Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смяна масло на скоростите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    смяна масло на скоростите

    здравейте искам да попитам някой знае ли как се сменя маслото на скоростите на fiat bravo 1,6 16v че съм решил да го сменям ще съм благодарен да споделите

    #2
    Като застанеш в канала с лице КЪМ колата пробката за източване е откъм твоя дясна гума. На кофти место е но е там!!! Тази за наливане се вижда точно срещу теб!!!

    Коментар


      #3
      мерси колега то ще ми триабва и фуния за наливане иначе четох че сабира 2л.

      Коментар


        #4
        Много е лесно и ако имаш поне малки технически познания ще се справиш без проблем. Лично на моя ФИАТ не съм го сменял аз понеже нямам инструменти , но на село съм сменял на други коли. 1. Локализираш скоростната кутия2. Намираш двете пропки на нея- долната е за източване на маслото ,а горната за наливане.3. Развиваш долната пропка( мисля, че е шестограм ключа) и източваш старото масло , и след това отново затягаш пропката.4. Развиваш горната пропка и наливаш новото масло докато от пропката не започне да изтича масло.При "Браво" 1.6 скоростната кутия побира 1.7 литра- поне при мен от 2л. останаха 0.300л. И задължително купи пълна синтетика SEA 75W-90
        david.bd написа:
        мерси колега то ще ми триабва и фуния за наливане иначе четох че сабира 2л.
        За фуния не знам, но при мен на самата кутия като й издъпаш капачката на горе си има едно маркуче около 12-13 см. , което вкарваш в пропката за наливане.
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #5
          Шестограм 12милиметра е ключа!!! Наливането е кофти. Аз на една метална кутия в долния край съм запоил медна тръба 12мм. Мушкаш в дупката за наливане и сипваш в кутията!!!

          Коментар


            #6
            bivmo написа:
            Шестограм 12милиметра е ключа!!! Наливането е кофти. Аз на една метална кутия в долния край съм запоил медна тръба 12мм. Мушкаш в дупката за наливане и сипваш в кутията!!!
            В кутията с масло нямаше ли отгоре маркуч?
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #7
              Може и да има но на мен един приятел ми го даде втора ръка .Нали разбираш!!!

              Коментар


                #8
                мерси много колеги за отговорите утре мисля да я изварша тая процедура засега сам се сприал на масло тутела 75w90 синтетично пак ще го мисля с фунията

                Коментар


                  #9
                  david.bd написа:
                  мерси много колеги за отговорите утре мисля да я изварша тая процедура засега сам се сприал на масло тутела 75w90 синтетично пак ще го мисля с фунията
                  Само внимавай да не направиш като един приятел- Решил да сменя маслото на двигателя, но понеже хич го няма с колите по погрешка източил маслото от скоростната кутия и после сипал 4 литра масло в двигателя и мотора как работише няма да ти казвам
                  SEAT Leon Cupra 300
                  Triumph Street Triple 765 R

                  Коментар

                  Working...
                  X