Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Играе ми температурата на двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Играе ми температурата на двигателя

    Значи още есента забелязах, че при движение извън града температурата се колебае непрекъснато между 85 и 90 градуса прибилизително. Сега като застудя и разликата в отклонението се увеличи. На място и в града го няма този проблем. Та питам имал ли е някой такъв проблем и дали е термостата? Иначе потърсих термостат в магазините- предлагат ми уж френски за 22 лв. и турски за 23 лв. Той е от типа с две тръбички на корпуса и се продава с целия корпус. Значи питах майстора си, но той казва да карам още така, ама аз мисля след няколко дена да отида малко на ски. Та дайте съвет мола ви от къде е и ако е термоста да го сменям ли? Да не би като играе и да заседне не дай си боже в затворено положение?Благодаря предварително!!!! Ще бъда много по -спокоен от мнението на някой с подобен проблем!!!!
    Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

    #2
    Ако се шегуваш, признавам голям майтапчия си! :D Но ако не се шегуваш да ти кажа, че така както го описваш - няма никакъв проблем. Точно обратното - термостата ти работи и то идеално. Карай и си свиркай! Хайде безаварийно!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      ))))) карай си спокойно нямаш никакъв проблем.
      PUNTO 1.1 94г.

      Коментар


        #4
        kiro_of_the_day написа:
        Ако се шегуваш, признавам голям майтапчия си! :D Но ако не се шегуваш да ти кажа, че така както го описваш - няма никакъв проблем. Точно обратното - термостата ти работи и то идеално. Карай и си свиркай! Хайде безаварийно!
        Как ще се шегувам бе човек, стрелката ми очевадно ходи нагоре-надолу! Даже сложих едно малко парче да прикрия малко радиатора да не би да му е станало "студено" последния път /беше минус 8 градуса отвън/ и тогава колебанията намалиха обхвата си. Сериозно такова нещо досега не съм виждал, та се притесних!P.S. Сигурно не е станало ясно, че честотата с коята се променя температурата е доста голяма. За около минута пада и се вдига, и така непрекъснато!
        Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

        Коментар


          #5
          Косио ти си един от малкото с читаво работещ термостат, да почерпиш
          FIAT Bravo 1.6 16V '97

          Коментар


            #6
            blader написа:
            Косио ти си един от малкото с читаво работещ термостат, да почерпиш
            Стига бе момчета, вие просто се ебавате с мен!!! До сега съм сменил дозина коли, но такова нещо не съм виждал, пък и този "проблем" ми се появи отскоро?! Сигурно сега се е "разработил" термостатът му неден! Ама да ми отчита 15 градуса разлика в едно място, дали в друго не е повече - и не мога да си представя как ще издържи това друго място на такива циклични температурни натоварвания...?!
            Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

            Коментар


              #7
              Може да погледнеш тази тема. И моята температура варираше много при по-висока скорост. След описаните промени си лепи точно на 80 (толкова ми е термостата) и стига 90 само при работа на място.
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар

              Working...
              X