Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo: За какво е това копче?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo: За какво е това копче?

    Здравейте!Въпросът ми е за едно малко пластмасово копче, което се намира на вратата на багажника.На блока с четирите контакта, през които минава ток за реотаните на задното стъкло в средата между двете средни пластини стърчи нагоре нещо като черна лента от пластмаса. Държи се на пружина и ми се струва, че се притиска надолу, когато капакът се затвори и е свободно, когато е отворен.Забелязах, че пластините са 4 (не ми е ясно за какво са останалите, освен реотана и масата), но от долната част на блока с пластините има две букси - една с три и една с два канала.Дали излишният пети канал, на който не съответства пластина отгоре, е свързан с това копче?И в крайна сметка какво управлява то?

    #2
    Като го натиснеш гасне ли плафона на багажника?
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    Коментар


      #3
      Плафончето в багажника.
      brava 1.6_v16 elx

      Коментар


        #4
        А, напълно е възможно да е за него, но нямам крушка в гнездото там и не мога да разбера.Сигурно е това.

        Коментар


          #5
          Re: Bravo: За какво е това копче?

          fuoco написа:
          Забелязах, че пластините са 4 (не ми е ясно за какво са останалите, освен реотана и масата)
          Твърде е възможно да имаш и чистачка на задното стъкло. За нея са останалите.

          Коментар


            #6
            Това май направо си е датчик на алармата за отворена врата...
            www.CarProfi-BG.com
            Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
            Зареждане и ремонт на автоклиматици.
            Най-атрактивните цени в София!

            Коментар


              #7
              Бутона е за плафона в багажника и съответно за датчик на алармата за отворена врата .
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Ясно, за чистачката май отгоре през тръбата минава жицата, но може да се провери дали е от там, като пусна чистачка на отворена врата.Само едно не разбирам, защо не са сложили пръскалките да пръскат от горе надолу, а са на оста на чистачката, и при отслабване на силата никаква работа не вършат. Хем щехя да спестят малко маркуч в завода, ако отворът беше отгоре..

                Коментар

                Working...
                X