Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход газ Марея

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход газ Марея

    Сигурно много е писано, но някой ще ми каже ли какъв трябва да бъде разхода на Фиат Марея-1,8 16V-инжекция - с газова уредба съм.Според студа градско прави 12-14 газ.
    Марея 1,8 16V

    #2
    Струва ми се в границите на нормалното ...
    ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
    Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

    Коментар


      #3
      Абсолютно нормално, не виждам причини за притеснения!
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        А на топло време-градско и извънградско
        Марея 1,8 16V

        Коментар


          #5
          eman написа:
          А на топло време-градско и извънградско
          Зависи каде я караш, как я караш и т.н. Мен лятото с моя двигател в София ми даваше точно 13.5 и извънградско 8.5, но с климатрониок и в двата случая. Сега само извънградско съм я засекал 8.0, но на парно без климатроник -- всичко това на газ разбира се.
          FIAT Bravo 1.6 16V '97

          Коментар


            #6
            Благодаря Ви, но blader,но ще ми обясниш ли-какво значи "на парно без климатроник"
            Марея 1,8 16V

            Коментар


              #7
              eman написа:
              Благодаря Ви, но blader,но ще ми обясниш ли-какво значи "на парно без климатроник"
              Ми на икономичен режим, т.е. агрегата на климатроника не е пуснат, а мисля че той смуче до 1/100, от кадето и малко по малкия разход(но на дълъг път).
              FIAT Bravo 1.6 16V '97

              Коментар


                #8
                Да разбирам ли, че през зимата климатроника може да прави топло и ако е така как се поставят съответните бутони
                Марея 1,8 16V

                Коментар


                  #9
                  .

                  хей Blader гледам че и ти като мен караш Браво 1.6 на газнякакви странични ефекти няма ли от това на мен май ми се подпушват дюзите от тая скапана газти как си

                  Коментар


                    #10
                    Моя поне е автоматичен и в книжката пише че за да не работи агрегата трябва да е в режим ЕСОN, но това е възможно само рпи определени условия имаше връзка май между температурата на която го слагаш и външната температура. Това става с натискане на копчето Auto, ako ЕСОN мига значи агрегата работи, ако не свети и не мига това работи само парното. При мен по подразбиране се включва на 23оС и не е в режим ЕСОN, т.е. ползва и агрегата за загряване на купето.Надявам се ме разбра
                    FIAT Bravo 1.6 16V '97

                    Коментар


                      #11
                      Re: .

                      viperecords написа:
                      хей Blader гледам че и ти като мен караш Браво 1.6 на газнякакви странични ефекти няма ли от това на мен май ми се подпушват дюзите от тая скапана газти как си
                      Да не разваляме на човека темата, но иначе не съм забелязал странични ефекти, и на газ и на бензин съм много доволен от вървежа, като винаги паля на бензин и гледам да гася на бензин, а зимата и докато не мръдне поне малко стрелката на термостата пак на бензин.
                      FIAT Bravo 1.6 16V '97

                      Коментар


                        #12
                        Да ти призная,не разбрах много, защото на Мареа-та няма индикация за ECON а надписа auto го има само на скалата на степените на вентилатора, а има бутон с изобразена звездичка, за която си мисля че пуска климатроника да духа студено-всъщност колата я взех ноември и затова не съм пробвал още как работи климатроника на топло.
                        Марея 1,8 16V

                        Коментар


                          #13
                          eman написа:
                          Да ти призная,не разбрах много, защото на Мареа-та няма индикация за ECON а надписа auto го има само на скалата на степените на вентилатора, а има бутон с изобразена звездичка, за която си мисля че пуска климатроника да духа студено-всъщност колата я взех ноември и затова не съм пробвал още как работи климатроника на топло.
                          Хм, кламатик, климатроник. Ти да не си с климатик. С цифрово оправление ли си, щото аз съм и на това в бг се казва климатроник
                          FIAT Bravo 1.6 16V '97

                          Коментар


                            #14
                            Не е цифрово управление-има скала за температурата-бутон който се върти, но ми е любопитно дали има Марея 97-98 с цифрово управлевие на климатроника.
                            Марея 1,8 16V

                            Коментар

                            Working...
                            X