Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем термостат-разход!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем термостат-разход!

    Брава 1.8 ,имам проблем с разхода.Досега 6 месеца ходих по сервизи,нищо. Колата тестваха с компютър-перфектна,нищо й нямало.Ама харчи 15-16 л. газ на 100 градско, а бензин незнам заредих от промоцията на БОВА-та в бургас.100 км. 16 литра А 95Да питам колко е нормалната температура, на коята може да работи фиат-брава.Стрелката все ми сочи към C-то на таблото.Къде трябва да сочи стрелката ако всичко е нормално?И сега ако излезе причината термостата за разхода,голям майтап ще е.
    www.avi7.hit.bg
    Видеонаблюдение и системи за сигурност

    #2
    Re: Проблем термостат-разход!

    Ricardo написа:
    Брава 1.8 ,имам проблем с разхода.Досега 6 месеца ходих по сервизи,нищо. Колата тестваха с компютър-перфектна,нищо й нямало.Ама харчи 15-16 л. газ на 100 градско, а бензин незнам заредих от промоцията на БОВА-та в бургас.100 км. 16 литра А 95Да питам колко е нормалната температура, на коята може да работи фиат-брава.Стрелката все ми сочи към C-то на таблото.Къде трябва да сочи стрелката ако всичко е нормално?И сега ако излезе причината термостата за разхода,голям майтап ще е.
    трябва да стои на средното деление - 90 градусаС - означава COLD - студеноби трябвало за 3-4 километра в града да стига до средното делениепочети из темитенаписано е как да разбереш със сигурност дали е термостата, защото може и уреда на таблото да не е верен
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Ами тя мойта 1.4 ги прави 12/100 бензин градско зимата (по книжка и дават 10.1), та ти какво се учувдавш. С тея скапани бензини толкоз. Имам един приятел си взе чисто нова Ford Fiesta 1.4 пълен инжекцион. По книжка и дават 9.5/100 градско. И човека каза, че 10-11/100 градско си ги лепи. Като имаш предвид, че купето на Фиеста е сигурно с 300кг по-леко
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        spark написа:
        Ами тя мойта 1.4 ги прави 12/100 бензин градско зимата (по книжка и дават 10.1), та ти какво се учувдавш. С тея скапани бензини толкоз. Имам един приятел си взе чисто нова Ford Fiesta 1.4 пълен инжекцион. По книжка и дават 9.5/100 градско. И човека каза, че 10-11/100 градско си ги лепи. Като имаш предвид, че купето на Фиеста е сигурно с 300кг по-леко
        12 са многона мен в София ми дава 10-11 с развален термостатпо коледа като бях в Бургас имах около 100 километра градсконакрая като направих сметка, разхода се беше качил много малкомисля, че ако я пробвам само градско няма да е повече от 9
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          sev написа:
          spark написа:
          Ами тя мойта 1.4 ги прави 12/100 бензин градско зимата (по книжка и дават 10.1), та ти какво се учувдавш. С тея скапани бензини толкоз. Имам един приятел си взе чисто нова Ford Fiesta 1.4 пълен инжекцион. По книжка и дават 9.5/100 градско. И човека каза, че 10-11/100 градско си ги лепи. Като имаш предвид, че купето на Фиеста е сигурно с 300кг по-леко
          12 са многона мен в София ми дава 10-11 с развален термостатпо коледа като бях в Бургас имах около 100 километра градсконакрая като направих сметка, разхода се беше качил много малкомисля, че ако я пробвам само градско няма да е повече от 9
          Хм в книжката дават 11 градско(за 1.6), а ти 9 с неработещ термостат, а човека пита и за газ (2/100 отгоре).
          FIAT Bravo 1.6 16V '97

          Коментар


            #6
            blader написа:
            sev написа:
            spark написа:
            Ами тя мойта 1.4 ги прави 12/100 бензин градско зимата (по книжка и дават 10.1), та ти какво се учувдавш. С тея скапани бензини толкоз. Имам един приятел си взе чисто нова Ford Fiesta 1.4 пълен инжекцион. По книжка и дават 9.5/100 градско. И човека каза, че 10-11/100 градско си ги лепи. Като имаш предвид, че купето на Фиеста е сигурно с 300кг по-леко
            12 са многона мен в София ми дава 10-11 с развален термостатпо коледа като бях в Бургас имах около 100 километра градсконакрая като направих сметка, разхода се беше качил много малкомисля, че ако я пробвам само градско няма да е повече от 9
            Хм в книжката дават 11 градско(за 1.6), а ти 9 с неработещ термостат, а човека пита и за газ (2/100 отгоре).
            бургазлията говори за бензина в Бургас градското е съвсем различновече има доста коли, но през голяма част от деня си е спокойно
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Може да не съм го засякъл 100% правилно, нулирам брояча като светне лампата и зареждам на първата бензиностанция. И гледам до следващо светване на равен път колко км съм минал. Обикновено с 12 литра - 100-110км. Не ми се пълни резервоара до горе сега, че да засека точно. А и купето ми е почти 1250 кг с тези две празни бутилки за метан Очаква се до лятото да направят метан станции и при нас, нали уж ще почват газификация от пролетта. Пробвай да смениш и бензонистанцията. Аз края на месеца мисля да напълня догоре от Opet, че много ги хвалят колегите.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                spark написа:
                Аз края на месеца мисля да напълня догоре от Opet, че много ги хвалят колегите.
                ГОРИВАТА ИМ СА МНОГО ХУБАВИ АМА ЛЪЖАТ КАТО ЦИГАНИ В ЛИТРИТЕ.Може ли Типото да ми гори 8,5/100 извънградско с газ от OMV и 10,5 от Опет при положени че с Опеткста въврви по-добре и то чувствително. По моята логика щом върви по-добре би трянвало да гори по-малко.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  Странно, тука винаги са ми наливали точно колкото събира бутилката...
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #10
                    разхода ти се дължи на температурата при която работи двигателя. нормалната температура е 88 градуса и двигателя трябва да работи точно при толкова! ако работи на по-студен двигател харчи повече. виж дали е от термостата и го смени.
                    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                    Коментар


                      #11
                      Re: Проблем термостат-разход!

                      Ricardo написа:
                      Брава 1.8 ,имам проблем с разхода.Досега 6 месеца ходих по сервизи,нищо. Колата тестваха с компютър-перфектна,нищо й нямало.Ама харчи 15-16 л. газ на 100 градско, а бензин незнам заредих от промоцията на БОВА-та в бургас.100 км. 16 литра А 95Да питам колко е нормалната температура, на коята може да работи фиат-брава.Стрелката все ми сочи към C-то на таблото.Къде трябва да сочи стрелката ако всичко е нормално?И сега ако излезе причината термостата за разхода,голям майтап ще е.
                      Смени термостата / но качествен / и разхода ще ти се нормализира, а и динамиката на автомобила ще се подобри!

                      Коментар


                        #12
                        Днес смених термостат на моето Браво, но във Вантотрейд - там ми сложиха за 84лв, а не за 54 както казвахте. Все пак се съгласих, защото след последния ремонт с некачествени части си напатих.Разлика веднага се усети.
                        Fiat Bravo GT -> дзверчето

                        Коментар


                          #13
                          oduh написа:
                          Днес смених термостат на моето Браво, но във Вантотрейд - там ми сложиха за 84лв, а не за 54 както казвахте. Все пак се съгласих, защото след последния ремонт с некачествени части си напатих.Разлика веднага се усети.
                          нормално - там е по-скъпоза 1,6 по принцип качествен термостат е около 70 лева
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Ако не ти работи термостата би следвало в тия студове и парното да ти е слабо.Духа ли ти хладен въздух значи пиши го термостата за зел -дал.
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              коцев написа:
                              Ако не ти работи термостата би следвало в тия студове и парното да ти е слабо.Духа ли ти хладен въздух значи пиши го термостата за зел -дал.
                              при Браво/Брава не е точно такааз имам идеално парно, но колата не загравя
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X