Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем Fiat Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем Fiat Brava

    Здравейте колеги значи имам един такъв проблем с Бравата от време на време колата почва да мени обороти и като трагна при включване на втора като натисна газта колата все едно спира за малко и изведнъж тръгва това го прави и при студен двигател и при загрял същото така ми дава разход около 12л. градско това ми се вижда множко сменил съм масло,ремъци,филтри,термостат и температурния датчик ходих на диагностика ламда сондата работи добре и в компютъра няма грешки ако имате някакви идеи за това придърпване и разхода от какво може да са ще съм много благодарен двигателя на колата е 1.4 12v 80к.с.


    Best Regards
    Fiat Brava 1.4 SX 12v

    #2
    Кога за последно си поглеждал свещите ?
    Карам Brava 1,8 16V EL & BSM LPG

    Коментар


      #3
      haliban написа:
      Кога за последно си поглеждал свещите ?
      Свещите също ги смених забравих да кажа горе


      Best Regards
      Fiat Brava 1.4 SX 12v

      Коментар


        #4
        Re: Проблем Fiat Brava

        Mitko написа:
        Не знам на този двигател как регулира оборотите на празен ход. Но ако е със стъпков двигател проблема е в него
        Ще отида утре до маистора ми да го питам знае ли нещо за този стъпков двигател ако някои друг се сеща нещо да сподели благодаря


        Best Regards
        Fiat Brava 1.4 SX 12v

        Коментар


          #5
          Колега и аз съм с абсолютно същия модел, разхода 12 трудно ще го смъкнеш. Просто е тежко купето за това моторче 1.4, а и моноинжекция... С нетърпение чакам да направят метан станция в Бургас, че поне проблеми с калпави бензини да нямам
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Re: Проблем Fiat Brava

            tony__ написа:
            Здравейте колеги значи имам един такъв проблем с Бравата от време на време колата почва да мени обороти и като трагна при включване на втора като натисна газта колата все едно спира за малко и изведнъж тръгва това го прави и при студен двигател и при загрял същото така ми дава разход около 12л. градско това ми се вижда множко сменил съм масло,ремъци,филтри,термостат и температурния датчик ходих на диагностика ламда сондата работи добре и в компютъра няма грешки ако имате някакви идеи за това придърпване и разхода от какво може да са ще съм много благодарен двигателя на колата е 1.4 12v 80к.с.
            Това което не сте направили е замерване на налягането на горивото в системата! Ниското налягане е най-вероятната причина за този проблем! Оптиамалната му стойност е 1 bar, /+-0.1/Моторчето за празен ход при твоята инжексионна с-ма работи на механичен принцип, с вьздействие вьрху дроселовата клапа и в случая не е може да бьде причина!Измерете пьрво налягането и пак ще коментираме

            Коментар


              #7
              Re: Проблем Fiat Brava

              hit-ko написа:
              Това което не сте направили е замерване на налягането на горивото в системата! Ниското налягане е най-вероятната причина за този проблем! Оптиамалната му стойност е 1 bar, /+-0.1/Моторчето за празен ход при твоята инжексионна с-ма работи на механичен принцип, с вьздействие вьрху дроселовата клапа и в случая не е може да бьде причина!Измерете пьрво налягането и пак ще коментираме
              Благодаря за отговора но би ли ми казал къде мога да измера налягането на горивото или ако ти извършваш тази услуга да ми дадеш адрес да доида при теб благодаря


              Best Regards
              Fiat Brava 1.4 SX 12v

              Коментар


                #8
                Re: Проблем Fiat Brava

                tony__ написа:
                hit-ko написа:
                Това което не сте направили е замерване на налягането на горивото в системата! Ниското налягане е най-вероятната причина за този проблем! Оптиамалната му стойност е 1 bar, /+-0.1/Моторчето за празен ход при твоята инжексионна с-ма работи на механичен принцип, с вьздействие вьрху дроселовата клапа и в случая не е може да бьде причина!Измерете пьрво налягането и пак ще коментираме
                Благодаря за отговора но би ли ми казал къде мога да измера налягането на горивото или ако ти извършваш тази услуга да ми дадеш адрес да доида при теб благодаря
                Много сьм ти далеч, за да дойдеш за едно измерване!Но мисля, че в София , при всеки един сервиз занимаващ се с инж. с-ми можеш да си направиш сьответното замерване

                Коментар


                  #9
                  Re: Проблем Fiat Brava

                  hit-ko написа:
                  Много сьм ти далеч, за да дойдеш за едно измерване!Но мисля, че в София , при всеки един сервиз занимаващ се с инж. с-ми можеш да си направиш сьответното замерване
                  Да наистина късно забелязах населеното място утре ще потърся сервиз където може да ми сваршат тази работа благодаря и лека вечер


                  Best Regards
                  Fiat Brava 1.4 SX 12v

                  Коментар


                    #10
                    spark написа:
                    Колега и аз съм с абсолютно същия модел, разхода 12 трудно ще го смъкнеш. Просто е тежко купето за това моторче 1.4, а и моноинжекция... С нетърпение чакам да направят метан станция в Бургас, че поне проблеми с калпави бензини да нямам
                    не съм съгласен... чак 12 литра не е нормално!9 литра трябва да ти харчи градско, 10 най-много (това за бензин си говорим)!...иначе аз съм отчитал и по-малък разход!всяка една макар и малка неизправност води да увеличаване на разхода...
                    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                    Коментар


                      #11
                      И аз съм със същият двигател. В началото (на газ) разхода в града беше висок (според мен) 12,5-13л. Сега в зимния период с тези задръствания и ниски температури трудно достигам разход 11л и то в случаите когато колата е работила на място за да изчакам. Fiat Brava природен феномен.
                      BRAVA 1,4 12V
                      Nissan Navara

                      Коментар


                        #12
                        georgiarg написа:
                        И аз съм със същият двигател. В началото (на газ) разхода в града беше висок (според мен) 12,5-13л. Сега в зимния период с тези задръствания и ниски температури трудно достигам разход 11л и то в случаите когато колата е работила на място за да изчакам. Fiat Brava природен феномен.
                        много странно но факт при мен също разхода зимата е по малък от този през лятото 12,5 сега 13,5 лятото /без да пускам климатика/
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Значи измерих налягането на горивото в системата и то е 1.3 бара или както там се води в компютъра няма никакви грешки и показва че колата е наред та ако имате някакви идея с радост ще ги чуя благодаря


                          Best Regards
                          Fiat Brava 1.4 SX 12v

                          Коментар


                            #14
                            при включване на втора като натисна газта колата все едно спира за малко и изведнъж тръгва
                            А само на втора ли го прави? Пробвай като е изключена от скорост да чукнеш с много бързо движение газта до половината и веднага я пускаш. Ако двигателя се "замисля" и не се изфорсира то мога да кажа, че имах подобен случай и проблема се оказа (според мен) кофти бензин. Като го изхарчих и сипах друг и нещата заспаха....
                            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                            Коментар


                              #15
                              vesko написа:
                              А само на втора ли го прави? Пробвай като е изключена от скорост да чукнеш с много бързо движение газта до половината и веднага я пускаш. Ако двигателя се "замисля" и не се изфорсира то мога да кажа, че имах подобен случай и проблема се оказа (според мен) кофти бензин. Като го изхарчих и сипах друг и нещата заспаха....
                              Абе в началото и аз помислих че е от бензина но не е зареждам само на ОМВ и Лукоил дори последния път заредих 98 и пак го направи


                              Best Regards
                              Fiat Brava 1.4 SX 12v

                              Коментар

                              Working...
                              X