Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изправен ли ми е вентилаторът на отоплението/охлаждането?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изправен ли ми е вентилаторът на отоплението/охлаждането?

    Здравейте, колеги!Как е при вас? На моето Типо духа само на последната степен. В смисъл, че само тогава духа интензивно и се чува характерен шум /като мощен сешоар /.А преди това има още 2 степени, на които като се превключи на практика нищо не се променя. Т. е. няма никаква разлика от работата в обхвата в положение "слабо", където регулирането е безстепенно. Има ли някаква повреда според вас? Ако да - какво да правя?
    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

    #2
    Явно щом работи вентилаторът проблемът не е в него. За да няма разлика в степените между първа и последна, според мен проблемът е в ключа. Може би не контактува на всяко завъртане за променяне на интензитета на духане.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #3
      По-скоро проблема е в регулиращия блок. Той е или 3 резистора с термоизключвател (за този вид и ремонтата му имо добро описание тук, а тук е предисловието . Вторият вариянт е с електронен блок за управление - при него най-често пробиват мощните транзистори. Не знам при теб кой-вариант е, но предполагам, че е първият.

      Коментар


        #4
        Uho написа:
        По-скоро проблема е в регулиращия блок. Той е или 3 резистора с термоизключвател (за този вид и ремонтата му имо добро описание тук, а тук е предисловието . Вторият вариянт е с електронен блок за управление - при него най-често пробиват мощните транзистори. Не знам при теб кой-вариант е, но предполагам, че е първият.
        Благодаря, колега! Прегледах подробно тези теми. Наистина, колегата fcuk заслужава поздравления. Изключително подробно и изчерпателно! Но неговият автомобил е Bravo. Дали при Tipo няма разлика? Някой с Tipo правил ли е подобен ремонт?
        FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
        FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

        Коментар


          #5
          stivst написа:
          Дали при Tipo няма разлика? Някой с Tipo правил ли е подобен ремонт?
          с Темпрата няма ... а като гледам на бравото на темпрата е подобно .... - това за тези с резисторите - за електронен блок не съм чувал - но най вероятно има - аз мисля да си правя ...
          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

          Коментар


            #6
            ivo написа:
            ....за електронен блок не съм чувал - но най вероятно има - аз мисля да си правя ...
            С електронен блок са тези, на които управлението им е с копчета, а не с "врътки"

            Коментар

            Working...
            X