Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Странно тропане - скорости???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ! Странно тропане - скорости???

    Здравейте. Снощи като се прибирах по едно време усетих, че при спиране нещо изтропва. Случва се само в най-крайния момент на спирането - за около секунда - тропва 3-4 пъти и край. Като тръгнах и беше студена го нямаше. Днес - също, появи се след 20-ина минути каране. Днес преди да се прибера забутвах колата и тичах отпред да слушам, ама не успях да определя откъде точно идва, все пак това, че го усещам леко в скоростния лост ме кара да мисля за скорости. Намалява, но не изчезва при натиснат съединител. Масло в скоростите има - скоро ги допълних, но за 2 години се бяха загубили само 100-ина грама, така че не би трябвало да тече. При тръгване го няма, при движение всичко си е наред. Само при скорост от 1-2 км/ч, дори бих казал, че при 5 км/ч го няма Като спра на място също го няма...Ще съм благодарен за всякакви идеи и предложения.
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    #2
    Да не ти се е скапал амортисьор от студа?
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #3
      Мисля, че не. От това което съм чел тук - колата става като каруца, вози твърдо и т.н. А мойта си вози идеално и тракането излиза след като позагрее... Е, не се сетих да я раздрусам на място. Ама може ли амортисьор да трака на равно, при движение едва-едва?
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        Не мога да направя връзка със скоростите веднага. Пробвай друг да кара а ти се наведи да слушаш или по добре вземи 50-60 сантиметрова палка и като докторска слушалка. Екзотично звучи, но ефекта е поразителен. Знам го от голям професионалист, който работи в чужбина, така че хумора не е уместен. Провери да спреш с ръчна и провери за някакви хлабини по спирачните апарати. Амортисьора не го отхвърляй веднага. Разбира се пробвай първо как са нещата на задна скорост. Успех и да кажеш как се развиват нещата.
        Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

        Коментар


          #5
          Възможно е да ти се е разхлопал спирачен апарат. Имам предвид преден. При мене така похлохваше и се чуваше на неравен път. Сега с тези ледове пътищата не са много равни Носих го в сервиза (Типото де, не апарата :D ) Смениха една от осите на които се държи и проблема изчезна наполовина, защото продължи на подрънква макар и по-слабо. На второто ходене се оказа, че пружинката на накладката се е отвърнала от загряване (по едно време ми задържаха накладките и така загрява, че чак джантата от горещина ми разтопи таса ), понатегнаха и сега нямам чукане. Така, че може и при тебе да се появило нещо такова.
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            А да не е някой тампон на скоростната кутия

            Коментар


              #7
              brat_John написа:
              Възможно е да ти се е разхлопал спирачен апарат. Имам предвид преден. При мене така похлохваше и се чуваше на неравен път. Сега с тези ледове пътищата не са много равни Носих го в сервиза (Типото де, не апарата :D ) Смениха една от осите на които се държи и проблема изчезна наполовина, защото продължи на подрънква макар и по-слабо. На второто ходене се оказа, че пружинката на накладката се е отвърнала от загряване (по едно време ми задържаха накладките и така загрява, че чак джантата от горещина ми разтопи таса ), понатегнаха и сега нямам чукане. Така, че може и при тебе да се появило нещо такова.
              Не, чува се на идеално равен асфалт, със или без натисната спирачка. То не може да е много натисната защото се чува само на много ниска скорост и колата спира...
              viperecords написа:
              А да не е някой тампон на скоростната кутия
              В другата тема http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3986 съм описал (не)извършеното във вантотрейд
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар

              Working...
              X