Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с подгрева на стъклото 3та врата ... Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с подгрева на стъклото 3та врата ... Браво

    имам проблем с подгрева на стъклото на браво ... цъкам си аз копчето а отзаде си седи запотен прозореца ... гледах кабелите там на вратата където е възможно да се пречупят -здрави са като чели ... къде може да е проблема , казваите че не съм по токовете .... какво да правя

    #2
    Трябва бушон да има за него провери го
    www.puntopower.com
    FIAT Punto 1.2 16V Sporting

    Коментар


      #3
      Захранването към реотана за задното стъкло на Браво не е по кабелите към петата врата, а се осъществява чрез една планка с контактни площадки (върху която е разположен и бутона за плафона в багажника) и друга планка със щифтове, разположена върху петата врата. Случва се често някоя от контактните площадки да се окисли и да не дава добър контакт. Също се случва, поради окиса и съответното преходно съпротивление площадката да се нагрее прекалено много и да потъне в обема на планката (която е пластмасова). Това от своя страна понякога води до постоянно включена лампа в багажника, и неработещ реотан за задното стъкло (окъсява и бушона гърми, като го смениш - пак гърми).
      Fiat Punto 1.1 '97

      Коментар


        #4
        hann написа:
        Захранването към реотана за задното стъкло на Браво не е по кабелите към петата врата, а се осъществява чрез една планка с контактни площадки (върху която е разположен и бутона за плафона в багажника) и друга планка със щифтове, разположена върху петата врата. Случва се често някоя от контактните площадки да се окисли и да не дава добър контакт. Също се случва, поради окиса и съответното преходно съпротивление площадката да се нагрее прекалено много и да потъне в обема на планката (която е пластмасова). Това от своя страна понякога води до постоянно включена лампа в багажника, и неработещ реотан за задното стъкло (окъсява и бушона гърми, като го смениш - пак гърми).
        Както става ясно от поста на човека - кабелите му минават горе през шлауха, а не са през цитираната планка, няма такава при него. Копчето светва ли изобщо ?

        Коментар


          #5
          абе не съм много сигурен щото и отгоре има кабели и тва с площадката го има .... може горе да са само за 3тия стон нз ама са няколко кабела .... площадката там не съм разглобявал днес ще го проверя .... инъче ко да ги прая ако ги пръсна там с контактен спрей??? ... а инъче копчето си светва и бушона си е наред ... а междудругото имам един бушон 25 ампера изгорял и нз за какво е ... сложих друг и тои зе да пуши ... немога да разбера къде окъсява ще снимам да ми кажете за какво е

          Коментар


            #6
            hann написа:
            Захранването към реотана за задното стъкло на Браво не е по кабелите към петата врата, а се осъществява чрез една планка с контактни площадки (върху която е разположен и бутона за плафона в багажника) и друга планка със щифтове, разположена върху петата врата. Случва се често някоя от контактните площадки да се окисли и да не дава добър контакт. Също се случва, поради окиса и съответното преходно съпротивление площадката да се нагрее прекалено много и да потъне в обема на планката (която е пластмасова). Това от своя страна понякога води до постоянно включена лампа в багажника, и неработещ реотан за задното стъкло (окъсява и бушона гърми, като го смениш - пак гърми).
            При мен беше точно там проблема.Задната чистачка работили?
            Фиат Брава 1.4 12V 1998г

            Коментар


              #7
              благодарности на колегата hann ... точно там беше проблема ... едната пластинка беше пропаднала ...пласмасата беше разтопена ... малко с ножката ... малко с поялника всичко е ок вече ) обаче имам чувството че пак ще стане тва ... щом загрява там ,няма как да не се получи тва нещо пак

              Коментар

              Working...
              X