Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    andrei_k написа:
    Че е голям разхода на масло, голям е, но въпроса е как е стигнало до МАР сензора
    Е как няма да стигне,като минава покрай него за да стигне в камерите.

    Коментар


      Колеги днес забелязах леко омасляване, на снимката която прилагам, намира се под казанчето за спирачна течност зад акумулатора ниско, прилича на масло, идеи от къде идва? Stilo 1.6
      Прикачени файлове

      Коментар


        andrei_k написа:
        Здравейте, знае ли някой от какво може често да се замърсява МАР сензора,че за 1 месец се наложи 3 пъти да го почиствам с контактен спрей. Иначе въздушния филтър е сменян преди 3 месеца, но сензора пак продължава да се омаслява често.
        Не че съм много в час с бензиновите мотори на Стило,но доколкото виждам от профила на колегата колата му е 1,6 16V.Има ли там MAP??? Не се ли бърка с MAF?
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          iakvvu написа:
          andrei_k написа:
          Здравейте, знае ли някой от какво може често да се замърсява МАР сензора,че за 1 месец се наложи 3 пъти да го почиствам с контактен спрей. Иначе въздушния филтър е сменян преди 3 месеца, но сензора пак продължава да се омаслява често.
          Не че съм много в час с бензиновите мотори на Стило,но доколкото виждам от профила на колегата колата му е 1,6 16V.Има ли там MAP??? Не се ли бърка с MAF?
          MAF няма,има MAP.

          Коментар


            Аха...Мерси!
            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
            Kawasaki ER-6n'2012

            Коментар


              svetljotod написа:
              Колеги днес забелязах леко омасляване, на снимката която прилагам, намира се под казанчето за спирачна течност зад акумулатора ниско, прилича на масло, идеи от къде идва? Stilo 1.6
              Колеги от фиатфорум интернационалния разбрах каква е причината! Ако някой го интересува да кажа че това кръглото столче на снимката е отдушник на скоростната кутия и е напълно нормално да излизат маслени пари от там и , ако не е почиствано от както е купена колата се получава ефекта от снимката! Това е.

              Коментар


                Онзи ден докато си сверявах часовника в колата открих някаква функция Speed Limit или нещо подобно , някой знае ли за кво въобще е тя?
                Виж бейби не сме глупаци,
                ние сме отбор от здравеняци.
                Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                Коментар


                  RTFM
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    emzo написа:
                    RTFM
                    Ако това се отнася за моя въпрос не ми говори нищо.
                    Виж бейби не сме глупаци,
                    ние сме отбор от здравеняци.
                    Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                    така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                    http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                    Коментар


                      като стигнеш до настроената скорост почва да писука
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        Вътрешен накрайник

                        Здравейте колеги,искам да ви попитам някой знае ли как се сменя вътрешен накрайник(десен) и някой сменял ли е?Завива ли се или се набива някак?Ако имате опит с това нещо,моля някой да ми обясни по-подробно.Снимки също ще са ми от полза.Единственото сигурно нещо което знам е че след смяната задължително следва реглаж на предницата!Моля помагайте
                        Фиат Стило 1.9 jtd 2003 Multi wagon

                        Коментар


                          Да се похваля, че с помощта на FiatECUScan 2.1 (програмата на Yani - евала, Yani!) и ELM327 интерфейс най-сетне и аз казах сбогом на досадното съобщение
                          ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            Сподели как,ако не е тайна.Аз няколко пъти оптвах без опит
                            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                            Kawasaki ER-6n'2012

                            Коментар


                              Имаш ли ЕЛМ327 версия 1.3 и нагоре ?Аз го ресетнах, ако не можеш - на срещата в Сливен, ще го излекуваме.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Ааа, няма тайна, в темата на Yani е писано. :D Но накратко: ELM327 интерфейс (кабел) и версия 2.1 на FiatECUScan (в по-старите версии я намаше тази опция - за нулирането на сервизния интервал). Въпреки, че при изпълнение дава съобщение за грешка, всъщност работата става.
                                ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                                Коментар

                                Working...
                                X