Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дискусия: Fiat Bravo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дискусия: Fiat Bravo

    Здравейте на всички , добре съм дошъл :D . Та вълнува ме въпросният модел , от скоро реших да си взема автомобил определено не съм вещ в тази област и като цяло искам да почерпя малко акъл от околните . Спрях се на няколко автомобила в този клас и ценова област , но Бравото ми грабна окото . Търся кола която да не е с много голям двигател 1.4-1.6 ... Иска ми се да видя повече материал по-въпроса , да споделите впечатления от този автомобил . Малко ме притеснява факта ,че вече е спрян от производство и все пак . Ако на някой му се споделя да драсне 2 приказки . Благодаря ви

    #2
    http://forum.fiat-bg.org/search.php
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      добре дошъл. аз бих те пасъветвал като шофьор на 1.4 двигател да си вземеш 1.6 двигател поради няколко причини: по здрав е- доста от 1.4 двигателите имат проблем с разпределителния вал и хидравличните повдигачи. като разход на мен ми дава около 10 газ с настъпване от време на време, а доколкото съм чувал 1.6 харчи пак толко. вече и динамиката е по-добра, климатика не го тормози и не забавя колата. общо взето това мога дати кажа аз. надявам се да съм ти бил полезен
      Fiat Bravo SX 1.4 12V

      Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
      Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

      Коментар


        #4
        Благодарско , точно подобни мнения колекционирам :D
        emzo написа:
        http://forum.fiat-bg.org/search.php
        Това ми е ясно , не ползвам за пръв път форум , но когато напиша "Браво" там излизат теми за продажба на кола , търсене на части , проблеми по колата и голяма част от тях са за по-новият модел ( който мен не ме вълнува) . Затова пуснах и тази , за да видя впечатленията на собствениците на подобно возило , колкото и субективни да са мненията им .

        Коментар


          #5
          Карам Браво JTD 100. Колото си е супер. Прецени си сам - 10 на газ = 8,10. 5,7 на нафта е 9,92, но караш 100 коня.

          Коментар


            #6
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...?исля,че бях изчерпателен.Нядавам се да съм бил помогнал....(Ей тая търсачка голяма работа бре)
            Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
            Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

            Коментар


              #7
              Първият линк е за "брава" Иначе другите са 6+ . Благодарско , като гледам на къде вървят нещата ... двигателят 1.6 май е най-разпространеният и май към него клоня . П.П. Забелязах в една от темите ,че някъде във форумат има тема "наръчник за покупка на автомобил" интересно ми е да разгледам , но не успях да я открия 1 линк ако може

              Коментар


                #8
                Аз карам 1.6 на газ. Колата е много мудна на изпреварване на газ + климатик. Потърси и 1.8 двигател. На книга разходът му е еднакъв с този на 1.6...

                Коментар


                  #9
                  tNd написа:
                  Първият линк е за "брава" Иначе другите са 6+ . Благодарско , като гледам на къде вървят нещата ... двигателят 1.6 май е най-разпространеният и май към него клоня .
                  ако имаш намерение да слагаш газ - бегай от 1.6 - може да поразгледаш проблемите на колегите с него.за АГУ - 1.8 или 1.2 или разбира се 2.0 20V

                  Коментар


                    #10
                    tNd написа:
                    П.П. Забелязах в една от темите ,че някъде във форумат има тема "наръчник за покупка на автомобил" интересно ми е да разгледам , но не успях да я открия 1 линк ако може
                    Ее колега много те марзи начи... http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...EC%EE%E1%E8%EB
                    Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
                    Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

                    Коментар


                      #11
                      1.6 е Двигателят, мани ги какво ти обесняват за това 1.9 че харчело 5.7. Той колегата го кара само в неделя, да ходи на вилата, за това му харчи толко. Бумтиш му една газова на 1.6-цата и забравяш за случая. Виж ми и линковете в подписа особено единия.

                      Коментар


                        #12
                        Абсолютно..аз само в почивните дни карам,че няма много трафик..иначе в останалото време не..няма смисъл в тия задръствания.Зема да ми харчи по 7;7.5..Ужас.. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 [/quote]
                        Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
                        Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

                        Коментар


                          #13


                          аз също искам 1.6 мотора мисля че наи ми допада а някои да сподели от каде и за какви пари може да се намери читава машинка колкото до гориво мисля да си карам на бензин не на гас

                          Коментар


                            #14
                            Малко впечатления от 1.6 16V, които се разминават с на колегите:1. Никви грижи на газ с обикновенна(в подписа) след намесата на qnisZ;2. Не е вярно, че климатика не я спъва. Спъва я зверски на бензин. На газ разликата с/без клима не е чак толкова голяма;Препоръката ми е - вземаш 1.6 16V с метални колектори(до ’98 ) и отиваш при qnisZ да ти слага газ. Разликата с по-новите след средата на ’98 не е голяма, но колекторите са метални, и т.нар. тротл боди (TPS+дросел+стъпков мотор) са отделни части, а не една цяла скъпа част, има си горивен филтър, който се сменя и май това е всичко, но за мен всичко това са предимства, поне при слагане на АГУ някои от тях са важни.Прозвуча като ’мойто си е най-убаво’, но аз такова и търсих де
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #15
                              Я да се включа и аз на принципа ’’мойто е най-хубууу’’. Препоръчвам ти 1,8 да си вземеш, моето гори 10-10,5 градско и около 9 извън с климатик. Това е на газ с обикновенна БРЦ уредба, за една година проблеми не ми е правила.
                              --Старата ръжда любов не хваща!--
                              156 sportwagon 1,9 jtd 115
                              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                              Коментар

                              Working...
                              X