Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

неравномерна работа на мотор 1.6 97-ма браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    неравномерна работа на мотор 1.6 97-ма браво

    Здравейте колеги, двигателя ми нещо прекъсва не работи равномерно нещо ми претриса оборотите не играят но се усеща по звука и по тресенето на волана не са монотонни вибрации а на етапи (вълни), къде може да е проблемчето?
    Bravo HGT 2.0 20V

    #2
    Колега,навий волана до край и леко подай газ ако вибрациите се усилят може да е помпата на хидравликата на волана.
    Fiat Brava 1.6,100

    Коментар


      #3
      това в движение ли е или и на място го прави?
      FIAT Bravo 1.4 12v

      Коментар


        #4
        Re: неравномерна работа на мотор 1.6 97-ма браво

        vintiliran написа:
        Здравейте колеги, двигателя ми нещо прекъсва не работи равномерно нещо ми претриса оборотите не играят но се усеща по звука и по тресенето на волана не са монотонни вибрации а на етапи (вълни), къде може да е проблемчето?
        При студен или топъл двигател претриса? Тези вълни вибрации през равен интервал ли са или не? Като вдигнеш 2-3 К обороти и задържиш, чувства ли се някакво прекъсване или не?
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          #5
          По време на движение изобщо не се усеща само при работа на място.Точно както казва колегата SOK1 претриса през равен интервал а като при над 1000 оборота не се усеща ..
          Bravo HGT 2.0 20V

          Коментар


            #6
            Кабел, свещ...
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              #7
              Същия проблем и при мен. Допълнително имам и висок разход(17-20 на 100), забиване на муцуни при потегляне, придърпване на първа и втора - топла и студена. Свещите са сменени - ефект нулев.

              Коментар

              Working...
              X