Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преминаване от Mi към карбуратор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Преминаване от Mi към карбуратор

    Мисля да преправя типото (1.6mi dohc) от моно на карбуратор.Кажете ми какви са предимствата и недостатъците на карбуратора спрямо моно инж. и какъв карбуратор е най-добре да се сложи :D
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    #2
    Сигурно щом си се решил на тази стъпка вече си проучил въпроса но според мен това не е много удачно. Аз съм с карбуратор ама не съм много доволен от него. Вярно че ремонтите са доста по евтини ама все пак това си е отживелица . Освен това винаги като имам проблеми с палене съответно гаснене почвам да си мисля дали не се е запушил пак скапания карбуратор. В момента пак съм така, е в повечето случаи е чукчето ама... :D
    VW Bora Variant 1.6 16V '01

    Коментар


      #3
      абе да ама недай си боже да ти се скапе инжекциона, става оле-мале. за да не съм съвсем офф ще кажа, че само съм чувал , че моното лесно става на карб., евтино, но разхода се вдига малко. колко малко не знам, ама карба си е идеален, нека е отживелица, аз сам си го оправях, а не като сега датчици, компютри али бали дай 20 лв да закача жиците да ти кажем какво й има- нищо й няма карай, да ама не върви. и така. предимствата са само в елементарната поддръжка и малко повече вървене. недостатъците единствено по-голям разход. малко.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        pakumba84 написа:
        абе да ама недай си боже да ти се скапе инжекциона, става оле-мале. за да не съм съвсем офф ще кажа, че само съм чувал , че моното лесно става на карб., евтино, но разхода се вдига малко. колко малко не знам, ама карба си е идеален, нека е отживелица, аз сам си го оправях, а не като сега датчици, компютри али бали дай 20 лв да закача жиците да ти кажем какво й има- нищо й няма карай, да ама не върви. и така. предимствата са само в елементарната поддръжка и малко повече вървене. недостатъците единствено по-голям разход. малко.
        Съмнява ме да ми вдигне разхода,защото фиатката сега харчи 12,като клапана за празния ход е скапан и ламбда сондата май не е в час.При нормално каране градско ако дава 10-11 е добре :D
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #5
          http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=27409 това е твоята тема
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар

          Working...
          X