Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подмяна на части и поправка (Fiat Brava)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подмяна на части и поправка (Fiat Brava)

    Така, след като и се порадвах 2 дни реших, че дойде моментът за подмяна на някой части и поправка. Като всяка кола втора ръка и моята си има дреболии за поправяне, те са по скоро от "козметичен характер" ...Та ето нещата, които мисля да сменям и поправям:1) Ангренажен ремък + ролкиЗа тях се интересувам от къде мога да си ги намеря, аз съм от Благоевград и до колкото разбрах тук няма свестен магазин или сервиз на Фиат, така че ако някой може да ми каже такъв в София ... Другото, което ме интересува относно ангернажния ремък и ролките е дали да рискувам и да се доверя на едно майсторче, което работи от 15 години като такъв, дали да го оставя той да ми ги поправи или да търся оторизиран сервиз на Фиат, съответно някой, ако може да ми помогне с местонахождението на такъв ... Разбрах, че трябвало да се ползва специален инструмент при тази смяна ... И не на последно място ме интересува и цената около смяната и подмяната на горепосочените части + труда (горе долу как върви цялата процедура като цена)2) КоланКолана от страната на шофьора не се прибира без моя помощ, с останалите нямам проблем, но този от страната на шофьора едвам едвам "движи", без моя помощ не може да се прибере. Интересуваме цената на смяната и поправката!3)Халогенен фарЛевия халогенен фар не свети защото е счупен. Счупено е не предпазното стъкло отпред, а вътре крушката + рефлектора ... ако някой е имал такъв проблем нека ми каже как са цените при такава подмяна ...4) ЛайсниЛайсната от лявата страна на задната врата се е отчепила някъде около 1 см, леко счупена е и е издадена напред, искам да я подменя и нея, ако имам възможност ще сменя лайсните и от двете страни ... пак се интересувам от цена за подмяна и обработка ...5) Задна чистачкаГумичката на задната чистачка е сдала багажа ... Пак се интересувам от цената или пък се чудя дали да не сменя цялата чистачка задна ... най-вероятно ще се наложи да сменя и предните .... цени?6) CD player-a задължително искам да го сменя, мислех да го сменя с нов Sony, но ако си намеря оригинален CD на Fiat Brava ще си го взема него ... Цена и къде мога да намеря такъв?7) ГоворителиПредните колони са "изпърдели", какво ще ме посъветвате тук, искам да си купя колони sony, нещо като тези:http://get.bg/catalog/product_info.p...ts_id=9528Ще мога ли да ги вградя? Не ми се иска да режа таблото отзад точно заради колоните, за това търся нещо сходно като размери, не знам тези дали отговарят на размерите на оригиналните на Brava, но пък ми харесват ... ще се наложи най-вероятно да сменя и предните, какви са възможностите за това, някакви други предложения, ако имате ... В момента ми работят само предните говорители, поне като пуснах радиото днес това ми направи впечатление! Не знам може да не правя нещо както трябва! Но така или иначе ще ги сменям ...Ми това са нещата, дано не ми се налага и друго да оправям ....А и друго се сетих, какъв бензин е най-добре да и слагам .... и също какво масло да и търся, кое е най-добро за модела, какво бихте ме посъветвали!Уфф пак се сетих и още нещо, значи като застанеш фронтално срещу автомобила и се забелязва, че от дясната страна предния капак има по-голям луфт от към десния фар, от колкото спрямо левия! Това нормално ли е? Капака прилепва перфектно, не ми прилича на ударено или нещо от сорта, просто няма видим проблем никакъв. За да разберете за какво говоря точно вижте снимката долу, говоря за луфта, който остава между фара и капака в белите квадрати ... от едната страна просто е по-голям ... ТОВА НА СНИМКАТА НЕ Е МОЯ АВТОМОБИЛ, просто го изнамерих този от интернет да ви покажа какво имам предвид!Благодаря ...
    Прикачени файлове

    #2
    Колега според мене темата е за "консултации" , но ще ти дам отговори на което мога...1) Ангренажен ремък + ролки Лично съобщение на hit-ko. Ще ги получиш по куриер с наложен платеж. За смяната - за Благоевград не мога да те насоча към никой!2) Колан Явно си имал удар. В тоя случай колана блокира, след което се ремонтира, но след това симптомите са точно такива. Аз си купих някакъв обикновен от Ем-комплект, който сега е винаги изваден. Не че е добро решение, но аз съм доволен.3)Халогенен фар В момента имам същите проблеми, и с двата халогена - явно са сменяни с ментаци. В момента чакам един джамджия да ми изреже и закали стъкла, като стане ще пиша в темата която съм отворил по въпроса.4) Лайсни Тук може пак да питаш Христо...5) Задна чистачка Не е нужно да я подменяш цялата. Вземи си една със същия размер, вземи от нея само перото и го сложи на рамото на твоята.6) CD player-a задължително искам да го сменя, мислех да го сменя с нов Sony, но ако си намеря оригинален CD на Fiat Brava ще си го взема него ... Цена и къде мога да намеря такъв? Въпроса с оригиналното CD е доста сложен... Според мен ще се намери трудно, а и вероятно - скъпо. Тук мож или да подмениш оригиналния касетофон, като сложиш декоративен панел (разрови из форума - доста е писано), или с помощта на касета-адаптор да вържеш външен MP3 плеър или такъв, който излъчва на радио-честота. 7) Говорители Щом си от Благоевград - там си имате завод за говорители, които са доста прилични - разрови из форума имаше писано! Аз също си сложих такива от зад на бравото и не са лоши...Уфф пак се сетих и още нещо, значи като застанеш фронтално срещу автомобила и се забелязва, че от дясната страна предния капак има по-голям луфт от към десния фар.......По тоя въпрос - това е още едно доказателство че си имал удар и майсторите не са се справили добре... Не е болка за умиран, споко!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Ти ме уби, как реши, че е претърпяла удар? Гледах я и с монтьор, който ми е много близък, нищо такова не ми каза ... автомобила изглежда доста добре, поне с всички с които я гледах, никой дори не си го и помисли .... колана и капака ли са симптомите по които се разбира, че е имало удар? И за какъв точно удар ми говориш? Направо ме хвърли в шах! ...

      Коментар


        #4
        не бих се съгласил, че колата е 100% удряна! по-вероятно е изкривяването да се получава, като се вдигне капака и се подпре на "подпирачката". просто капака е тежък! мойто браво е също с луфт, като доскоро и аз бях убеден че е удряно, но се оказа че и на един съсед бравото е с луфт, после на почнах да ги заглеждам по улиците и се оказа че повечето са си така.. с луфт!
        "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

        Коментар


          #5
          toko върна ми вярата в нея ... гледах много коли от септември месец насам, определено по-добра от тази не видях, по нищо не личи, че е имало удар, все пак не съм я взел на сляпо, гледаха я доста хора, както казах никой дори не си го помисли, не съм съгласен с това че колана се е повредил в следствие на удар ... то ако е имало удар 2-та airbag-a щяха да счупят цялото предно табло и волана, а както знаем излизат и при най-малкия удар, все нещо щеше да направи впечатление ... не знам, направо ми изкарахте ангелите, поне аз не бих се наел с такова мнение, че колата е удряна щото примерно единия колан не работи ....Що се отнася до капака, изобщо не е крив, прилепва перфектно, просто от едната страна има по-голям луфт в сравнение с дугата ... говоря за улея, който се намира между предната част на капака, където е емблемата, и единия от фаровете ... горе на снимката ясно се вижда ...

          Коментар


            #6
            Значи, малко се разводнява темата, но "удар" не е задъжително челно! Като извадиш колана се разбира дали е изгърмял патрона, което ще ти покаже дали е удряна! Но пак ти казвам - това изобщо не е фатално, мойте и двете са удряни и правени (така съм ги купил).
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Без да имам време да влизам в подробности, луфта е нормален и се оправя лесно с регулиране от пантите на капака, колана ако е гръмнал пиро патрона - при мен е ставало не може да се движи изобщо а не да се прибира трудно. И още нещо колегата: Alexius, ми оправи единя колан а другия смених с единя от задната седалка, може да му пишеш на лични, много е точен пича. Ми това е дано съм полезен.Поздрави!
              FIAT Bravo 1.6 16V '97

              Коментар


                #8
                Намерих оторизиран сервиз на Fiat в Благоевград. Търсят ми общо около 125-130 лева за смяна на ангренажен ремък + ролки + труда, какво ще кажете, да рискувам ли с тях? Като цена как е?

                Коментар


                  #9
                  testor написа:
                  ... Търсят ми общо около 125-130 лева за смяна на ангренажен ремък + ролки + труда ...
                  Не разбирам това цена на части и труд ли е, или само на труд? Щото само едната от ролките - обтягащата на ангренажния ремък - е около 100 лв. Ако решиш да смениш всички ремъци и ролки - само за части ще дадеш доста повече от 130 лв. Потърси из форума, има доста писано за цените на тези неща точно при Брава (тук например: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3794 ).И естествено, пиши лично съобщение на hit-ko, както те съветват всички. Аз лично нищо все още не съм си поръчвал от него, но като чета как хората му хвалят цените ме хваща яд, че не съм знаел за това по-рано.
                  Lancia Dedra '96 / 1.8 LS (16V 113 hp 182А2000)

                  Коментар


                    #10
                    Общо ми търсят толкова за труда + частите .... труда ми казаха около 20-25 лева, а ролката + ремъка около 106, 70 е ролката, а ремъка 36 ... това е ...

                    Коментар


                      #11
                      Дааа странно - за 1.4 мотор ролката беше 96 лв... тая цена от 36 лв за ролка нещо ми понамирисва... Да не е обратното - 36 лв за ремък и 70 за ролка?
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        testor написа:
                        Общо ми търсят толкова за труда + частите .... труда ми казаха около 20-25 лева, а ролката + ремъка около 106, 70 е ремъка, а ролката 36 ... това е ...
                        Пич ако колата не ти е 1.4 значи ролките са 2 а не 1.(не е зле да пишеш какъв двигател е!) и цената на по скъпата е около 80лв(по спомен) а и трябва специален уред при монтирането иначе може да стане фал, но и за това е писано много. Но пък коалта може да ти е 1.4 моно инжекция и това да не важи за теб?!?
                        FIAT Bravo 1.6 16V '97

                        Коментар


                          #13
                          1.6 е пълен инжекцион, горе съм обърнал цените на ролката и ремъка ... ремъка е 36, а ролката към 70, общо взето двете ролки + ремъка ще дойдат 176 лева + 24 лева за труд == 200 лева общо всичко ...Двигателя е: 182.А4.000

                          Коментар


                            #14
                            testor написа:
                            Общо ми търсят толкова за труда + частите .... труда ми казаха около 20-25 лева, а ролката + ремъка около 106, 70 е ремъка, а ролката 36 ... това е ...
                            Аз правих тази смяна във ВантотрейдРолка - 51лвОбтегач - 148лвРемък - 37лвБолт ??? - 2,7лвНа това му добави труд и 20% ДДС ...

                            Коментар


                              #15
                              Освен ангренажен ремък имаш поне още един ремък, що не го смениш и него да ти е мирна главата? Не вярвам това да ускъпи труда, защото ми се струва, че за да стигне до ангренажния ремък майстора май трябва да свали и останалите ремъци. Не съм сигурен за това, нека да кажат хората, дето по-разбират - дали има смисъл изобщо да се сменят и останалите ремъци ?
                              Lancia Dedra '96 / 1.8 LS (16V 113 hp 182А2000)

                              Коментар

                              Working...
                              X