Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сваляне задна кора на Браво?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сваляне задна кора на Браво?

    Доста се порових из форума и в нета но ненамерих подобен хелп - Бравото е 98г. ако има значение, развъртях видите, но като напъна да сваля кората имам чувството, че е залепена до стъклото. Искам да си изправя ламарината, понеже някой идиот се е опраял и е леко огъната. Благодаря предварително.

    #2
    Re: Сваляне задна кора на Браво?

    elusive написа:
    Доста се порових из форума и в нета но ненамерих подобен хелп - Бравото е 98г. ако има значение, развъртях видите, но като напъна да сваля кората имам чувството, че е залепена до стъклото. Искам да си изправя ламарината, понеже някой идиот се е опраял и е леко огъната. Благодаря предварително.
    Има едни скрити видии - точно до стъклото - под тампоните които опират на кората на багажното отделение.Махат се внимателно тампоните за да не се скъсат крачетат им и там има едни видии мисля бяха с имбус 6.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Виж тук (за Брава е, но едва ли е принципна разликата). Обърни внимание, че под гумичките, които прибират кората към капака, също има винтове. Виждам, че Явор ме е изпреварил.
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #4
        Мисля, че ненаписах както трябва .. имах в предвид задната кора до страничното стъкло на задната седалка, огънат ми е задния калник 10 сантиметра под стъклото. и искам да стигна до него от вътрешната страна. Извинявам се за объркването.

        Коментар


          #5
          Аз се опитах да я сваля за бързо: отвих видиите под седалката(като я вдигнеш) + тези които са при облегалката като я свалиш + тази долу при лайсната на вратата + шестограмния болт под капачето до дръжката обаче с това пак не можах да я сваля цялата само бръкнах с ръката през отвора който се получи(след като махнах и на дясната задна седалка долната част (на която се сяда)).... за пълното и сваляне май май облегалката на задната седалка пречи и трябва и тя да се свали (поне аз така мисля) незнам друг начин
          Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
          Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
          Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

          Коментар


            #6
            Значи ей тук са болтовете, а там където са стрелките провери, че миналата седмица я свалях и не си спомням вече Щото има дупки.А като ги свалях корите бях махнал долната част на седалката, задната си стоеше, само трябва да я откачиш отзад и да я свалиш надолу. Има едно положение при което кората излизабез проблем. И кората като развиеш болтовете я повдигни нагоре, за да излезе първо горе припрозорчето.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Да там на стрелките също има видии,обаче при мен беше зора да я откача отгоре където се захваща с някакви щипки до прозореца и само я открехнах- то на мене ми беше достатъчно.......значи става само се иска малко напън и да се развие всичко
              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

              Коментар


                #8
                Благорадя на всички, при мен зора е да намеря с какво да развия отзад седалката, с моят шестрограм нестава, напъвах като звяр ама неподдаде, сега ще ида да търся други инструмент. А това при прозореца разбрах, че е щипки а не е лепено. Отново благодаря.

                Коментар


                  #9
                  Ти гърба на седалката ли искаш да махнеш?Корите излизат и без да е демонтирана.А при мен болтовете не са шестограм, а еврейска звезда и се развиха много трудно.Намери си хубави инструменти, с дълго рамо. При мен тръгнаха да се развиват, трудно, но ставаше.Но в един момент отказаха и тогава взех флекса и ги оправих.Ама тебе тоя вариант не те устройва.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар

                  Working...
                  X