Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измерване на разхода на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Измерване на разхода на бензин

    Колеги, кой е най-лесният (но и достатъчно точен) начин, за да се измери разхода на бензин ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Пълниш резервоара догоре, минаваш да кажем 200 км за по-голяма точност и зареждаш пак догоре веднага като минеш тези 200 км. Заредените втория път литри делиш на две и полученото е средния ти разход на 100 км.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Re: Измерване на разхода на бензин

      snake написа:
      Колеги, кой е най-лесният (но и достатъчно точен) начин, за да се измери разхода на бензин ?
      пълниш до горе (но му казваш на бензинджията да пълни колкото може да побере, а не докато изключи пистолета)карашпосле пак до гореако може на една и също колонка, за да е абсолютно точно
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Съгласен съм със sev. Пълненето "догоре" е нещо доста относително, най-сигурно е докато прелее или маааалко преди да прелее. Иначе с побутване на колата може като нищо още 1-2 литра да поеме.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Смятане на разход

          Аз заси4ам по друг на4ин. Карам докато не запо4не да прекъсва колата, записвам показанието на километража (или занулявам броя4а) и след това на празен резервоар си записвам според колонката или сбора от касовите бележки колко литри съм налял. Карам пак до момента, в който отново по4не да прекъсва. Винаги коли4еството гориво в този момент е еднакво и е по-то4но отколкото при напълване "до горе", но недостатака е, 4е трябва да си носиш туба с бензин ако не си в града. Поглеждаш километрите, от тях вадиш показанието, което си си записал. Литрите делиш на полу4ените изминати км и полу4аваш грама за км. (Например 146 литра делено на 2468 км дава 0,05915721... или 5,92 на сто).
          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

          Коментар


            #6
            Re: Смятане на разход

            niko_ymn написа:
            Аз заси4ам по друг на4ин. Карам докато не запо4не да прекъсва колата, записвам показанието на километража (или занулявам броя4а) и след това на празен резервоар си записвам според колонката или сбора от касовите бележки колко литри съм налял. Карам пак до момента, в който отново по4не да прекъсва. Винаги коли4еството гориво в този момент е еднакво и е по-то4но отколкото при напълване "до горе", но недостатака е, 4е трябва да си носиш туба с бензин ако не си в града. Поглеждаш километрите, от тях вадиш показанието, което си си записал. Литрите делиш на полу4ените изминати км и полу4аваш грама за км. (Например 146 литра делено на 2468 км дава 0,05915721... или 5,92 на сто).
            не мисля, че е много добре за колата товаа и си е занимавкатуби...
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              аз до колкото знам след като светне лампата на уреда за бензина трябва да се сипе бензин... карането в резерв не е полезно за колата, а когато започне да прекъсва е още по-вредно!тъй че най-добрият начин е както беше казал колегата по-горе с пълненето до горе!
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                ооо съвсем не

                Mazgarev написа:
                аз до колкото знам след като светне лампата на уреда за бензина трябва да се сипе бензин... карането в резерв не е полезно за колата, а когато започне да прекъсва е още по-вредно!тъй че най-добрият начин е както беше казал колегата по-горе с пълненето до горе!
                Аз като видя лампата да премигне имам още 13 литра бензин бе хора. Вредното е да караш още 2 км след като я усетиш - тоест до последната капка - то това и аз не го препоръчвам - особено при инжекционите.
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #9
                  ... а 13 литра са над 130 км ... плюс това - не се налага да дадеш 77 лв за 50 литра гориво наведнъж, а можеш да си засечеш и с по-малко пари. (между другото за вашия метод в този сайт сега прочитам за пръв път - всички които познавам правят като мен) ...
                  Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                  Коментар

                  Working...
                  X