Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да си купя Фиат Браво - но какво???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам да си купя Фиат Браво - но какво???

    Здравейте колеги. Поизчетох доста подобни теми, но конкретно за себе си не намерих отговор... Знам, че покупката на кола на старо си е късмет - бъркаш в торбата и каквото извадиш, но все пак няма да откажа малко съвети. Не сикам да се влиза в поленика коя кола е по-добра бензиновата, дизеловата или т.н. По-скоро ме интересува към какъв мотор да се насоча, като критериите са: да е лесен за подържане (да не му е скъп ремонта ако недай си Боже нещо закъсам), сравнително икономичен(примерен разход), да е пъргав, но не прекалено (имам книжка от 5 години, но нямам шофьорски опит). Горе долу в тази посока. Иначе си имам и изисквания за визията на колата, но открия ли подходящия двигател за мен другото ми е лесно Благодаря предварително за информацията...П.С.: Пускам темата, за да помогна на приател. Аз все още съм си с Типото и не се отказвам от него
    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

    #2
    Re: Искам да си купя Фиат Браво - но какво???

    1,8 gt 113hp Това е модела ! И за газ става и за изпреварване. за всичко
    Bravo GT 1.8

    Коментар


      #3
      1,8 е добър изборобаче се намира трудно, а читав да намериш си е цяло приключениевиж Бравата на Pecho http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...малкото няма да е купена на късмет от някай джамбазинза Браво най-голям избор има на 1,6 бензин и може би 1,9 JTDдизела като години е по-нов, но може би на много повече кмтози мотор обаче е доста по-сложен...но удоволствието от шофирането е друго
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        JTD с ремап
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Препоръчвам.http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...453&f1=details
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Не си взимай дизелов двигател! Скъпа му е поддръжката, нафтата ще поскъпне повече от бензина, най малко на 300 000 ще е, с превъртян на 120 000, а ако сменяш съединител, задължително се сменя маховика(1500 лева общо), а при проблем с дюзите - задължително се сменят всички, като едната е 1000 лева. Турбината се скапва бързо, маслото му се сменя много често... Лош двигател. Дизела е лошо гориво, купувайте си бензинови или газови, или водородни коли, но не и дизелови! Моля ви!

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Не си взимай дизелов двигател! Скъпа му е поддръжката, нафтата ще поскъпне повече от бензина, най малко на 300 000 ще е, с превъртян на 120 000, а ако сменяш съединител, задължително се сменя маховика(1500 лева общо), а при проблем с дюзите - задължително се сменят всички, като едната е 1000 лева. Турбината се скапва бързо, маслото му се сменя много често... Лош двигател. Дизела е лошо гориво, купувайте си бензинови или газови, или водородни коли, но не и дизелови! Моля ви!
              Защо така ogi28b нали и ти с дизел.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Не си взимай дизелов двигател! Скъпа му е поддръжката, нафтата ще поскъпне повече от бензина, най малко на 300 000 ще е, с превъртян на 120 000, а ако сменяш съединител, задължително се сменя маховика(1500 лева общо), а при проблем с дюзите - задължително се сменят всички, като едната е 1000 лева. Турбината се скапва бързо, маслото му се сменя много често... Лош двигател. Дизела е лошо гориво, купувайте си бензинови или газови, или водородни коли, но не и дизелови! Моля ви!
                колега, ти си тотално изперкал, че чак глупости дрънкаш. Колко често се сменя маслото - на 500 км??? Дизелът в момента е по-евтин, колата е по-икономична. Двигателят е добър, дюзите на JTD са 1000, на TD са 260.Спорът дизел/бензин е безсмислен. Колата е скъпа вещ, която има за цел да те придвижи от А до Б. Това какво ще избереш зависи от това какви нужди имаш и за какво ти е колата. TD100 - аз съм доволна за другите - незнам, колегите да казват
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  Е, вие толкова ли не разбирате, че Оги се майтапи, защото предполага, че пак ще възникне вечният спор бензин-дизел и той иска да го предотврати
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Sev написа:
                    виж Бравата на Pecho http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...малкото няма да е купена на късмет от някай джамбазин
                    Дам и аз съм на мнението, че по-добре от човек, а не от горубляне.... А бравата е наистина страшна, но съм се спрял на по-малкият й брат
                    Tornado написа:
                    Ако имах пари за тази кола, нямаше да се замислям и да се чудя на глас тук За да ограничим вечният спор: мъжа - жената, демек бензин - дизел, да се спрем на бензиновите двигатели и модели Дизелът засега отпада като вариант за мен
                    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                    Коментар


                      #11
                      2.0 20V може и с турбо няма да съжеляваш.Върви по автокащите и седни да караш 1.8 и 2.0 и сам прецени.И НЕ ЗАБРАВЯЙ ДА СЕ ПОХВАЛИШ КАКЖО СИ ИЗБРАЛ.Дано уцелиш бегачка.
                      Bravo HGT 2.0 20V

                      Коментар


                        #12
                        sugarboy написа:
                        Е, вие толкова ли не разбирате, че Оги се майтапи, защото предполага, че пак ще възникне вечният спор бензин-дизел и той иска да го предотврати
                        мне ний от майтап не разбирамевсе пак, най-икономичното си остава конски впряг или голф 0
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          Имах Браво 1.6, имам впечатления от него и го препоръчвам.Върви прилично, разхода е добър. Здрав двигател, евтини части втора употреба,особено напоследък форума се зарина с обяви за части за този модел и цените паднаха.Пък и май е най-разпространения модел, което още повече увеличава вероятността да намериш части по-бързо и по-евтино от другите модели.Дано не се налага де, но като взимаш кола на тия години това не трябва да се пренебрегва.
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #14
                            Вземи моето 1,8гт Газ-инжекцион. Спортни пружини, спортна генерация :D

                            Коментар


                              #15
                              Nikcho написа:
                              ..Дам и аз съм на мнението, че по-добре от човек, а не от горубляне.... А бравата е наистина страшна, но съм се спрял на по-малкият й брат...
                              Май не си сръчквал 113 коня, затова! Я пак си помисли и прецени + и - на 1,6 и 1,8 - двата двигателя далеч не се различават само по кубатурата... P.S. Благодаря, Sev!
                              ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                              Коментар

                              Working...
                              X