Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

дърпа на една страна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    дърпа на една страна

    от няколко дни се усеща усилие във волана и цялата кола върви на една страна (на ляво). след ходене на сверка сходимост на преден мост се оказа, че всичко е о.к. със малка забележка, която бе отстранена. по съвет на тези от стенда отидох да разменя предните гуми. ефект почти няма. усилието във волана вече не е толкова голямо, но колата пак осезаемо върви на ляво. колата е със серво на волана. помагайте!
    TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

    #2
    Re: дърпа на една страна

    bereta написа:
    от няколко дни се усеща усилие във волана и цялата кола върви на една страна (на ляво). след ходене на сверка сходимост на преден мост се оказа, че всичко е о.к. със малка забележка, която бе отстранена. по съвет на тези от стенда отидох да разменя предните гуми. ефект почти няма. усилието във волана вече не е толкова голямо, но колата пак осезаемо върви на ляво. колата е със серво на волана. помагайте!
    А с нови гуми ли си? В смисъл сега ли си ги сложил за пръв път или вече си карал с тях?
    TEMPRA 1.6 i.e. S

    Коментар


      #3
      знам ,че не е умесно ама точно съм го "хванал "Митко в темата(като голям разбирач по носачи :D ) :ако не се смени носача навреме ,какви сериозни последствия може да има след това ??? Защото левият ми се обажда ,обаче често ходя на ски , сега ако го сменя с нов ,до март месец пак ще се разбие (в което съм 90%) сигурен .
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #4
        tomazo написа:
        знам ,че не е умесно ама точно съм го "хванал "Митко в темата(като голям разбирач по носачи :D ) :ако не се смени носача навреме ,какви сериозни последствия може да има след това ??? Защото левият ми се обажда ,обаче често ходя на ски , сега ако го сменя с нов ,до март месец пак ще се разбие (в което съм 90%) сигурен .
        сериозни последици може да има ако се откачи шарнира но при теб едва ли е в толкова разбит че това да стане пък и самото тропане може да е от тампон на носача а не от самия шрнир което е по безопасно но пък също толкова дразнещо
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          stef написа:
          tomazo написа:
          знам ,че не е умесно ама точно съм го "хванал "Митко в темата(като голям разбирач по носачи :D ) :ако не се смени носача навреме ,какви сериозни последствия може да има след това ??? Защото левият ми се обажда ,обаче често ходя на ски , сега ако го сменя с нов ,до март месец пак ще се разбие (в което съм 90%) сигурен .
          сериозни последици може да има ако се откачи шарнира но при теб едва ли е в толкова разбит че това да стане пък и самото тропане може да е от тампон на носача а не от самия шрнир което е по безопасно но пък също толкова дразнещо
          доста е дразнещо даже ,особено когато искаш всичко да е ОК по колата ама ...значи няма опасност нещо за рейката ???еми март месец направо с летните гуми и летни носачи и така ,май всяка година март месец ще ги сменям носачите .
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            първо гумите ги карам трета зима, но са на не повече от 10-12000 км. задните са втора употреба. тях не съм ги и разменял. на място и при работещ и при неработещ двигател, като чукаш волана се чува леко тропане. преди две години сменях ляв шарнир комплект с носач, но тогава освен че волана стоеше малко на криво и колата много носеше в завоите дори и при скорост от 50км/ч. сега волана стои прав, но пак си тегли на ляво.
            TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

            Коментар


              #7
              провери и спираЧките. това може да е причинено и от блокирал спирачен апарат.
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар

              Working...
              X