Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при студен двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при студен двигател

    Здравейте карам фият типо пълен инжекцион 2000кб. 113кс. 91г. Имам следния проблем когато е студен двегателя трябва да му подавам газ иначе колата изгасва това го прави и на газ и на бензин забелязах, че подава доста обогатена смес дори мирише на неизгорял бензин. След като загрее на 50 градуса всичко се оправя и колата започва да върви нормално. Дали това е датчика за температурата ?
    FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

    #2
    Re: Проблем при студен двигател

    xarixito написа:
    Здравейте карам фият типо пълен инжекцион 2000кб. 113кс. 91г. Имам следния проблем когато е студен двегателя трябва да му подавам газ иначе колата изгасва това го прави и на газ и на бензин забелязах, че подава доста обогатена смес дори мирише на неизгорял бензин. След като загрее на 50 градуса всичко се оправя и колата започва да върви нормално. Дали това е датчика за температурата ?
    според мен е от автоматичния смукач щом като загрее няма проблем но все пак някой по компетентен да се изкаже :D
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Същия проблем 99% от стъпковия двигател или както е при мен-електромагнитен вентил за регулиране на празния ход и качеството на сместа.Все пак си провери IAT сензора-този,който е отгоре на инжекциона.Успех
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        Много благодаря за помоща ще ги погледна стъпков електромотор нямам а е електромагнитен вентил най вероятно
        FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

        Коментар


          #5
          Здравейте отново оказа се, че гасне ако не подавам газ и при загрял но само на бензин.
          FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

          Коментар

          Working...
          X