Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум от съединителя или....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум от съединителя или....

    Напоследък в студа ми се появи странен шум когато отпусна съединителя - като стържене метал в метал. Когато натисна съединителя шума изчезва. Да не е заминал аксиалния лагер?

    #2
    или той ... или ти е гъсто маслото в скоростната кутия ....
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Мисля че нее гасто маслото, смених го лятото щото тогава я взех.

      Коментар


        #4
        по вероятно е да е лагера на първичния вал на скоростите
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          И ас имах такув шум като отворих съединитела и видях че лагера е на парчета а на диска нищо му мямаше

          Коментар


            #6
            Re: Шум от съединителя или....

            saa27 написа:
            Напоследък в студа ми се появи странен шум когато отпусна съединителя - като стържене метал в метал. Когато натисна съединителя шума изчезва. Да не е заминал аксиалния лагер?
            Заминал е лагера на пьрвичния вал, както казва stef ! Когато сьединителя е натиснат, работи аксиалния лагер, а когато е отпуснат - се вьрти пьрвичния вал!

            Коментар


              #7
              А може ли да се кара още малко поне или е спешна смяната му. мерси за отговорите.

              Коментар


                #8
                saa27 написа:
                А може ли да се кара още малко поне или е спешна смяната му. мерси за отговорите.
                карай няма страшно на уното ми му шуми още като беше на 120хил/така го купих/ в момента е на 217хил и няма ядове
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  stef написа:
                  карай няма страшно на уното ми му шуми още като беше на 120хил/така го купих/ в момента е на 217хил и няма ядове
                  Е да де ама ако каже прас и е до там. Не е гаранциа че като при теб не е станало няма да стане и при него. По-добре го смени, за да се случват неприатни неща някъде, някога
                  НЕ!!!

                  Коментар


                    #10
                    pinciflucnik написа:
                    stef написа:
                    карай няма страшно на уното ми му шуми още като беше на 120хил/така го купих/ в момента е на 217хил и няма ядове
                    Е да де ама ако каже прас и е до там. Не е гаранциа че като при теб не е станало няма да стане и при него. По-добре го смени, за да се случват неприатни неща някъде, някога
                    на 80%от унотата им вие този лагер и така си карат без проблем стига да не те дразни шума
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Re: Шум от съединителя или....

                      saa27 написа:
                      Напоследък в студа ми се появи странен шум когато отпусна съединителя - като стържене метал в метал. Когато натисна съединителя шума изчезва. Да не е заминал аксиалния лагер?
                      Колеги аз имам подобен проблем.Като запаля сутрин типото се чува странен шум . Като натисна няколко пъти и отпусна педала шума намалява . След изминаването на около 3-4-км изчезва . И така до следващото палене при студен двигател .Някой има ли идея къде е проблема? [/img]
                      Fiat Tipo 1.4 i.e.DGT
                      160A1.046

                      Коментар


                        #12
                        и мойто уно е така

                        Коментар


                          #13
                          Споко, карай за сега така, но на пролет -> смяна, и мойто е така!
                          Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                          Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                          Коментар

                          Working...
                          X