Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел отваряне на багажника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел отваряне на багажника

    Има начин да се сложи машинка от централно за да издърпва щифта който отваря багажника ( който се дърпа от жилото ) ? Замислил съм се да си правя багажника да се отваря от дистанционното на алармата ама незнам дали тая машинка ще може да дърпа (бута) въпросният щифт

    #2
    Просто трябва да монтираш обикновенна машинка за централно, към нея свързваш жилото и си готов. Трябва само да изкусуриш така, че да се връща машинката всеки път в начално състояние. Вече как ще го направиш да е с дистанционно си нямам и на представа. Може да се направи без дистанционно, а с бутонче под дръжката, което да подава ток, както е на някои нови коли, ще стане много файско, но пък трябва да се направи когато е заключена колата бутона да се прекъсва.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Аз знам как да го осъществя , но се чудя дали машинката ще има тази сила да дръпне жилото ... А това с дуистанционното - алармата ми има допълнителен канал (+) за пейджър или нещо друго и с бутон можеш да пускаш този канал ( и така ще задейства машинката и ще отключва багажника )

      Коментар


        #4

        Коментар


          #5
          Колега сподели как ще направиш машинката за централно да се връща сама ?П.С. къде има жило за багажника такива с жило съм виждал единствено при фордовете и имат жило до шофьорската седалка да се отваря от там. Защо не сложиш машинката в самия капак на багажника
          Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
          Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
          Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

          Коментар


            #6
            Ми че то и на Бравото и Бравата,пък сигурно и на Мареята са със жило бре
            Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
            Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
            Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

            Коментар


              #7
              Може не споря понеже несъм оглеждал как се отваря багажника на браво брава марея
              Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
              Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
              Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

              Коментар


                #8
                WRS написа:
                Колега сподели как ще направиш машинката за централно да се връща сама ?П.С. къде има жило за багажника такива с жило съм виждал единствено при фордовете и имат жило до шофьорската седалка да се отваря от там. Защо не сложиш машинката в самия капак на багажника
                Ами то това което отваря си има пружинка и ще връща машинката , а дори и да не може ще си намеря някаква пружинка която да я връща А за това да слагам машинката на вратата не бях се замислял и трябва да огледам работата как е там и дали ще има място да се сложи там , даже може би там ще е по-удачно , но ще видим

                Коментар


                  #9
                  Ами аз съм виждал закачена направо в капака на багажника и е закачена дирекно на бутона за отваряне но незнаех как е направено да се връща
                  Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
                  Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
                  Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

                  Коментар


                    #10
                    А, защо да е машинка за централно, а не е един електромагнит? При подаване на напрежение или прави цък и пружина го връща в изходно положение, или го оставя отворен/затворен. Имам такъв на 12V, но е развален, а е и голям колкото бутилка от бира, иначе щях да ти го подаря
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      #11
                      защото както каза сам е голям колкото бутилка от бира а една машинка от тея китайските е доста по малка и евтинка 5-6лв предполагам
                      Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
                      Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
                      Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

                      Коментар


                        #12
                        re

                        Слага се машинка за централно заключване,но не да опъва жилото,(защота няма толкова сила)а едно малко лостче вътре в самият механизъм.Разглоби заключващият механизъм,и ще стане ясно.Монтирал съм си и бутонче (между двете лампички на задният номер) което работи само когато алармата е спряна.Освен това е вързана и към втори канал на алармата.Има малко гимнастика,но пък си заслужава. :D
                        Fiat Bravo 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Значи машинката си я сложил във вратата на багажника , а не доло където е жилото така ли ....?

                          Коментар


                            #14
                            Колега кажи как се връща обратно машинката за централното че т’ва с пружината както каза другия колега ме съмнява понеже машинката ще трябва да преодолей и прожината и силата на механизма и става малко множко
                            Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
                            Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
                            Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

                            Коментар


                              #15
                              re

                              Машинката се монтира вътре в капака.Там има лостче което е с пружинка доста по мека.Утре ще се опитам да направя едно клипче,кое къде съм монтирал.
                              Fiat Bravo 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X