Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.6 16 клапана скоростна кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.6 16 клапана скоростна кутия

    Здравейте, надявам се да не бъркам раздела. Имам въпросното Браво и скоростите ми вият на 4 - та и 5 - та. Дайте съвет дали това означава скъп ремонт и дали скоростните кутии на този двигател са слаби, за да знам евентуално ако си намеря втора употреба дали ще имам отново неприятности.
    Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

    #2
    Нямам представа колко би струвал ремонта на скоростната кутия-трябва да питаш в някой специализиран за ремонт на ск. кутии сервиз или някой майстор с опит в ремонт на такива неща. Но при втора употреба кутия няма гаранция ,че няма да имаш пак проблеми след известно време. На твоя място бих си ремонтирал кутията , но задължително при хора, които имат опит със ск. кутии и дават гаранция.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      Понякога се оправя и с руската добавка "Ресурс"! Не е скъпа и като за начало започни от там! Моята също вие като зла гад на 4-та и 5-та, но сега не ми се занимава да свалям кутията и да я ремонтирам! А и ако я сменя с друга от морга изобщо няма гаранция, че ще е ок! Само свалянето и качването на кутията е 100-150 лв. От там нататък вече допълнитено ремонт и лагери!

      Коментар


        #4
        Обичния ми фиат маи пак ще иска сериозна инвестиция ( за 10 - ти път откакто съм го купил).
        Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

        Коментар


          #5
          Преди време питах в Пловдив колко ще ми струва ремонта,щото моята вие на всички скорости но леко,обаче дразнещо.Обявиха ми цена от 250 лева с частите,което според мен е добра цена.По важното е,че хората си разбират от работата и ще я направят както трябва.

          Коментар


            #6
            Че те вървят по 250лв. втора употреба. При пазарлък и надолу.Предпочитам да си взема такава отколкото някой да се учи тепърва да правискоростни кутии, а и да ми вземе пак толкова пари.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              ами май е по добре да се ремонтира старата при проверен сервиз, че ака на сляпо да се взима втора употреба няма смисъл.
              Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

              Коментар


                #8
                А по принцип този модел фиат има ли проблем със скоростите?
                Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                Коментар


                  #9
                  я си смени маслото, за по сигорно, но можеш и да провериш да не вие някой лагер, защото те вият при по високи скорости демек 4 и 5, ако не се оправи от това вече ще я смъкваш няма как.
                  FIAT Bravo 1.4 12v

                  Коментар


                    #10
                    dvoinikat написа:
                    А по принцип този модел фиат има ли проблем със скоростите?
                    Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                    Коментар


                      #11
                      trace написа:
                      Че те вървят по 250лв. втора употреба. При пазарлък и надолу.Предпочитам да си взема такава отколкото някой да се учи тепърва да правискоростни кутии, а и да ми вземе пак толкова пари.
                      Te хубаво вървят по 250,а знаеш ли какво е вътре?Така поне знам,че е оправено каквото трябва и го е направил който трябва,защото знам кой я прави.Аз не съм много фен на евтините решения,защото няколко пъти съм се убеждавал в думите евтиното излиза скъпо.Всеки си решава за себе си все пак,но само със смяна на маслото ефекта ще е нулев.

                      Коментар


                        #12
                        когато го смени маслото то няма да избяга, ако тр ще го изсипи в някопй съд ако не се оправи и ще го сложи отново в новата кутия
                        FIAT Bravo 1.4 12v

                        Коментар


                          #13
                          dvoinikat написа:
                          dvoinikat написа:
                          А по принцип този модел фиат има ли проблем със скоростите?
                          xa xa хайде пак да питам
                          Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                          Коментар


                            #14
                            dvoinikat написа:
                            А по принцип този модел фиат има ли проблем със скоростите?
                            Не съм чувал скоростната кутия на Фиат "Браво" 1.6/16V да има някакъв конструктивен дефект. От толкова хиляди продадени коли е нормално някои да имат проблем с скоростите, но предполагам че в повечето случаи става въпрос за неправилна експлоатация. А дали първите собственици на автомобилите въобще са сменяли маслото в ск. кутия само бог знае. Специално аз нямам проблеми , но личното ми впечетление спрямо други коли , които съм карал е ,че моята ск. кутия не работи толкова прецизно- на други коли просто по-лесно влизат скоростите.
                            SEAT Leon Cupra 300
                            Triumph Street Triple 765 R

                            Коментар


                              #15
                              Единични оплаквания има само! И то ако колата е ръчкана много или не е сменяно маслото! Или пък ако вследствие на повреден лагер-маншон е останала без масло!

                              Коментар

                              Working...
                              X