Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какво да сложа на 1.6 двувалката

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    какво да сложа на 1.6 двувалката

    вече се обърках от всякъденезнам как да подкарам двигателят,т.е. с какво,карбуратор,инжекцион от типо 1.8 с негов си комп. или с megasquirtmegasquirt ме спъва със запалването

    #2
    Какув модел е двигателя, от каква кола ?

    Коментар


      #3
      ами според мен от 1,8 няма да можеш щото е пълна инжекция а 1,6 моно доколкото знам
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        stef написа:
        ами според мен от 1,8 няма да можеш щото е пълна инжекция а 1,6 моно доколкото знам
        прав си но и това е идеята да стане пълна инжекциядо колкото съм иформиран моно-то на този двигател не е много готдругото което е че колата ще се кара предимно на газ

        Коментар


          #5
          pugsy написа:
          другото което е че колата ще се кара предимно на газ
          Ако е така, и ако си се заел сериозно с ремонти - най-доброто е да си направиш газ-тунинг. Махаш отоплението на всмукателния колектор, вдигаш коефициента на сгъстяване с 1..2 единици и правиш пренастройка на запалването в контролера (това megasquirt, поне що се отнася до запалването може да се окаже полезно). На газ ще ти се получи с 10..20% повече мощност отколкото е била на бензин. За по-лесно и да нямаш грижи - слагаш някакъв елементарен карбуратор за аварийни нужди и палене в лютите студове.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            pugsy написа:
            stef написа:
            ами според мен от 1,8 няма да можеш щото е пълна инжекция а 1,6 моно доколкото знам
            прав си но и това е идеята да стане пълна инжекциядо колкото съм иформиран моно-то на този двигател не е много готдругото което е че колата ще се кара предимно на газ
            ами къде ще сложиш дюзите от пълната инжекция на главата на 1,6
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар

            Working...
            X