Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замръзнаха ми предните амортисьори - Пунто 1.2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замръзнаха ми предните амортисьори - Пунто 1.2

    Днес през деня (понеделник, 23 януари) ми замръзнаха предните амортисьори на колата - Пунто_ELX 1.2, 75 коня, на бензин, 1995 г. В резултат на това колата отпред се слегна надолу почти до самите гуми. След почти два часа работа на двигателя, колата се вдигна почти до нормалното си състояние, но се скъса единия маншон. Сори, ако не се изразявам компетентно, но има проблем и ще се радвам, ако можете да ми дадете съвет. Та въпросът ми е: Мога ли по някакъв начин да предотвратя замръзването и следващите от това проблеми (Колата тръска буквално като трактор )) ) и как?

    #2
    Колежке, май само нови амортисьори е спасението. И аз имам същия проблем и даже взех нови амортисьори но в тоя студ не ми се сменят. Иначе и аз несъм наясно дали може да се направи нещо за да замръзват по трудно.
    PUNTO 1.1 94г.

    Коментар


      #3
      Проблема идва от това че са масленни амортисйорите ви, маслото при ниски температури се сгъстява и трудно минава през малките дупки на буталото, като се стопли ще се оправи :"))

      Коментар


        #4
        тоя номер как стана с 3-те съобщения

        Коментар


          #5
          А това че замръзва маслото не е ли индикатор че си заминава амортисьора?Намен поне доста хора така ми казват.Иначе като се позатоли се оправят това си е факт
          PUNTO 1.1 94г.

          Коментар


            #6
            Благодаря ви, колеги! Май другият вариант е просто колата да стои в топъл гараж Де да бяха мобилни и гаражите като телефоните ))

            Коментар


              #7
              velko_sz написа:
              А това че замръзва маслото не е ли индикатор че си заминава амортисьора?Намен поне доста хора така ми казват.Иначе като се позатоли се оправят това си е факт
              ами не :")) то и чисто нови да са просто вискозитета на маслото при ниска температура е много по-висок отколкото при по-висока

              Коментар


                #8
                Не питай старило а патило

                Спасението е само едно - нови амортисьори. Същия проблем на Пунтото на жена ми миналата зима. Сменихме ги с нови и сега няма проблеми, не е причината в това, че се сгъстява маслото. Стеблата на старите бяха направо "изядени" и така влиза влага в тях и замръзват. Цена на новите амортисьори плюс труда - около 150 кинта

                Коментар


                  #9
                  Мерси, колега, значи ще ги сменям амортисьорите, щом няма друг вариант!

                  Коментар


                    #10
                    И аз след днешния ден мисля да ги сменям при първа възможност
                    PUNTO 1.1 94г.

                    Коментар


                      #11
                      Това с замръзването на предните амортисиори на Пунто е доста често срещан проблем и моите се вцепиха и на колегата ми които също кара Пунто. Днес ги смених и реших проблем. Иначе рискувах да остана без зъби голямо друсане падна

                      Коментар


                        #12
                        Тази вечер като тръгнах да се прибирам от работа установих че и на мене ми е замръзнал единя амортосьор (преден десен). До като се прибрах (5км) не се размръзна - доста кофти лашкане беше... Надявам се утре да е по-добре положението...
                        Punto 1.1 SX 95г

                        Коментар


                          #13
                          Да ви кажа честно, ако колата не е в гараж, трябва да се кара много и да не стои на място, където се образуват течения, иначе все ще си друса. П.С. Аз за зъбите си нямах проблем, когато друсаше колата, ама ми подскачаха краката по педалите и ставаше още по страшно.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

                          Коментар


                            #14
                            Като стана дума за амортисиьори за Пунто, който е сменял да каже от къде ги е кпувал и колко варви смяната на предни и задни, че на мене нешо задните са ми изпуснали(поне във Вантотрейд така ми казаха, а иначе в ДРУМНИК ми казаха че са ОК), но все пак искам да ги сменя че нещо от известно време като седната от зад двама по едрички мъже и колата ляга до земята.

                            Коментар


                              #15
                              lamarin1 написа:
                              Като стана дума за амортисиьори за Пунто, който е сменял да каже от къде ги е кпувал и колко варви смяната на предни и задни, че на мене нешо задните са ми изпуснали(поне във Вантотрейд така ми казаха, а иначе в ДРУМНИК ми казаха че са ОК), но все пак искам да ги сменя че нещо от известно време като седната от зад двама по едрички мъже и колата ляга до земята.
                              мда....както и...по добре ли ще е с газови амортисьори....каква ще е разликата в цената
                              Punto 1.2, ELX MPI

                              Коментар

                              Working...
                              X