Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Май имам проблем с хидравликата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Май имам проблем с хидравликата

    Ще започна от там да ви кажа първо че не разбирам много от коли и за туй много не ми се смейте.Имам да сменям накладки стържат ми на диска от 1 седмица, ама все нямам време.Днеска ми се случи друго, което много повече ме притеснява.Когато завивам няма значение дали е ляв или десен завой, кормилото винаги ме дърпа на другата страна и то рязко, чува се нещо като прискачане около дисковете.Осеща се като блокиране на колелата и не мога да въртя кормилото. Завивам трудно,кормилото стана много тежко.Някаква връзка с накладките има ли или е от хидравликата? Ако не, какво е?
    Фиат Брава 1.6 16v 103к.с.

    #2
    По-добре си смени накладките или не карай, докато не ги смениш, защото иначе ще трябва да сменяш дискове после. Като смениш накладките пак пиши за другия проблем, но едва ли проблема е във хидравликата, освен да е прецакана рейката, но едва ли. По-скоро е нещо по окачването, разбит кормилен накрайник, кой знае върви в сервиз да я погледнат.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Иди в сервиз да ти направят едно прегледче,НО гледай заедно с тях.Виж си нивото на хидравличното масло!
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        В последно време забелязвам, че при завиване се появява някакво тропане, имам чувството, че някое от колелата ще се откъсне плюс свирене на сирачките след тръгване докато още не е загряла. Тава може ли да е от накладките?
        НАМАЛЕТЕ СКОРОСТТА - СПАСЕТЕ ЖИВОТ!!!

        Коментар


          #5
          Re: Май имам проблем с хидравликата

          ToShKaTa написа:
          Ще започна от там да ви кажа първо че не разбирам много от коли и за туй много не ми се смейте.Имам да сменям накладки стържат ми на диска от 1 седмица, ама все нямам време.Днеска ми се случи друго, което много повече ме притеснява.Когато завивам няма значение дали е ляв или десен завой, кормилото винаги ме дърпа на другата страна и то рязко, чува се нещо като прискачане около дисковете.Осеща се като блокиране на колелата и не мога да въртя кормилото. Завивам трудно,кормилото стана много тежко.Някаква връзка с накладките има ли или е от хидравликата? Ако не, какво е?
          Както казаха колегите в предните постове, първо смени накладките-/виж и другите препоръки /и тогава ще коментираме...Така, на първо четене, при подобен ефект, при всичко друго ОК, може да е сериозен проблем в рейката-износване на зъби или повреден хидравличен разпределител-да не те плаша...направи първо простото, а тогава сложното и скъпото.
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар

          Working...
          X