Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак проблем с инжекциона и гаснене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: Пак проблем с инжекциона и гаснене

    spark написа:
    Незнам откъде да започна...Първо колата изгасна на свободен ход докато затварях гаража...Както и да е, запалих и тръгнах, след това няколко пъти изгасна докато тръгвам. Давам на контакт - лампата на инжекциона не изгасва. Чаках около минута и накрая запалих. Държах я на свободен ход около 2-3 мин, натискам леко газта, пускам, изгасва. Пак на контакт - инжекциона не изгасва. Въртя, форсирам и след малко лампичката изгасва... и така до следващото гаснене на светофар. Колата е карана на диагностика преди около два месеца, защото лампичката на инжекциона светваше в движение - смениха свещите и всичко заспа. Сега обаче лампичката не изгасва след като дам на контакт. Като запаля въпреки това, понякога изгасва понякога не. Това е, купи си Фиат да те е яд. Няма месец, в който да не е по сервизи баси. Та от какво може да е това и аз незнам.- имобилайзера - вероятно НЕ, като стигна вече на 3-та скорост и няма проблем, колата върви.- моторчето за оборотите - и там мисля, че НЕ, все пак съм само на контакт- ламбда сонда - пак като горното- акумулатор - ...- бензинова помпа - ... Забелязах, че като оставя колата около минута изгаснала, след това дам на контакт и натисна имобилайзера - лампата на инжекциона в доста случаи изгасва. Но ако изгасне колата и след 3-4 сек дам веднага контакт (тогава не се налага имобилайзер) - лампата не изгасва.Всякакви идеи са добре дошли...
    Най-вероятно, причината не е само една, но ако издьржиш до следващата седмица , ще идвам до Бургас и може да намерим разрешение!Свещите могат да бьдат с един, два, три и четири електрода и няма разлика в искрообразуването , по-важно е подходящото топлинно число!Оригинални свещи се намират и са по-евтини от тези които си купил!Моторчето за празен ход при 1.4/12 няма намеса в смесообразуването

    Коментар

    Working...
    X