Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам съвет при смяна на гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам съвет при смяна на гуми

    В момента карам с две зимни гуми отпред и две лятни отзад. Понеже ще сложа другият чифт лятни гуми чак към 19 април си мисля дали сега да не ги завъртя(да сложа зимните отзад, а лятните отпред). Необходимо ли ще е да направя баланс преди това или направо да си ги сменя сам пред бока?
    FIAT PUNTO 1,7TD ELX

    #2
    Ако питаш мен си е излишна операция за 10-12 дена не виждам никакъв смисъл да я правиш.Слагай си направо летните и не се занимавай с излишни операции :D
    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

    Коментар


      #3
      kik73bg, аз по принцип мисля да ги оставя тези гуми отпред за лятото, а другит чифт ще го сложа отзад. Според тебе пак не е нужен баланс или....?
      FIAT PUNTO 1,7TD ELX

      Коментар


        #4
        Това за баланса ще ти кажат гумаджиите при които си правиш смяната,но самата операция е безмислена,слагай летните и си ги балансирай.Аможе да се окаже ,че и джанти има за изправяне.Аз поне на всяка смяна на гуми си ги изправям,но аз карам много.Както ит казах като отидеш да ги сменяш ,там ще ти кажат . :D
        MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
        "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
        R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

        Коментар


          #5
          Ами ако досега са ти били балансирани, значи няма нужда от нов.Дали ще са отпред или отзад е без значение.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #6
            Ми замислям се да го направя защото така и така задните са ми летни и ще станат предни за летния сезон, а предните са ми зимни поне отзад няма да се хабят толкова. Но пък от една страна за 10-12 дена, може и да изчакам и тогава направо да ги махам зимните и да направа смяната.....Мерси все пак за бързия отговор. :D
            FIAT PUNTO 1,7TD ELX

            Коментар


              #7
              trace, то е ясно че до сега са били балансирани, питам просто дали не е нужно защото все пак ги слагам отпред(макар че досега са били все пак отзад). А и са минавали баланс все пак преди повече от 6-7 месеца.
              FIAT PUNTO 1,7TD ELX

              Коментар


                #8
                Баланс може и да не Ти е нужен но да имат нужда от изправяне.На място гумаджиите ще Ти кажат.
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар

                Working...
                X