Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за гуми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за гуми?

    В момента гумите на типото ми са много изтрити и са за смяна. Размерите им са 165/65/14. Посъветваха ме другия път като купувам гуми да взема с височина поне 70. Тия не съм ги купувал аз, а направо бяха на колата като ги купих. Работата е там че искам да са и по-широки. Искам да са поне 175/70, но ми казват че така ще бъде много тежко за колата и щял много да се качи разхода. Вие как мислите, защото видях преди няколко дни едно типо с доста по-широки гуми от мойте и незнам дали си заслужава да взимам и аз по-широки, защото ако се качи много разхода по-добре да не взимам.

    #2
    175/70 не са кой знае колко по-големи от 165/65...така че разхода ти няма да се качи
    forza forever

    Коментар


      #3
      TRE GAZELE написа:
      175/70 не са кой знае колко по-големи от 165/65...така че разхода ти няма да се качи
      Ок, разхода добре, но разбрах че ако сложа по-високи няма да ми отчита правилно километража. Вярно ли е това?

      Коментар


        #4
        Ако потърсиш из форума - някъде имаше линк към едно калкулаторче, в което въвеждаш гумите с които излиза от завода (виждат се в Аутодата) и после тези които искаш да сложиш, след което то ти показва разликата в %, или в см, не помня. Темата беше нещо за зимните гуми, ако не ме лъже паметта.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Според мен не би трябввало да променяш гумите от това което е предписано по техническото описание , но все пак ако решиш да експериментираш може но е верно че ще има някакво увеличение на разхода, по голямо усилие на волана и разбира се разлика в показанията на скоростомера. Между другото наистина във форума има доста по темата просто трябва да потърсиш. Аз например карам моето Уно 70 SX по характеристика трябва да го карам с гуми 165/65 но като го купих и четирите гуми бяха 155/70 т.е. като на Уно 70 S. Намерих някакъв линк в мрежата където изчислих че и при двата типа гуми височината на гумата е един и същ и в момента двета ми предни гуми са 165/65 а задните 155/70. Когато няма сняг и вода естествено по широките гуми дават по голяма устойчивост. Така че дерзай. Само съжалявам че не мога да ти посоча къде се намира калкулатора за джанти и гуми до кокото си спомням аз го намерих в start.bg
          VW Bora Variant 1.6 16V '01

          Коментар


            #6
            mvmrik написа:
            Ок, разхода добре, но разбрах че ако сложа по-високи няма да ми отчита правилно километража. Вярно ли е това?
            Ами няма да ти отчита правилно, чисто математически е напълно логично. просто 175/70 е по-висока от 165/65. Което означава, че за едно и също разстояние първата ще прави по-малко превъртания от втората. От там километражът ти ще отчита по-малко при реално навъртени повече километри.
            kc_3011 написа:
            Намерих някакъв линк в мрежата където изчислих че и при двата типа гуми височината на гумата е един и същ и в момента двета ми предни гуми са 165/65 а задните 155/70. Когато няма сняг и вода естествено по широките гуми дават по голяма устойчивост. Така че дерзай.
            Я го дай тоз линк да го видя, защото си в грешка. При 165/65 първото е широчината, а второто височината на гумата. Така че да обобщя, 155/70 би трябвало да е по-тясна, но определено е по-висока от 165/65.

            Коментар


              #7
              Re: Въпрос за гуми?

              mvmrik написа:
              В момента гумите на типото ми са много изтрити и са за смяна. Размерите им са 165/65/14. Посъветваха ме другия път като купувам гуми да взема с височина поне 70. Тия не съм ги купувал аз, а направо бяха на колата като ги купих. Работата е там че искам да са и по-широки. Искам да са поне 175/70, но ми казват че така ще бъде много тежко за колата и щял много да се качи разхода. Вие как мислите, защото видях преди няколко дни едно типо с доста по-широки гуми от мойте и незнам дали си заслужава да взимам и аз по-широки, защото ако се качи много разхода по-добре да не взимам.
              Защо пък по-високи? Ако искаш означените от теб размери, ще има неправилно отчитане на километража. Погледни в този калкулатор-http://www.tyresave.co.uk/tyresize.htmlАко се вмъкнеш в предлаганите максимум 2,5% разлика, няма да има особена промяна.П.С. Аз карам на 215/45 и промяната в разхода не е такава драстична

              Коментар


                #8
                paparac написа:
                ...Я го дай тоз линк да го видя, защото си в грешка. При 165/65 първото е широчината, а второто височината на гумата. Така че да обобщя, 155/70 би трябвало да е по-тясна, но определено е по-висока от 165/65.
                с 3 мм., никакви грижи Справкаhttp://www.tyresave.co.uk/tyresize.html

                Коментар


                  #9
                  Нещо не го отварям тоя сайт, но в този - http://avtogumi.com/ има калкулатор и ми показва че ако сменя старите 165/65/14 със 175/65/14 разликата в диаметрите на гумите е +13мм и при скорост от 100км/ч километража ще показва 98км/ч. Това мисля че не е кой знае каква разлика и значи няма проблем да сложа 175/65/14, защото и в сайта където пише с колко мм е повече е обозначено със зелен цвят, което означава че е допустима. Ако сложа 185/65/14 тогава вече разликата е 26мм и става червено, така че мисля че ако сложа 175 широки няма да има проблеми.

                  Коментар


                    #10
                    Я го дай тоз линк да го видя, защото си в грешка. При 165/65 първото е широчината, а второто височината на гумата. Така че да обобщя, 155/70 би трябвало да е по-тясна, но определено е по-висока от 165/65.[/quote]втората цифра от размера е процент от ширината а не височина която е постояна така че примерно 155/70/13 е по ниска и съответно и по тясна от 165/70/13 примерно
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Ще ти дам един краен размер за гуми и джанти ,които може да сложиш на Типо без да закачат в купето. Джантите са 7 J х 16 офсет 35 ,с гуми 215 х 45 х 16Моето е с 235 х 40 х 17 само че калниците ще са "други" . За разхода не бери грижи. Носкопрофилните гуми имат по-ниско вътрешно триене ,а това значи намаляване на загубите при търкаляне, тъй че повишен разход трудно се забелязва. Още повече че предавателното число на диференциала е от по-големите (къс) и увеличаването на диаметъра на гумите не оказва фатално влияние на динамиката и разхода.
                      sigpic
                      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                      475HP 11,5/1,9/191
                      YouTube

                      Коментар

                      Working...
                      X