Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможен проблем с инжекциона

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Възможен проблем с инжекциона

    Здравейте колеги, искам да ви попитам за възможната повреда която възникна преди малко . Така случаят е следният днес баща ми закъса на магистралата с реното и аз отидох с фиата да го тегля, и го теглих в продължение на около 20км. като скороста ми беше около 40-50км в час, и някаде около средата на пътя както карах дълго време на трета скорост ми светна лампата на инжекциона при което аз натиснах съединителя вкарах 4та за момент и върнах на трета при което лампата изгасна и това го правеше през около 2-3 мин и така се оправяше.Коата е на газ със обикновенна агу но със всички допълнителни емулатори и никога досега не е светвала тази лампа.Иначе докато светеше не усетих никаква разлика в поведденито на двигателя.След като се прибрах и оставих счупената кола покарах около 2-3км фиата и нямаше никакви проблеми и нищо не светеше.Имате ли идея за грешката която е възникнала на какво може да се дължи.
    Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

    #2
    А, някой да знае, защо се падна точно числото 3 на ТОТО 2 ?!Колега, несериозно е да питаш подобно нещо...Тази лампа светва, когато регистрира НЯКАКВА грешка. Без допълнителни симптоми, можре да е всеки един датчик по колата, или всяка една ел.система. Останалото само тестер може да каже защо е светнала... Според записаната грешка в компютъра.
    FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

    Коментар


      #3
      Ето на мен например вчера пътувайки Бургас-Ямбол отивайки в сервиза на Колегата Христо понеже ми се беше скапал термостата на цяло вече и стрелката на температурата стоеше на първа черта през целия път до там през 20-30 км. ми светваше същата лампа понеже отчита преразход гориво заради студения двигател.Така че причини колкото искаш.
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #4
        batproho написа:
        Ето на мен например вчера пътувайки Бургас-Ямбол отивайки в сервиза на Колегата Христо понеже ми се беше скапал термостата на цяло вече и стрелката на температурата стоеше на първа черта през целия път до там през 20-30 км. ми светваше същата лампа понеже отчита преразход гориво заради студения двигател.Така че причини колкото искаш.
        Да прав си колега не се бях замислил че лампата може да е светнала за да ми сигнализира че влизам в не икономичен режим на работа на двигателя смисъл аз карах почти през цялото време на трета на 1800 оборота с 40-50км като ги държа постоянно т.е извънградско тоест да ми е светтнала лампата за нещо като икономайзер защото като вкарах 4та и изгасваше тоест влизам в оптимален режим на каране
        Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

        Коментар


          #5
          Напълно е възможно да е от това Колега, виж тези дни в нормален режим дали ще ти се появи отново проблема.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар

          Working...
          X