Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

как да превъртя чистачката?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    как да превъртя чистачката?

    колеги, незнам - така ли е попринцип или не е така но дясната ми чистачка спира по-нависоко от лявата (както е на снимката). При вас така ли е? и ако не е, моля кажете ми как да я превъртя?
    Прикачени файлове
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    #2
    Ами така и при мен. То няма много голямо значение, но така ти чисти повече нагоре. Иначе може да се превърти. Отвиваш гайката и я презацепваш с едно две зъбчета надолу.
    FIAT BRAVO 1.6 16V

    Коментар


      #3
      отвиваш гаиката на рамото (долу) и от там си я местиш на където искаш,ама според мен ти си е добре,на мен на типото пак пи седят такаха изпревариме

      Коментар


        #4
        колега, преди да я презацепваш провери дали в най-горна позиция няма да ти опре в уплътнението ако няма е много лесно.1. отваряш капака2. там където се захваща чистачката кум моторчето има една капачка(пластмасова) махаш я под нея има гайка мисля 13 развиваш гайката вадиш цялата чиста4ка и после я поставаш в желаната позиция

        Коментар


          #5
          Идеална ти е. Зъбчетата не са чак толкова много и с оглед дължината на рамото едно зъбче надолу ще дойде поне 6-7 см по-надолу на края на чистаката, може и изобщо да не стане така като гледам от снимката.
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            и при мене на типото лявата е по-високо, по-добре не я пипай
            FIAT Tipo 1,4mi - EX
            Alfa Romeo 146ti - EX
            Alfa Romeo 156 2,4JTD

            Коментар


              #7
              най добре е особено зимата перата на чистачките да са на нивото на соплата за отопление на предното стъкло така се намалява вероятността да замръзнат когато се намират в най топлата зона на стъклото

              Коментар


                #8
                не бива да я сваляш по надолу защото ще почне да ти закача по пластмасовата кора , пробвал съм го
                BRAVA 1.6 16V

                Коментар

                Working...
                X