Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със скоростите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със скоростите

    Вчера вечерта забелязах че скоростния лост се мести по-трудно от преди. Днес е същото, от какво може да е. Не вярвам да е от студа, защото имаше доста по-студени дни и тогава го нямаше този проблем.

    #2
    Видях ябълката и ще я гресирам като се прибера, но се съмнявам да е от това. До преди 2 дена всичко беше наред и изведнъж стана така. Като дърпам лоста надолу не е толкова трудно, по-трудно се мести нагори.

    Коментар


      #3
      Колега, потърси в архива имаше подробна тема мисля, че бе кръстена "замръзнаха ми скоростите". Там е описано какво се смазва... между другото една сутрин и на мен много трудно ми влизаше лоста наляво, направо беше невъзможно да включа първа, но като поработи двигателя на място и се оправи проблема. Надявам се в бъдещите студове да не ми се случва...
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Vladim написа:
        Колега, потърси в архива имаше подробна тема мисля, че бе кръстена "замръзнаха ми скоростите". Там е описано какво се смазва... между другото една сутрин и на мен много трудно ми влизаше лоста наляво, направо беше невъзможно да включа първа, но като поработи двигателя на място и се оправи проблема. Надявам се в бъдещите студове да не ми се случва...
        Видях я тая тема ама там пишат че не могат да включват скоростите. Аз мойте ги включвам без проблем, карам си я колата, но проблема е че самия лост се движи по-трудно като го местя нагоре за първа и трета и като го свалям надолу от първа и трета. Надолу към втора и четвърта няма проблеми. Намазах с грес, но нямаше никакъв ефект.

        Коментар


          #5
          Колега, и при мен на Уно-то беше така преди време, та реших да гресирам ябълката и като вдигнах гумата беше пълно със замръзнал сняг, буквално до декоративната гума - > сушоара на жената свърши чудесна работа, само че как е влязъл снега така и не разбрах, на пролет ще проверя, че сега в студа не ми се влиза в канала!
          Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
          Uno 75 1.5i.e.8V 88`

          Коментар


            #6
            Да не би проблема да е следния:Това се отнася само за 1-ва, 3-та и 5-та скоротс;Като се опиташ да ги включиш, не е някакво такова трудно (трудно е де), а все едно има нещо като гума и се опитваш да и преодолееш съпротивлението, и скоростите не си влизат, не се фиксират, а все едно не ще да щракне скоростния лост?
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              BO написа:
              Да не би проблема да е следния:Това се отнася само за 1-ва, 3-та и 5-та скоротс;Като се опиташ да ги включиш, не е някакво такова трудно (трудно е де), а все едно има нещо като гума и се опитваш да и преодолееш съпротивлението, и скоростите не си влизат, не се фиксират, а все едно не ще да щракне скоростния лост?
              да, нещо подобно е, скоростния лост не щтрака като превключвам, но иначе колата си върви.

              Коментар

              Working...
              X