Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да залепя автомобилна пластмаса?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да залепя автомобилна пластмаса?

    Имам следния проблем и ще съм много благодарен, ако някой може да ми помогне.Преди време един индианец-бензинджия , при опита да отвори външния капак на резервоара (не самата капачка, а вратичката отвънка) на Стилото я счупи. Въпросният капак е от пластмаса, предполагам същата, от която се правят и броните и другите външни елемнти,които са от пластмаса. От вънка е плоска, а от вътрешната страна има две перпендикулярни продължения където се захваща за пантата. Едното е по-късо, другото по-дълго. Отчупи се по-дългото. Проблемът е, че при отваряне има голям натиск върху това парче и съответно трябва да се залепи много здраво. Пробвах със стандартно лепило каноконлит - много е еластично и не става (разтяга се и вратичката провисва пак). Купих си поксипол - лепилото е достатъчно здраво, но не захваща здраво за пластмасата - при първото отваряне просто се отлепи лепилото от нея (не се счупи, а по-скоро отлепи). Чувал съм, че тези пластмаси нарочно се правят така, че да не могат лесно да се лепят - та като ти се счупи бронята да си купиш нова. Но все трябва да има някакво лепило, с което да може да се залепи?Тъпото е, че новата вратичка е само 30 лв, но после трябва да се боядисва, което ще вдигне доста цената на ремонта и за това бих предпочел да си оправя сегашната!Моля за помощ
    Fiat Bravo 1.4 Tjet 150 Emotion

    #2
    Защо не пробваш в някой сервиз за лепене на брони?Там доколкото знам ползват нещо като поялник с което разтапят пластмасата и така ги слепват.Не знам дали няма да ти се пробие капака по този начин.....Ако го пробиеш и захванеш пантата с някоя планка няма ли да стане?Отгоре малко кит и боичка...Поне ще спестиш 30 лв. за вртаичка.....Кофти случка с индианеца.....
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      пробвай от вътрешната страна да сложиш някаква подложка и тогава слагай поксипола... кофти работа наистина
      Punto 1.2, ELX MPI

      Коментар


        #4
        Отиди където заварят пластмаси, ще ти вземат 2-3 лева.

        Коментар


          #5
          Re: Как да залепя автомобилна пластмаса?

          [quote="boyo"]Имам следния проблем и ще съм много благодарен, ако някой може да ми помогне.Преди време един индианец-бензинджия , при опита да отвори външния капак на резервоара (не самата капачка, а вратичката отвънка) на Стилото я счупи. Въпросният капак е от пластмаса, предполагам същата, от която се правят и броните и другите външни елемнти,които са от пластмаса. От вънка е плоска, а от вътрешната страна има две перпендикулярни продължения където се захваща за пантата. Едното е по-късо, другото по-дълго. Отчупи се по-дългото. Проблемът е, че при отваряне има голям натиск върху това парче и съответно трябва да се залепи много здраво. Пробвах със стандартно лепило каноконлит - много е еластично и не става (разтяга се и вратичката провисва пак). Купих си поксипол - лепилото е достатъчно здраво, но не захваща здраво за пластмасата - при първото отваряне просто се отлепи лепилото от нея (не се счупи, а по-скоро отлепи). Чувал съм, че тези пластмаси нарочно се правят така, че да не могат лесно да се лепят - та като ти се счупи бронята да си купиш нова. Но все трябва да има някакво лепило, с което да може да се залепи?Тъпото е, че новата вратичка е само 30 лв, но после трябва да се боядисва, което ще вдигне доста цената на ремонта и за това бих предпочел да си оправя сегашната![quote="boyo"]Boyo, от личен опит знам, че автомобилните пластмаси се лепят и обработват изключително трудно особено Фиатовските.Преди имах "Брава" и ми писна от начупени,нагорели пластмаси и т.н.Решиш да смениш или поправиш третият стоп..аре разчупиш цялата кора на петата врата.Сложи си някоя колежка крачето на прага на задната врата, айде.. пластмасата рече "ХРУП" и фуга 3 мм.АРЕ "МОЛА,МОЛА"... за това я продадох!!!! Изключително качествено проектирана кола и изключително НЕКАЧЕСТВЕНО направена!Сори, ама колегите да не се обиждат.Та за твоя проблем.. караш "Стило" бе човеко, ще ти ли даде сърце да лепиш,побългаряваш и т.н за 30 лв.Аз на моето "Пунто-II" съм му накупил "ДВЪЧКИ" поне за 120-150лв, дет’ ма дразнят... е верно не са пластмаси.. обтегачи за врати,еди какво си, болт за резервната гума и т.н.Иди в "T&N CAR" ,там можеш да поръчаш всичко за Стилото и не се занимавай с глупости...извинявай, лично мнение!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Много неприятно. Стильото е красива кола и всичко трябва да си е наред. Аз ползвам в моята работа лепилата SUN FIX. Може да си ги чувал. Имат голяма гама, германски са. От лятото ползвам секундното им лепило. Не е наистина секундно, а минутно по-соро. Ползвах го за различни материали и усетих, че с плстмасите не прави компромиси.Залепих неща по колата и много съм доволен. Може да се пили, шкури, боядисва. Преди два дни залепих една пластмасова част на една помпа на една много скъпа машина. Имаше риск, но лепилото се представи чудесно. Помпата беше се спукала от студа, а е в гаранция. Ако се бях издънил гаранцията в Германия се губи. Сега не личи абсолютно нищо, гледах с лупа. Препоръчвам ти да опиташ, нищо не губиш. Имам каталога, ако искаш повече инфо поши ЛС.
            Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

            Коментар


              #7
              Re: Как да залепя автомобилна пластмаса?

              Nino написа:
              Boyo, от личен опит знам, че автомобилните пластмаси се лепят и обработват изключително трудно особено Фиатовските.Преди имах "Брава" и ми писна от начупени,нагорели пластмаси и т.н.Решиш да смениш или поправиш третият стоп..аре разчупиш цялата кора на петата врата.Сложи си някоя колежка крачето на прага на задната врата, айде.. пластмасата рече "ХРУП" и фуга 3 мм.АРЕ "МОЛА,МОЛА"... за това я продадох!!!! Изключително качествено проектирана кола и изключително НЕКАЧЕСТВЕНО направена!Сори, ама колегите да не се обиждат.Та за твоя проблем.. караш "Стило" бе човеко, ще ти ли даде сърце да лепиш,побългаряваш и т.н за 30 лв.Аз на моето "Пунто-II" съм му накупил "ДВЪЧКИ" поне за 120-150лв, дет’ ма дразнят... е верно не са пластмаси.. обтегачи за врати,еди какво си, болт за резервната гума и т.н.Иди в "T&N CAR" ,там можеш да поръчаш всичко за Стилото и не се занимавай с глупости...извинявай, лично мнение!
              30-те лева са нищо, щях отдавна да съм я взел. Но после трябва да се боядисва, както писах и разходът става прекалено голям за такава дребна част. Затва пеших да пробвам да я залепя, но се оказа, че тва не е лека задача Чудя се, дали застрахователят ще признае такава щета...
              Fiat Bravo 1.4 Tjet 150 Emotion

              Коментар


                #8
                Според мене - би трябвало да я признаят, не пречи да пробваш.
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  Re: Как да залепя автомобилна пластмаса?

                  boyo написа:
                  Чудя се, дали застрахователят ще признае такава щета...
                  Мисля,че би трябвало да признае щетата, но все-пак звънни на "Т&N CAR".На капака или вратата на багажника имаш номера на боята, предполагам, че по този номер ще я внесат.- T&N car - тел. 943 48 74,Красно село 850 44 05.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Аз лично ако имах Стило (ако можех да си го позволя) никога нямаше да се овъртам и да се чудя дали да си поръчам нова капачка! За да съм си позволил да карам тази колат то е трябвало да имам покритие за нея!Лично мнение!За типото такива неща съм си поръчвал и съм чакал 2 месеца за доставка - но ако искаш колата ти да изглежда добре.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      BO написа:
                      Аз лично ако имах Стило (ако можех да си го позволя) никога нямаше да се овъртам и да се чудя дали да си поръчам нова капачка! За да съм си позволил да карам тази колат то е трябвало да имам покритие за нея!Лично мнение!За типото такива неща съм си поръчвал и съм чакал 2 месеца за доставка - но ако искаш колата ти да изглежда добре.
                      Принципно си прав, но има и друго:- не е просто капачката, а после трябва да се боядиса, както съм написал- некак си ми е тъпо да дам примерно 80 лева за неква пластмаса и три грама боя (с 3 минути труд), щото знам, че реално струва мнооог по-малко. Примерно носач си взех оригинален ФИАТ, от гуми също няма да пестя, но тва парче пластмаса... - цялата операция изисква време, а мойте работно време съвпада с това на сервизите. а не мога всеки ден да излизам от работа за по два часа, щото всички услуги в бг работят само през седмицата от 9 до 5 - държавна администрация, лекари и зъболекари, химическо чистене, застрахователи, кат и прочие. За тва ми е по-лесно като се върна след работа ако мога да си свърша нещо сам за кратко време- българинът обича да майстори
                      Fiat Bravo 1.4 Tjet 150 Emotion

                      Коментар


                        #12
                        Тази капачка няма да се боядисва ако я вземеш по номера на боята. Аз на твое място непременно ще опитам да я залепя. Незнам точно какво е мястото, но знам че лепилото е сериозно. И аз доста се замислих когато купувах капачка на джантата и топката на скоростния лост, но в крайна сметка всеки сам прави своя избор. Капачката отвън перфектна ли е? Ако има дефекти пращай я в коша. Гледах вчера едно Стильо, черно, пипнал го е тук, там очите ми останаха.
                        Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

                        Коментар


                          #13
                          duw2 написа:
                          Тази капачка няма да се боядисва ако я вземеш по номера на боята. Аз на твое място непременно ще опитам да я залепя. Незнам точно какво е мястото, но знам че лепилото е сериозно. И аз доста се замислих когато купувах капачка на джантата и топката на скоростния лост, но в крайна сметка всеки сам прави своя избор. Капачката отвън перфектна ли е? Ако има дефекти пращай я в коша. Гледах вчера едно Стильо, черно, пипнал го е тук, там очите ми останаха.
                          Специално ми казаха, че идват небоядисани. Иначе черно Стило с 3 врати е супер красиво. Особено Абарт версията Но 3 врати е нефункционално, според мен
                          Fiat Bravo 1.4 Tjet 150 Emotion

                          Коментар


                            #14
                            Това е кофти. Твоята кола какъв цвят в все пак. За колите с три врати съм абсолютно съгласен.
                            Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

                            Коментар

                            Working...
                            X