Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Антифриза намалява

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Антифриза намалява

    Здравейте! Имам проблем и то голям,ми се струва?!?Колата ми е FIAT Punto 1.6i /с климатик/. Охлаждащата течност е била вода /така я купих лятото/.Карах я така около месец,нямаше проблеми, т.е.не намаляваше охлаждащата течност.След смяната на водата с антифриз збелязах, че антифриза ми намалява.Доливам и пак намалява и пак доливам и пак намалява и т.н..На скоро забелязах, че тече антифриз от отворите за вентелация на въздуха в купето /дано правилно да го казвам/,който се намират в ляво и дясно под скоростния лост /барчето м/у предните седалки/.Под гумената постелка на шофьра е подгизнало от антифриз.Струва ми се че е радиатора на парното?!?Та въпросите ми са:-Как да стигна до него?Трудно ли е да се подмени?/Колко ли струва?/.Приемам съвети.

    #2
    Re: Антифриза намалява

    white написа:
    Здравейте! Имам проблем и то голям,ми се струва?!?Колата ми е FIAT Punto 1.6i /с климатик/. Охлаждащата течност е била вода /така я купих лятото/.Карах я така около месец,нямаше проблеми, т.е.не намаляваше охлаждащата течност.След смяната на водата с антифриз збелязах, че антифриза ми намалява.Доливам и пак намалява и пак доливам и пак намалява и т.н..На скоро забелязах, че тече антифриз от отворите за вентелация на въздуха в купето /дано правилно да го казвам/,който се намират в ляво и дясно под скоростния лост /барчето м/у предните седалки/.Под гумената постелка на шофьра е подгизнало от антифриз.Струва ми се че е радиатора на парното?!?Та въпросите ми са:-Как да стигна до него?Трудно ли е да се подмени?/Колко ли струва?/.Приемам съвети.
    Аз имам същия проблем. Имам Фиат Пунто 94 г. 1,1 (без климатик обаче). Та цяло лято я карах и аз и течността не намаляваше. Беше антифриз. Преди зимата проверих нивото, и беше почти до МАКС. Карах я 2-3 месеца докато един ден не прегря. На другия ден отворих и видях че нямам почти никакъв антфриз. Долях наново. Сипах около 500-600мл. Карах я 2-3 седмици и отворих днеска да проверя нивото... намаляло е. Не се вижда да тече никъде под колата. От отворите също няма да тече като на предния Юзер дето спомена. Какво става !??!?!?!

    Коментар


      #3
      Re: Антифриза намалява

      The_Wicker_Man написа:
      white написа:
      Здравейте! Имам проблем и то голям,ми се струва?!?Колата ми е FIAT Punto 1.6i /с климатик/. Охлаждащата течност е била вода /така я купих лятото/.Карах я така около месец,нямаше проблеми, т.е.не намаляваше охлаждащата течност.След смяната на водата с антифриз збелязах, че антифриза ми намалява.Доливам и пак намалява и пак доливам и пак намалява и т.н..На скоро забелязах, че тече антифриз от отворите за вентелация на въздуха в купето /дано правилно да го казвам/,който се намират в ляво и дясно под скоростния лост /барчето м/у предните седалки/.Под гумената постелка на шофьра е подгизнало от антифриз.Струва ми се че е радиатора на парното?!?Та въпросите ми са:-Как да стигна до него?Трудно ли е да се подмени?/Колко ли струва?/.Приемам съвети.
      Аз имам същия проблем. Имам Фиат Пунто 94 г. 1,1 (без климатик обаче). Та цяло лято я карах и аз и течността не намаляваше. Беше антифриз. Преди зимата проверих нивото, и беше почти до МАКС. Карах я 2-3 месеца докато един ден не прегря. На другия ден отворих и видях че нямам почти никакъв антфриз. Долях наново. Сипах около 500-600мл. Карах я 2-3 седмици и отворих днеска да проверя нивото... намаляло е. Не се вижда да тече никъде под колата. От отворите също няма да тече като на предния Юзер дето спомена. Какво става !??!?!?!
      може би са ТЕ провери под стелките. нямаше почти никакъв антифриз и долях 500-600 мл. си противоречат. нивото се проверява при студена кола винаги, а не един път при загряла един път студена. успех
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        сутрин преди да запалиш си провери нивото на водата .ако има малки течове когато колата е в движение ще се изпарява и няма как да видиш дали тече .по принцип е нормално да губи по малко от антифриза и 500-600 мл е съвсем нормално за 3 месеца !!!!
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #5
          Ами на студен двигател де. И проверих под стелките .. няма нищо. Сухо е. Пипах и по обдухвателите. Колкото можах и бръкнах навътре .. сухи са.

          Коментар


            #6
            долей сега ,антифриз ,като не надвишаваш максимума ,и го проверявай всяка сутрин .p.s. не сипвай никакъв препарат за запушване на течове,ама никакъв !!!!!!!!
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #7
              tomazo написа:
              сутрин преди да запалиш си провери нивото на водата .ако има малки течове когато колата е в движение ще се изпарява и няма как да видиш дали тече .по принцип е нормално да губи по малко от антифриза и 500-600 мл е съвсем нормално за 3 месеца !!!!
              Абе бая ми се види това половин литър и отгоре за три месеца Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 че то направо става
              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

              Коментар


                #8
                Re: Антифриза намалява

                white написа:
                [Колата ми е FIAT Punto 1.6i /с климатик/. На скоро забелязах, че тече антифриз от отворите за вентелация на въздуха в купето /дано правилно да го казвам/,който се намират в ляво и дясно под скоростния лост /барчето м/у предните седалки/..Струва ми се че е радиатора на парното?!?Та въпросите ми са:-Как да стигна до него?Трудно ли е да се подмени?/Колко ли струва?/.Приемам съвети.
                Колега,имах го същия проблем преди три години...Успешно решен със смяна !Сматам,че диагнозата ти е правилна...радиаторче на парното-пропуска от гумените уплътнения на казанчетата...Като първо-много важно !-сложи върху ЕКУ един голям памучен парцал,да обира антифриза Аварийно,защото ЕКУ на този модел/Пунто- 90/е точно под радиаторчето !Следващата стъпка е да се налее Stop Leak-течност,напр.Valvoline,ако пропуска не е голям,помага без отрицателни последици-за тази специално гарантирам,изкарах аварийно една зима така...Относно смяната-демонтира се цялото арматурно табло,волана,източва се климатика,демонтира се целия възел на парното,и вътре е радиаторчето...Радиаторчето струва около 90 лв.,труда...както се спазариш...?,но малко сервизи се съгласяват да направят операцията...Като препоръка-отиди в сервиз,където са го правили това,на този модел,да не се учат на колата ти ...За подробности пиши на ЛС...Успех !
                Ex. Grande Punto Driver

                Коментар


                  #9
                  Re: Антифриза намалява

                  [quote="vesko.t"]..Колега,имах го същия проблем преди три години...Успешно решен със смяна !Сматам,че диагнозата ти е правилна...радиаторче на парното-пропуска от гумените уплътнения на казанчетата...[quote]Хубаво ами при мене като не тече от радиаторчето и нямам течове къде отива антифриза.
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар


                    #10
                    Re: Антифриза намалява

                    [quote="brat_John"][quote="vesko.t"]..Колега,имах го същия проблем преди три години...Успешно решен със смяна !Сматам,че диагнозата ти е правилна...радиаторче на парното-пропуска от гумените уплътнения на казанчетата...
                    Хубаво ами при мене като не тече от радиаторчето и нямам течове къде отива антифриза.
                    Ако не в купето, явно изтича от двигателя! По-точно от хлабина по маркучите, или не добре уплътнен термостат, пробки на радиатора и други
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Re: Антифриза намалява

                      [quote="brat_John"][quote="vesko.t"]..Колега,имах го същия проблем преди три години...Успешно решен със смяна !Сматам,че диагнозата ти е правилна...радиаторче на парното-пропуска от гумените уплътнения на казанчетата...
                      Хубаво ами при мене като не тече от радиаторчето и нямам течове къде отива антифриза.
                      за 3 месеца е съвсем нормално !!! дори го пише на опаковката на антифризите .а като се име предвид ,че колите са стари и уплатненията не са съвсем добри е нормално ?? все пак 1 литар концентра е 3 лева като го разредиш са 2 литра !!!това са 9 месеца консуматив !!
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #12
                        Имах един опел, дето имаше една тръба в охладителната система. Та тази тръба се беше перфорирала (изгнила, знам ли) много фино. Явно е изпускала по малко само на загряла кола като системата вече е под някакво налягане. Та беше: антифриз не капе, не се омешва с маслото, ама го няма. Много ш*бан проблем. Един майстор опелджия го намери. Може и да е бил характерен за модела, нямам представа.Това само като идея...
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар


                          #13
                          Чувал съм, че когато е скапан изпарителя, мембрани ала бала (това важи за колите с газова уредба), бая антифриз заминавал...Макар че не ми е много ясно как точно става тая работа
                          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                          Коментар


                            #14
                            pinko168 написа:
                            Чувал съм, че когато е скапан изпарителя, мембрани ала бала (това важи за колите с газова уредба), бая антифриз заминавал...Макар че не ми е много ясно как точно става тая работа
                            Това е мисия невъзможна! Отоплението на изпарителите е напълно отделено от другите камери през които циркулира газ! Става въпрос за алуминиева стена, а не някаква гума. Разглабял съм изпарител и знам за, какво иде реч. Единствено, ако се прецакат уплътненията на камерата за отопление откъдето минава антифриза може да има теч. И той ще е виден.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Re: Антифриза намалява

                              tomazo написа:
                              за 3 месеца е съвсем нормално !!! дори го пише на опаковката на антифризите .а като се име предвид ,че колите са стари и уплатненията не са съвсем добри е нормално ?? все пак 1 литар концентра е 3 лева като го разредиш са 2 литра !!!това са 9 месеца консуматив !!
                              Oooops, чакай малко сега...нещо си объркал малко сметките. Щом гори половин литър за три месеца и от един литЪр концентрат правиш 2 литра аз поне като го смятам излиза консуматив за 1 год. Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

                              Коментар

                              Working...
                              X