теч от радиаторчето в купето. Но 10-те години не се отнасят за него. Да не би като си сменяш например крушките на фаровете да сменяш и всичките релета? Същото е и тук - лепенката обозначава кога да се смени пиропатрона, нищо повече.А за светещата лампа на airbag-a причината действително може да е този контролер.
                    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                    Коментар


                      #11
                      вече ми е ясно .значи едното няма нищо общо с другото трябва да спра да се правя на дедектив но иначе ме дразни тая червена лампа ,а и има един бушон 5А дето ми е изгорял .като го заменя с нов ,еърбега не свети но след ден ,два пак гори .не смея да пробвам с по-голям бушон да не вземе да се запаля .макар да ме сърби ръката да мушна една 20А -ка
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #12
                        tomazo написа:
                        вече ми е ясно .значи едното няма нищо общо с другото трябва да спра да се правя на дедектив но иначе ме дразни тая червена лампа ,а и има един бушон 5А дето ми е изгорял .като го заменя с нов ,еърбега не свети но след ден ,два пак гори .не смея да пробвам с по-голям бушон да не вземе да се запаля .макар да ме сърби ръката да мушна една 20А -ка
                        щом като смениш бушона и лампата не свети не би трябвало да има проблемно пък защо изгаря постоянно този бушон?
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Къде се намира този бушон или кой номер е. И аз имам проблем с лампичката.

                          Коментар


                            #14
                            fiat brava написа:
                            Къде се намира този бушон или кой номер е. И аз имам проблем с лампичката.
                            и аз точно това търсихна долната картинка с номер 3не знам точно кой номер е, защото на различните модели е различноно търси бушона, който е 5 А
                            Прикачени файлове
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              ааа хвърлихте ме в шах .да ходя да слизам до колата бушона е горните ,бушони (не тия отдолу дето са 2 реда) значи вдясно от към волана -най долният .не знам дали стана ясно .значи горното снопче бушони дето са .
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар

                              Working...
                              X