Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло ?!

    Имам Пунто 1,1 94 г. Значи много ми харчи масло. Питам един, вика нормално е. Питам друг, вика не е нормално. На около 1000 км доливам 250-300 мл. Използвам Selenia Gold. Преди време смених гарнитура на капака на главата и от там не избиваше, обаче пак ми даваше разход. Сега от там пак изби .. разхода не се увеличи. Пак си е същия. Какво да правя. Един приятел ми каза да сменя гумички на клапаните и ще за бравя за случая. Друг пък ми казва че разхода си е абсолютно нормален. Какво да правя ?

    #2
    Колега писано е из форума, не е зле да разровиш малко.Според мен разхода не е нормален и определено си за гумички на клапаните.Колото до гарнитурата - и аз също съм я сменял, но определено с много краткотраен ефект. Този теч обаче не е фатален, освен ако разбира се не те дразни вечно омасления двигател
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Re: Масло ?!

      The_Wicker_Man написа:
      Имам Пунто 1,1 94 г. Значи много ми харчи масло. Питам един, вика нормално е. Питам друг, вика не е нормално. На около 1000 км доливам 250-300 мл. Използвам Selenia Gold. Преди време смених гарнитура на капака на главата и от там не избиваше, обаче пак ми даваше разход. Сега от там пак изби .. разхода не се увеличи. Пак си е същия. Какво да правя. Един приятел ми каза да сменя гумички на клапаните и ще за бравя за случая. Друг пък ми казва че разхода си е абсолютно нормален. Какво да правя ?
      Сложи по-гъсто масло 15w40 или 15w50,но може и гумички да са...
      forza forever

      Коментар


        #4
        Re: Масло ?!

        The_Wicker_Man написа:
        Имам Пунто 1,1 94 г. Значи много ми харчи масло. Питам един, вика нормално е. Питам друг, вика не е нормално. На около 1000 км доливам 250-300 мл. Използвам Selenia Gold. Преди време смених гарнитура на капака на главата и от там не избиваше, обаче пак ми даваше разход. Сега от там пак изби .. разхода не се увеличи. Пак си е същия. Какво да правя. Един приятел ми каза да сменя гумички на клапаните и ще за бравя за случая. Друг пък ми казва че разхода си е абсолютно нормален. Какво да правя ?
        Разхода за този мотор не е нормален и ще иска "компетентна интервенция" , като на пьрво време може да се пробва с гумички на клапаните!

        Коментар


          #5
          Трябва да се установи дали го гори това масло, или изтича някъде. Ако го гори-пръстени и/или уплътнители на клапаните. Следи за дим от ауспуха. Ако дими, кога дими, постоянно или само като е незагрял двигателя?

          Коментар


            #6
            Re: Масло ?!

            The_Wicker_Man написа:
            Имам Пунто 1,1 94 г. Значи много ми харчи масло. Питам един, вика нормално е. Питам друг, вика не е нормално. На около 1000 км доливам 250-300 мл. Използвам Selenia Gold. Преди време смених гарнитура на капака на главата и от там не избиваше, обаче пак ми даваше разход. Сега от там пак изби .. разхода не се увеличи. Пак си е същия. Какво да правя. Един приятел ми каза да сменя гумички на клапаните и ще за бравя за случая. Друг пък ми казва че разхода си е абсолютно нормален. Какво да правя ?
            В книжката на моята Дедра пише максималния разход на масло, без да има проблеми по двигателя, демек ако е под тези стийности, всичко е нормално:Indicativamente i consumi di olio motore, espressi in litri ogni 1000 km, sono i seguenti:за 1,6 дават макс. 0,56 л. за 1,8 дават макс. 1.0 л. за 2.0 автоматик макс. 1,1 л. за 2.0 16 кл. макс. 1.0 л. за 2.0 16 кл интеграле макс. 1,5 л. за 1,9 тдс макс. 1,1 л.
            Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

            Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

            ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

            Коментар


              #7
              me_to_u написа:
              Следи за дим от ауспуха. Ако дими, кога дими, постоянно или само като е незагрял двигателя?
              Хмм, да питам за моята тогава...сутрин като е доста под нулата и запаля колата, изкарвам я от гаража и тогава в първите 30-40 секунди леко дими син пушек. Значи масло поизхарчва...иначе за около 5000 км съм долял около 200 гр. Това фатално ли е и мога ли да си карам така?

              Коментар


                #8
                По груба преценка от смяна на масло до следваща смяна тоест 10000 км ако доливаме 1 до 1.5 литра според мен не трябва да се пипа нищо.Ако имаме повече от 2 литра за този период това е повод за намеса. :D
                АЛ.ПЕТРОВ
                FIAT PUNTO 1.2 8V

                Коментар


                  #9
                  paparac написа:
                  me_to_u написа:
                  Следи за дим от ауспуха. Ако дими, кога дими, постоянно или само като е незагрял двигателя?
                  Хмм, да питам за моята тогава...сутрин като е доста под нулата и запаля колата, изкарвам я от гаража и тогава в първите 30-40 секунди леко дими син пушек. Значи масло поизхарчва...иначе за около 5000 км съм долял около 200 гр. Това фатално ли е и мога ли да си карам така?
                  това е признак на кофти гумички на клапани може да помислиш за смяната им
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Колега аз имам същата кола и на мен ми харчи малко повечко масло- на 10000 км 1л. Аз си знам че тече от семерингите на разпределителния вал. Гарнитурата на главата също я смених във Ванто Трейд. Какво да ти кажа не се вижда голема разлика пак си се омаслява и от там. Колата я карам с Selenia 20k за Alfa romeo 10w40. Няма се плашиш! На пролет ще ги вкараме в бокса италианките :P
                    Fiat Punto 1,1 '96 Италианската сила

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, не можах да намеря по подходяща тема за да задам впросите си, но мисля че и тук не е зле :D :D :D Минах вече 8000км без да сменам масло. 1.Много ли са? Ясно е, че предстои смяна, искам да ви питам 2.какво масло ми препоръчвате да си взема за мойто Пунто? До сега съм карала с полусинтетично разбира се, но не знам каква марка е, защото са го сменяли във Вантотрейд, откъдето я купих. 3.Освен маслото, въздушен и маслен филтър нали? 4.От къде да ги купя и къде мислите че е най добре да ида да ми го сменят? Мислех пак да ида във Ванто. 5.Има ли смисъл? Няма ли да ми вземат повече пара или е все едно? Абе може много дебилни да ви изглеждат въпросите ми, ама тва е положението! С питане се стигало и до Рим...
                      Единственото сигурно нещо е, че няма нищо сигурно!

                      Коментар


                        #12
                        Та значи за мяслото нищо не казвате, така ли? В тайна ли го държите?
                        Единственото сигурно нещо е, че няма нищо сигурно!

                        Коментар


                          #13
                          Колежке, не е нужно да търсиш тема, в която да зададеш въпросите си, ако отвориш нова имаш много по-голям шанс повече потребители да ти отговорят.Маслото при градско каране се препоръчва да се сменя между 8 и 10 000 км. Във Вантотрейд слагат само масло Тутела. Сменят се маслото и масленият филтър, въздушният е по желание, но е добре да се сменя и той. Най-добре е да ползваш Селения Голд - то се предпочита за Фиат. Мястото на смяна не е от такова значение, операцията е елементарна и не изсиква специализиран сервиз. Лично аз сменям тези консумативи в Радиал срещу 5 лв за услугата.
                          Alles in Ordnung

                          Коментар


                            #14
                            А масълцето и филтрите са на по-тънки цени на Стамболийски (на ъгъла с Одрин). Желателно е да смениш и въздушния, въпреки че зимно време не се затлачва толкоз много и може да изчакаш до следващата смяна на пролет. Взимай Селиния Голд и давай смело, въпреки че може и да поизчакаш до 10000, не е никакъв проблем...
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                            http://forum.fiat-bg.org

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря Ви!
                              Единственото сигурно нещо е, че няма нищо сигурно!

                              Коментар

                              Working...
                              X