Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хубав препарат за почистване на пластмасите в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хубав препарат за почистване на пластмасите в купето

    Здравейте колеги , препоръчайте ми хубав препарат за почистване на всички пластмаси по таблото и отстрани на вратите , изобщо в цялото купе искам малко да го поосвежа. Препоръчайте ми марка и евентуално от къде може да се намери Благодаря !

    #2
    И на мен ще ми е интересно да разбера има ли специален препарат за това. Аз ползвам само онзи ароматизиран силикон от флаконите, друго досега не съм ползвал.
    Punto 1.2 '97

    Коментар


      #3
      аз знам за една марка дето е доста евтина и върши мн добра работа. казва се "MOTOX" на латиница е - мотокс.
      FIAT Bravo 1.4 12v

      Коментар


        #4
        SecondShoe написа:
        И на мен ще ми е интересно да разбера има ли специален препарат за това. Аз ползвам само онзи ароматизиран силикон от флаконите, друго досега не съм ползвал.
        то това не чисти, само маца. освен тва като много го ползваш и после седи като супер мръсно-прецаква пласмасата
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Преди ползвах флакони, обаче ефект няма, а и се лепят разни боклуци по таблото - става направо като магнит, особено в града. Тъй като не намерих нищо, което да ми хареса, сега ползвам бебешки кърпички - почистват добре без да омазняват много.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            От около година ползвам един препарат казва се Астониш купих го от Бриколаж чисти идеално не омазнява пласмасата и и предава вид на нова много съм доволен.
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              И аз използвам препарад за чистене на арматурното табло. Купих си го от Метро.Марка не мога да кажа понеже е в колата но на флакона има снимка на интериора на мерцедес и капачката е жълта.Спрея е страхотен! Чисти много добре и е антистатичен, от както изчистих таблото въобще не прашясва и не се цапа. Като се напръска се осеща приятна миризма. Ползвам и спряй против запотяване на стъклата пак от същата фирма който купих пак от метро.
              _/''''''''''''''''''''''''\_
              //---------------\\
              [( )== //// ==( )]
              |_|'------------'|_| ....Punto

              Коментар


                #8
                ele написа:
                Преди ползвах флакони, обаче ефект няма, а и се лепят разни боклуци по таблото - става направо като магнит, особено в града. Тъй като не намерих нищо, което да ми хареса, сега ползвам бебешки кърпички - почистват добре без да омазняват много.
                Аз също преди ползвах спрей за табла с аромати без такива, силиконов спрей и т.н. но с течение на времето се наслоява един слой, който е много противен та и Аз също като Колежката от известно време ползвам бебешки кърпички и съм доволен от резултата макар на някои да му се стори смешно това.
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #9
                  MorningEnergy написа:
                  И аз използвам препарад за чистене на арматурното табло. Купих си го от Метро.Марка не мога да кажа понеже е в колата но на флакона има снимка на интериора на мерцедес и капачката е жълта.Спрея е страхотен! Чисти много добре и е антистатичен, от както изчистих таблото въобще не прашясва и не се цапа. Като се напръска се осеща приятна миризма. Ползвам и спряй против запотяване на стъклата пак от същата фирма който купих пак от метро.
                  Потвърждавам! Спреят е много добър! Да допълня, че доколкото си спомням е италиански. Малко над 5 лв. е, а опаковката е доста голяма (все се каня да го снимам и забравям...)! Ползвам го от години и наистина придава много приятен вид на пластмасите. Само едно уточнение - не знам доколко почиства, при него идеята по-скоро е да остави лъскав антистатичен слой накрая - задържа се няколко седмици, може би месец - зависи от температурата.
                  ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                  Коментар


                    #10
                    аз ползвам ТЕЧЕН силикон,които е като мляко ,много съм доволен струва към 7-8лв от кауфлант го купих.Хубавото е че не залепва прах за разлика от др. силикон които се праска и мирише на незнам си кво
                    fiat BRAVO 1.6 16v aBArth...
                    PUNTO 99'.... 1.2 BRC
                    Chrysler Voyager..3.3i

                    Коментар


                      #11
                      Ето! Днес се сетих, че споменатият спрей ми е в багажника и го щракнах! :D
                      Прикачени файлове
                      ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                      Коментар


                        #12
                        Може ли да сложиш снимки на таблото и на пластмасите в купето да видим препарата ти кво прави?

                        Коментар


                          #13
                          Хайде сега
                          ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            #14
                            Работя в сервиз, и ползваме само WURTH (Поздрави на Наталия! ). Има 2 вида чистители - ЧИСТИТЕЛ за КУПЕ - във вид на пяна е, почиства иделано както пластамси , така и мека тапицерия. Оставя приятен аромат след себе си. Не наслоява нищо след себе си. ИНДИСТРИАЛЕН ЧИСТИТЕЛ - това ни е "тежката артилерия" - ползваме го само за пластмаси. Почиства идеално. Но не го препоръчвам за слабо замърсени пластмаси.
                            FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                            Коментар


                              #15
                              ...колеги, утре ще пробвам един препарат за чистене на монитори (cleanscreen или нещо такова) и ако става добре ще пусна снимки на флакона...верно, че малко по-скъпо излиза, но като гледам как се справя с праха по мониторите, т.е. нищо не се лепи след него, мисля че ще се получи добре...
                              Fiat Bravo, 1.6 - 103 hp

                              Коментар

                              Working...
                              X