Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростна кутия Мареа 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростна кутия Мареа 1.8

    Понеже незнам и аз кога и как съм ударил скоростната кутия отдолу и се е отчупило парче и е изтекло сичкото масло и след малко каране без масло ви е ясно какво е станало та сега си търся кутия и понеже колата ми е Фиат Мареа 1.8 16V и в една морга имаха от 1,6 мотор на брава и ми вика че била същата а аз мисля че пак трябва да е 1.8 мотора а иначе с на браво и брава да са си еднакви. Та ако някои си има на идея коя с коя кутия си пасва нека ме светне по въпроса.

    #2
    При фиат предавателното число на скоростната кутия за всеки модел е различно така че не им се връзвай на тея.Влез в mobile.bg вчера гледах доста мареи на части може да ти излезе късмета ,провери.Ако не стане ще ти дам един адрес в орландовци там имаше три мареи проблема е че не ги помня като двигател защото мен ми трябваше фар.Проблема гледам е че си от габрово но ако евентуално има в тази морга в софия мисля че няма да е проблем да си получиш скоростната кутия по пощата.Утре направо ще звънна и ще ти кажа дали имат.
    Marea Wekeend 1999 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Re: Скоростна кутия Мареа 1.8

      divlimon написа:
      Понеже незнам и аз кога и как съм ударил скоростната кутия отдолу и се е отчупило парче и е изтекло сичкото масло и след малко каране без масло ви е ясно какво е станало та сега си търся кутия и понеже колата ми е Фиат Мареа 1.8 16V и в една морга имаха от 1,6 мотор на брава и ми вика че била същата а аз мисля че пак трябва да е 1.8 мотора а иначе с на браво и брава да са си еднакви. Та ако някои си има на идея коя с коя кутия си пасва нека ме светне по въпроса.
      Автоморгата в Първомайци може да имат.Опитай там на 50 км. горе долу от Габрово ти е.Ако не ти се разхожда помоли колега от Търново за услуга.В Търново има доста автоморги.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        аз намерих 1,2 кутии ма са все от браво или брава пак 1.8 де и нз дали са същите кат на мареата макар че двигателите са си еднакви и би трябвало и кутиите да са еднакви

        Коментар


          #5
          Скоростната ти кутия е тип С.510, същата кутия се ползва при Брава 1,6-1,8 и 1,9ЖТД,Браво 1,9ЖТД, Пунто 1,7ТД, Пунто 2 1,9ЖТД, Регата 1,6 (само двуваловия мотор 100С); 1,9ТД, Типо/Темпра 1,8-2.0 и 1,9 ТДИмам една такава с "развален" деференциал
          Peugeot 406, 2000 HDi 90
          ex. Peugeot 106 1,5 D
          ex. Ritmo 70 138B2.000
          ex. Tempra 2.0 159A6.046
          Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

          Коментар


            #6
            Backo написа:
            Скоростната ти кутия е тип С.510, същата кутия се ползва при Брава 1,6-1,8 и 1,9ЖТД,Браво 1,9ЖТД, Пунто 1,7ТД, Пунто 2 1,9ЖТД, Регата 1,6 (само двуваловия мотор 100С); 1,9ТД, Типо/Темпра 1,8-2.0 и 1,9 ТДИмам една такава с "развален" деференциал
            Ей колега,ти изкара че Фиат прави една преводна кутия и я слага на всичките си модели.Фиат са пословични с взаимозаменяемоста по различните си модели,но това за прев.кутии не е верно.Гореизброените прев.кутии са еднакви по присъединителни рамери към двигателите,но всяка една се различава от друга по преводни отношения на предавките.Как си представяш двигатели 1,6-103 кс/5750 об и 1,9ЖТД-105 кс/4000 об с еднакви преводни кутии.Това ако го направиш успешно и Фиат веднага ще те вземат на работа.Защо не им го предложиш и на тях.А доколкото си спомням и механизмите им за превключване от ск.лост до ск. кутия са различни на Браво/а и Мареа.

            Коментар


              #7
              Stefan Hadjov написа:
              Backo написа:
              Скоростната ти кутия е тип С.510, същата кутия се ползва при Брава 1,6-1,8 и 1,9ЖТД,Браво 1,9ЖТД, Пунто 1,7ТД, Пунто 2 1,9ЖТД, Регата 1,6 (само двуваловия мотор 100С); 1,9ТД, Типо/Темпра 1,8-2.0 и 1,9 ТДИмам една такава с "развален" деференциал
              Ей колега,ти изкара че Фиат прави една преводна кутия и я слага на всичките си модели.Фиат са пословични с взаимозаменяемоста по различните си модели,но това за прев.кутии не е верно.Гореизброените прев.кутии са еднакви по присъединителни рамери към двигателите,но всяка една се различава от друга по преводни отношения на предавките.Как си представяш двигатели 1,6-103 кс/5750 об и 1,9ЖТД-105 кс/4000 об с еднакви преводни кутии.Това ако го направиш успешно и Фиат веднага ще те вземат на работа.Защо не им го предложиш и на тях.А доколкото си спомням и механизмите им за превключване от ск.лост до ск. кутия са различни на Браво/а и Мареа.
              Приемам критиката за дизелите и все пак има разлика само в предавателното число само на 5-та скорост.Браво/Брава и Типо/Темпра има данни които ще заинтересуват колегата
              Peugeot 406, 2000 HDi 90
              ex. Peugeot 106 1,5 D
              ex. Ritmo 70 138B2.000
              ex. Tempra 2.0 159A6.046
              Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

              Коментар


                #8
                малко по надеждна информация:
                Прикачени файлове
                Peugeot 406, 2000 HDi 90
                ex. Peugeot 106 1,5 D
                ex. Ritmo 70 138B2.000
                ex. Tempra 2.0 159A6.046
                Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

                Коментар


                  #9
                  тъка като гледам обобщения извод след като сравних предавателните числа на мареа-та с браво,барва,типо,темпра,дедра ми върши работа само скоростна кутия от мареа 1.8 и евентуално от браво/брава 1,8 с мн малки разлики в предавателните числа

                  Коментар


                    #10
                    В орландовци нямат,но ако искочи нещо ще пиша.Най лесно е ако се намери да ти се прати по влак или поща.
                    Marea Wekeend 1999 1.6 16V

                    Коментар


                      #11
                      fiatini написа:
                      В орландовци нямат,но ако искочи нещо ще пиша.Най лесно е ако се намери да ти се прати по влак или поща.
                      ми и аз си търся че искам да си е баш от мареа 1.8 че се някви по 1.6 ми предлагат или на брава/браво та наистина ако некои некъде чуе види и т.н. нека пише пък ша го измислим ако не съм намерил до тогава.

                      Коментар


                        #12
                        от първите дедри с 1.8/16В двигателя (не ВВТ) скоростите са същите като на марея.
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар

                        Working...
                        X