Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пунто 1,1-14л/100км???????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пунто 1,1-14л/100км???????

    Купих си Пунто 1999г-55 к.с преди месец. Гори 6,5л /100км извънградско, а14л в града, от какво може да е ????

    #2
    Re: пунто 1,1-14л/100км???????

    novakova написа:
    Купих си Пунто 1999г-55 к.с преди месец. Гори 6,5л /100км извънградско, а14л в града, от какво може да е ????
    Ако си от София, нормално е, но все пак е множко.Оправете го това Аврен
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    Коментар


      #3
      Имаш ли оборотомер и какво показва той когато двигателя работи а колата е спряла, например на светофар?
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        а ламбда сондата как е проверявана ли е дали работи както трябва
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          И при мене се явява подобен разход... ... мааааааалко по-малък.., май... ма зависи от карането (... мойта е с шест скорости... ) ... и масло гори много... - на всеки 500-600 км... и доливам... хваща по половин кило... Аре ще следя и аз темата, ако някой е светнат да обясни.., получава благодарности... в аванс
          FIAT PUNTO 6 SPEED
          FIAT MAREA 1.9 TD

          Защо идиотите са толкова много, а куршумите толкова малко?!

          Коментар


            #6
            Оборотомер няма, но на слух са не-повече от 1000

            Коментар


              #7
              Re: пунто 1,1-14л/100км???????

              novakova написа:
              Купих си Пунто 1999г-55 к.с преди месец. Гори 6,5л /100км извънградско, а14л в града, от какво може да е ????
              Карам Пунто 1,1 - 1995 г. и при мен разхода на бензин градско е приблизително 12 л., а извънградско около 7 л.,масло доливам средно 400 мл. на 1000 км., ако това би те успокоило. Ще следя темата за съвети с цел намаляване разхода!
              Punto 1,1
              PA 2699 AM

              Коментар


                #8
                Re: пунто 1,1-14л/100км???????

                НА СЛУХ ОБОРОТИТЕ СА НОРМАЛНИ-800-1000, НЯМА ОБОРОТОМЕР.

                Коментар


                  #9
                  Ох, и аз карам Punto 1.1 55коня и се чудя как е възможно да харчи 11-12 градско. Айде, верно зависи и кой я кара, зима е, но все пак ми се вижда доста голям разход за 1.1. Греша ли?
                  Единственото сигурно нещо е, че няма нищо сигурно!

                  Коментар


                    #10
                    абе какво ме направихте вие бе хора, аз карам крома 2.0 и.е. и с климатроника като не издевателствам ми харчи 12-13 ГАЗ, на бенз не знам. ако я настъпвам харчи 15-16, това е за софия
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      tonychka написа:
                      Ох, и аз карам Punto 1.1 55коня и се чудя как е възможно да харчи 11-12 градско. Айде, верно зависи и кой я кара, зима е, но все пак ми се вижда доста голям разход за 1.1. Греша ли?
                      Колежки не знам като ви слушам ми се изправят косите - моето което продадох миналия септември харчеше 7.5/100 Газ градско и 6 газ извънградско!Значи щом оборотите са 800-1000 почвайте :1.Диагностика - ЕКУ - Ламбда (Вантотрейд). Само вземете резултатите и пишете какво се случва.2.Катализатор - намира се на изпускателната система след ламбдата (не се смейте - някой беше питал какво е това и къде се намира!)3.Въздушен филтърТакъв разход какъвто пишете на пунто 1.1 Fire просто няма!
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        Re: пунто 1,1-14л/100км???????

                        novakova написа:
                        Купих си Пунто 1999г-55 к.с преди месец. Гори 6,5л /100км извънградско, а14л в града, от какво може да е ????
                        Колежке, добре дошла вьв форума!Както беше писал един колега, има градско има и софийско шьофиране, а от там и различие в разхода!Но тук разликата между двата режима на каране е много голям, което ме навежда на мисьлта за неправилно измерване!Иначе причина може да бьде свещ, бубина, температурен датчик, сонда но всичко това е работа за специалист!Но все-пак ме озадачава голямата разлика?!

                        Коментар


                          #13
                          На мен ми харчи 9-10 зимно, но карам на много къси растояния софийско (3-5km) и не може да загрее докато стигна работата.... пък и давам повечко газ..
                          Punto 1.1 SX 95г

                          Коментар


                            #14
                            Досега само веднъж съм сметнал разход 10 на 100 км. (градско в София) иначе ми излиза 9 някъде а извънградско 5.5л на 100 км. Масло съм долял 1.5л за 8700км.
                            PUNTO 1.1 94г.

                            Коментар


                              #15
                              Колежке провери също така дали загрява нормално колата, лошото е че при твоя модел май няма уред които ти показва температурата а само лампа за прегряване но на мен от калпав термостат ми се беше качил разхода с 2 на 100 за всеки случай смени термостат не е излишно

                              Коментар

                              Working...
                              X