Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да позная дали маслото от скоростната кутия е за смяна ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да позная дали маслото от скоростната кутия е за смяна ?

    Ами в последните дни стана по-трудно влизането на първа и като че по-трудно се сменят скорости изобщо ... Мисля, че е от студа, но все пак ако знаете някаква лесна диагностика (цвят, гъстота?) споделете моля
    Fiat Bravo GT -> дзверчето

    #2
    Re: Как да позная дали маслото от скоростната кутия е за смя

    oduh написа:
    Ами в последните дни стана по-трудно влизането на първа и като че по-трудно се сменят скорости изобщо ... Мисля, че е от студа, но все пак ако знаете някаква лесна диагностика (цвят, гъстота?) споделете моля
    диагностика няма за цвят и гъстота ама виж дали е в норма да не иска доливане
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Re: Как да позная дали маслото от скоростната кутия е за смя

      stef написа:
      oduh написа:
      Ами в последните дни стана по-трудно влизането на първа и като че по-трудно се сменят скорости изобщо ... Мисля, че е от студа, но все пак ако знаете някаква лесна диагностика (цвят, гъстота?) споделете моля
      диагностика няма за цвят и гъстота ама виж дали е в норма да не иска доливане
      Точно по средата между мин и макс е... Сигурно е от студа - то е съвсем лека промяната ...А принципно на колко време се сменя маслото там ? /Мойто е на 10000км или 7 месеца/
      Fiat Bravo GT -> дзверчето

      Коментар


        #4
        От студа е. Бая често се среща този проблем
        PUNTO 1.1 94г.

        Коментар


          #5
          Re: Как да позная дали маслото от скоростната кутия е за смя

          oduh написа:
          stef написа:
          oduh написа:
          Ами в последните дни стана по-трудно влизането на първа и като че по-трудно се сменят скорости изобщо ... Мисля, че е от студа, но все пак ако знаете някаква лесна диагностика (цвят, гъстота?) споделете моля
          диагностика няма за цвят и гъстота ама виж дали е в норма да не иска доливане
          Точно по средата между мин и макс е... Сигурно е от студа - то е съвсем лека промяната ...А принципно на колко време се сменя маслото там ? /Мойто е на 10000км или 7 месеца/
          къде се гледа дали е между мин и макс?
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            На мойто казанче капачката е с поплавък - и на него има маркери.
            Fiat Bravo GT -> дзверчето

            Коментар


              #7
              oduh написа:
              На мойто казанче капачката е с поплавък - и на него има маркери.
              Това май ти е казанчето на хидравликата, на скоростите ти нямаш пръчка. По-добре не доливай , ако ти липсва масло , а го смени.
              Италианските коли са номер 1

              Коментар


                #8
                Shefa написа:
                oduh написа:
                На мойто казанче капачката е с поплавък - и на него има маркери.
                Това май ти е казанчето на хидравликата, на скоростите ти нямаш пръчка. По-добре не доливай , ако ти липсва масло , а го смени.
                Уф, сори, не ми обръщайте внимание, петък вечер е ...За маслото на хидравликата е казанчето.
                Fiat Bravo GT -> дзверчето

                Коментар


                  #9
                  Re: Как да позная дали маслото от скоростната кутия е за смя

                  oduh написа:
                  Ами в последните дни стана по-трудно влизането на първа и като че по-трудно се сменят скорости изобщо ... Мисля, че е от студа, но все пак ако знаете някаква лесна диагностика (цвят, гъстота?) споделете моля
                  Odin, според мен това е признак, че не си с такова масло каквото трябва да си.На италианските машинки препоръвват напълно синтетично масло 75W/80!!!!Мисля, че беше TUTELA SYNT ZC 75W/80.Направи и един подарък и го смени с това което ти казвам.Да, скъпичко е, но за сметка на това е малко.. само 2 литра (ако трябва да сме точни 1.98л). Успокоявай се с това, че при Рено примерно искат пак да е такова, но там в скоростите е 3.5л Преди и на Бравата, сега и на Пунтото никога не съм имал проблеми с това масло, без значение какава е температурата на околната среда.Успех!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    От завода производител дават евентуална смяна на 150 000 км!!!А се препоръчва само доливане!Доливането е до мах от пробката колкото можеш да бутнеш на равно да бъде колата - това говорим само за механични скоростни кутии!Така че не се притеснявай доливай до горе и това е!
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      BO написа:
                      От завода производител дават евентуална смяна на 150 000 км!!!А се препоръчва само доливане!Доливането е до мах от пробката колкото можеш да бутнеш на равно да бъде колата - това говорим само за механични скоростни кутии!Така че не се притеснявай доливай до горе и това е!
                      Ами чудесно тогава Утре ако не дойде северния полюс ще се занимавам с бравото.
                      Fiat Bravo GT -> дзверчето

                      Коментар


                        #12
                        Не бързай толкова, на колегата нивото е докато прелее, а при мен има щека. Информирай се добре. Повече масло си е също толкова голям проблем, колкото и с малко масло. Вчера сменях масло на двигатела и погледнахме и това в скоростите. Беше образувало пяна и неможа категорично да се разбере докъде е, като че ли на средата беше.
                        Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

                        Коментар


                          #13
                          ...

                          Аз знам, че маслото на скоростната кутия не се сменя :D Един път да нацелиш правилното и после не пипаш!
                          Bravo(TM) HGT

                          Коментар


                            #14
                            Re: ...

                            VeSSkO написа:
                            Аз знам, че маслото на скоростната кутия не се сменя :D Един път да нацелиш правилното и после не пипаш!
                            А защо тогава на опаковката на маслото има дата до, която е годно?
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар

                            Working...
                            X