Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Влошена работа на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Влошена работа на бензин

    Колата е с АГУ, но бензин по принцип забива и работи лошо, но вчера ми свърши газта покарах малко на бензин беше зле но се караше, след това като се опитах д астигна от работата ми до близката бензиностанция за газ-около 200-300м едвам стигнах, колата забиваше нос, гаснеше през 10м, не може да се форсира, натискам газта до край не отлепва, като натисна съединителя и на място форсира но тръгна ли става ужас едвам стигнах до бенз. след като сложих газ колата излетя!!!! При гасненен и забиване никакво светене на лампата на инжекциона. Помпата ушким работи, проверих я няма пробив на щуцерите, съмняваме малко горивен филтър сменен и при закупуване на колата но все пак ще го смена пак, от там натам не знам, друго в което се съмнявам малксо е Ламбда сондата ма и аз не знам вече
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    колега, провери дали дюзите са запушени или TPS-a не ти е заминал. по вероятно tps-a
    FIAT Bravo 1.4 12v

    Коментар


      #3
      тпс ? Ако е тпс няма ли да дава грешка на компа?
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #4
        май нямаш емулатори на ламбдата и дюзите? или греша?

        Коментар


          #5
          Колата е гладна и затова на празен ход се форсира, а когато е на скорост забива и не иска да върви. Възможна причина е запушени дюзи, напълно вероятно и от ламбда сондата.
          FIAT PUNTO 1.7 TD
          CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

          Коментар


            #6
            Имам емулатор на ламбда сонда, не знама ще тръгна от смяна горивен филтър, мерене на налягане на горивото, и после ламдба иили ТПС
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              Ламбда сонда и ТПС се виждат на диагностика. Първото директно си дава грешка, пък и да не е дала при живите данни веднага се вижда в какви граници играе ламбда коефицента, а ТПС как си сменя ъгъла при подаване на газ. Нищо не ти пречи да разкачиш ТПС и ламбдата да видиш как ще е. ЕКУ при разкачен ТПС приема за фиксирани 50’ и колата ще си работи сносно. При теб ако е с MAP сензор също е вариянт, още повече че той е с приоритет пред ТПС, ако стойностите им се разминават.И аз като теб бих заложил на горивния филтър.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #8
                И аз стискам палци да е филтър , Но в началото като взех колата вървеше пушка на бенз а и преди тнова е карана само на газ/бях решил да си е якарам на бенз/ после смених филтъра в Бош сервиз , каза ми чее не е бил сменян от как е купена,и май след това почанахапроблеми , но аз от тая смяна съм минал 40 000км но съм карал основно на газ но съм палил на бенз!
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #9
                  е да, ама няма да се окаже филтър(пиши след проверката) дано да греша.
                  БРАВА С КЛЮЧ
                  Каква е максималната скорост при секса?
                  - 68, защото при 69 се обръщате.

                  Коментар


                    #10
                    Клега,според мен решението е много лесно,а именно:1. Източване на всичкия,безин от резервоара(това което е останало там)2. Зареждане на качествен бензин-поне 15литра3.проба с новия бензин,ако няма подобрение смени филтъра ,ако и тогава не стане търси майстор (не сервиз)
                    REGATA 70
                    LANCIA DEDRA 1.6IE

                    Коментар


                      #11
                      Днес вече малко се пооправи, това ме навежда на мисълта да смена филтъра в неделя
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар

                      Working...
                      X