Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

защо така става??? Термостат на Уно 90 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    защо така става??? Термостат на Уно 90 г.

    значи колеги обичам си фиата ама като стане минус 10 се прецаква всичко значи аре акумолатора е ясен че няма грам ток ама термустата ми се развали а гадното е че не мога да разбера каде се намира!ако някой знае нека ме оведоми става въпрос за фиат уно 90г. от по новите!а също така се прецакаха и моторчетата на пръскалките ту работят ту спират!ПОМОЩРазбирасе ако някой продава термостат да казва!!!мерси предварителноКолега, във форума не използваме нецензурни думи.Zaphod

    #2
    Re: защо така става???

    chukanqka написа:
    значи колеги обичам си фиата ама като стане минус 10 се прецаква всичко значи аре акумолатора е ясен че няма грам ток ама термустата ми се развали а гадното е че не мога да разбера каде се намира!ако някой знае нека ме оведоми става въпрос за фиат уно 90г. от по новите!а също така се прецакаха и моторчетата на пръскалките ту работят ту спират!ПОМОЩРазбирасе ако някой продава термостат да казва!!!мерси предварителноКолега, във форума не използваме нецензурни думи.Zaphod
    ами ако мотора е 1,0 или 1,4 /на такива съм сменял/ термостата се намира накрая на мъркуча който влиза в горния край на радиатора захванат е с две болчета към главата цената му е около15-20лв комплект с корпуса е /само елемент не се заменя/ а проблема с моторчетата ти най вероятно е губене на маса - когато откажат размърдай кабелчетата които са нанизани на една плочка под акумолатора/тва е за 1,0 куб-на другите незнам дали е там/
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Re: защо така става???

      stef написа:
      chukanqka написа:
      значи колеги обичам си фиата ама като стане минус 10 се прецаква всичко значи аре акумолатора е ясен че няма грам ток ама термустата ми се развали а гадното е че не мога да разбера каде се намира!ако някой знае нека ме оведоми става въпрос за фиат уно 90г. от по новите!а също така се прецакаха и моторчетата на пръскалките ту работят ту спират!ПОМОЩРазбирасе ако някой продава термостат да казва!!!мерси предварителноКолега, във форума не използваме нецензурни думи.Zaphod
      ами ако мотора е 1,0 или 1,4 /на такива съм сменял/ термостата се намира накрая на мъркуча който влиза в горния край на радиатора захванат е с две болчета към главата цената му е около15-20лв комплект с корпуса е /само елемент не се заменя/ а проблема с моторчетата ти най вероятно е губене на маса - когато откажат размърдай кабелчетата които са нанизани на една плочка под акумолатора/тва е за 1,0 куб-на другите незнам дали е там/
      първо моля за извинение за нецензурираната дума!!!колега ти много ми помогна ама точно за 1,0 куб става въпрос и викаш че е на горната тръба ама да го е...... много тъпо е измислено лесно ли става сменянето?ти за колко ще ми го смениш

      Коментар


        #4
        колега, ти май въобще не си на нашата планета :D . 1.колегата е от Пловдив 2.Едва ли е монтъор 3. Имах уно, обаче старата маска, термостата беше на същото място, където ти обясни колегата. смяната е мнооого лесна, няма нужда да ходиш на сервиз. не е сигурно, че моторчето на чиста4ките не ба4ка заради масата, може да е ключ, лоша връзка, може на моторчето да му се свършват четките.... абе може 200 неща. мериш с мултицета и ще разбереш.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          смяната става за 20 мин както писах по горе държи се на две бочета елементарно е и без да си правил тази операция а за моторчето на чистачките аз го имах този проблем и затова писах да провериш масата иначе както колегата каза може и от друго да е но това е първото нещо което трябва да провериш най малкото защото е най лесно УСПЕХ
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Разбирасе ако някой продава термостат да казва!!! мерси предварително
            Скоро сменях термостат струва 20 лв. чисто нов от магазина
            Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
            Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
            Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
            Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

            Търси се..

            Коментар


              #7
              Относно мотор4етата на пръскалките-колега я провери да не са ти замразнали, щото и на мойта кат замразнат неработят

              Коментар


                #8
                колеги и моя термостат нещо май не работи като хората и смятам да го сваля и проверя и аз съм с уновъпроса ми е като го сваля ще ми изтече ли антифриза?

                Коментар


                  #9
                  Re...Термостат Уно

                  buXus написа:
                  колеги и моя термостат нещо май не работи като хората и смятам да го сваля и проверя и аз съм с уновъпроса ми е като го сваля ще ми изтече ли антифриза?
                  Ще изтече !...до нивото -където е монтиран....Успех!
                  Прикачени файлове
                  Ex. Grande Punto Driver

                  Коментар


                    #10
                    Колеги, само гледайте като си купувате термостат да не е някое турско менте, че моя изкара точно ДВА МЕСЕЦА
                    FIAT Tipo 1,4mi - EX
                    Alfa Romeo 146ti - EX
                    Alfa Romeo 156 2,4JTD

                    Коментар


                      #11
                      И да не скъсате болт при демонтажа, аз навремето си направих тоя номер на Уното и после - разпробиване, шпилки... не е за разправяне!
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        zgabrovski написа:
                        И да не скъсате болт при демонтажа, аз навремето си направих тоя номер на Уното и после - разпробиване, шпилки... не е за разправяне!
                        а аз го превъртях при монтажа така че трябва да се внимава да не се стяга "хамалската"/като мен/ и аз правих нова резба после
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар

                        Working...
                        X