Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колата работи на 3 цииндъра - проблема решен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колата работи на 3 цииндъра - проблема решен

    Здравейте колеги,От извесно време колата не работи нормално (все едно работи на 3 цилиндъра). Интересното обаче е, че след като мине 2000об. работи нормално.Искам само да кажа, че не е от дюзи, стъпково моторче, свещи, кабели. Преди беше така само на бензин, когато дюзите бяха запушени, но сега колата работи така и на бензин и на газ. Също така искам да добавя и че компресията е добре.Какво и е, помагайте!

    #2
    Преди време на мене ми създаваше проблеми гумичката на единия клапан.Влизаше масло оттам и зацапваше свещта.Като ги свалях трите бяха работили нормално,а на четвъртата електрода беше черен.

    Коментар


      #3
      Имаш ли нерегламентирани шумове ? Тракане, чукане и т.н.
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        #4
        riiid написа:
        Преди време на мене ми създаваше проблеми гумичката на единия клапан.Влизаше масло оттам и зацапваше свещта.Като ги свалях трите бяха работили нормално,а на четвъртата електрода беше черен.
        Свещите днес ги смених и нямаше проблеми.

        Коментар


          #5
          Xaus написа:
          Имаш ли нерегламентирани шумове ? Тракане, чукане и т.н.
          Като изключим лагера на съединителя, не съм забелязал да има шумове.Хора кажете какво да очаквам като отида утре на майстор, да не вземе да ме пързаля нещо.

          Коментар


            #6
            Може да е и от свещи и от кабели кой знае.... недай си боже да е нещо по инжекциона....А при кой маистор ще ходиш?
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              #7
              wq3

              Клапан колега,клапан От много работа на газ е станало туй чудо,аз бях същият и след шлаиф на клапани всичко се оправи
              Nissan Primera 1.6 16v P11
              ex.Fiat Bravo 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Xaus написа:
                Може да е и от свещи и от кабели кой знае.... недай си боже да е нещо по инжекциона....А при кой маистор ще ходиш?
                Мисля да ходя при Бобо в Орландовци. Днес ще му се обадя да видим какво ще се разберем. Иначе нямам друга идея, ако знаете някъде свестен сервиз или майстор казвайте.

                Коментар


                  #9
                  Колега и аз имам същия проблем между 1600-2000 много трудно се задържа и тресе точно като на 3 цилиндъра,след 2000 няма проблеми.И на мен ми каза един познат,че е клапан и това го прави от както съм я купил,а тогава беше без газ.
                  FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                  Коментар


                    #10
                    От клапани... според мен трябва да припуква повечко но може и да е от това... не съм специалист....
                    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                    Коментар


                      #11
                      Проблема вече е решен. Да е жив и здрав Бобо от Алфа-форума.Оказа се бобина и кабели менте, заради които дефакто е изгоряла бобината.

                      Коментар


                        #12
                        Какви бяха кабелите да ги избягваме?
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #13
                          Някви сини. Утре ще видя какво пише на тях и ще пиша. Между другото са по-къси.

                          Коментар


                            #14
                            fihi написа:
                            Някви сини. Утре ще видя какво пише на тях и ще пиша. Между другото са по-къси.
                            Ти направо описа моите - Janmor. Аз пък съм много доволен от тях.
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #15
                              Кабелите не могат да изгорят бобината, по- скоро е имало намокряне.
                              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                              Коментар

                              Working...
                              X