Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

радиатор на парното Punto1.6i

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    радиатор на парното Punto1.6i

    Здравейте! Имам проблем и то голям,ми се струва?!? Колата ми е FIAT Punto 1.6i /с климатик/. Охлаждащата течност е била вода /така я купих лятото/.Карах я така около месец,нямаше проблеми, т.е.не намаляваше охлаждащата течност.След смяната на водата с антифриз збелязах, че антифриза ми намалява.Доливам и пак намалява и пак доливам и пак намалява и т.н..На скоро забелязах, че тече антифриз от отворите за вентелация на въздуха в купето /дано правилно да го казвам/,който се намират в ляво и дясно под скоростния лост /барчето м/у предните седалки/.Под гумената постелка на шофьра е подгизнало от антифриз.Струва ми се че е радиатора на парното?!?Та въпросите ми са:-Как да стигна до него?Трудно ли е да се подмени?/Колко ли струва?/.Приемам съвети.

    #2
    ***

    Колега,смятам че с долния пост отговорих достатъчно точно като за начало...затова го копирам от предната тема...Имах го същия проблем преди три години...Успешно решен със смяна !Сматам,че диагнозата ти е правилна...радиаторче на парното-пропуска от гумените уплътнения на казанчетата... Като първо-много важно !-сложи върху ЕКУ един голям памучен парцал,да обира антифриза Аварийно,защото ЕКУ на този модел/Пунто- 90/е точно под радиаторчето ! Следващата стъпка е да се налее Stop Leak-течност,напр.Valvoline,ако пропуска не е голям,помага без отрицателни последици-за тази специално гарантирам,изкарах аварийно една зима така... Относно смяната-демонтира се цялото арматурно табло,волана,източва се климатика,демонтира се целия възел на парното,и вътре е радиаторчето... Радиаторчето струва около 90 лв.,труда...както се спазариш...?,но малко сервизи се съгласяват да направят операцията... Като препоръка-отиди в сервиз,където са го правили това,на този модел,да не се учат на колата ти ... Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Благодаря ти.В предната тема /антифриза намалява/ прочетох отговора ти,за което ти благодаря още един път.Но смених темата, защото в предната коментарите се насочиха в друга насока а мойте въпроси по скоро са за радиатора на патното.Апропо как да достигна до ЕКУ за да сложа парцала?И как да изтича антифриза под краката си?

      Коментар


        #4
        Благодаря ти.В предната тема /антифриза намалява/ прочетох отговора ти,за което ти благодаря още един път.Но смених темата, защото в предната коментарите се насочиха в друга насока а мойте въпроси по скоро са за радиатора на патното.Апропо как да достигна до ЕКУ за да сложа парцала?И как да изтича антифриза под краката си?

        Коментар


          #5
          Re ***

          Отстрани,на средната конзола/барчето,където е страничното затваряне,това е продължение на постелката ,над пластмасовата решетка има по една пластмасова гайка,развиваш я ,отмяташ и стигаш до ЕКУ...Стана малко сложно като описание,ако не си разбрал нещо,звъни на тел.-пращам го на ЛС...Успех !
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар

          Working...
          X