Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    emzo написа:
    Става и с ключ, преди малко ги ползвах.Някой да е сменял тампони на задния мост ?
    Сменях ги преди една година когато купих колата.Вече съм минал около 50 000 км и не са мръднали(все още) :D Цената им беше около 130 лв. и ги смениха сравнително бързо (за около 4 часа).Пада целият заден мост.Много лесно се работеше и нямаше при мен предпоставки за усложнения(за разлика от задното окачване на Алфа 145).
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      Аз ще се включа с въпрос: Търсили ли сте пластмасовите кори които закриват двигатела отдолу?Тези кори много често липсват и при покупката на автомобил често забравяме да погледнем за тях.Доколкото аз имам наблюдения на Стилото, те са общо 5 компонента. На мен ми лисват централното парче (представлява квадрат с две дупки за охлаждане на картера) и дясното парче (то предпазва външният ремък и достига до предната броня под фара).Лятото помня че мярнах въпросните кори на цена около 60-80лв за компонент, но сега не успявам да ги намеря.Искам да уточня че говоря за заместители, тъй като оригиналните струват 300лв +++.Та някаква идея къде се продават и на каква цена?(става въпрос за София или Сливен)

      Коментар


        И в тая връзка за корите мен ми се струва че Стилото е първата кола която карам и е много малко разтоянието от тия кори и настилката защото и при най малката неравност по пътя чувам как корите опират в издатините по пътя. На око като гледам разтоянието не е повече от 15см . Моето си ги има всички кори отдоло но ми се ще на канал да огледам дали няма начин да се повдигнат малко .
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          Моята кора я купих от Сливен за 60 лв нова.Полска е или поне така пишеше на нея.Отливката не е лоша и всички отвори паснаха идеално.През дилъра на Фиат искаха 390 лв за тази пластмаса.
          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
          Kawasaki ER-6n'2012

          Коментар


            В евро07 излиза, че има кора за около 70-80лв.Тази средната дето е.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              стило

              вярно че и на мене ми липсва кората от долу,незнаех че е имало сега разбирам от вас.Честно да кажем от една година карам стилото и всеки ден намирам нови екстри на него.Вчера открих че прозорците когато са отворени при включване на алармата сами се затварят.
              FIAT STILO 1.2 16 V.

              Коментар


                RTFM викали сис админите 90% са описани в менюъл-а.Ето примерно не съм разбрал как да пищи, че съм без колан, ама ще го разбера де ....Някой гледал ли е на JTDтата на колко градуса в Унидиаг или Виса заковата стрелката на температурата по средата ?При мен на 80гр.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Re: стило

                  ekna написа:
                  вярно че и на мене ми липсва кората от долу,незнаех че е имало сега разбирам от вас.Честно да кажем от една година карам стилото и всеки ден намирам нови екстри на него.Вчера открих че прозорците когато са отворени при включване на алармата сами се затварят.
                  Това ще значи че си имаш аларма. От къде човек може да се намери, и като я сложа, дали и моите ще се затварят? В момента - не.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    @GTipo - отваряш прозорците.Затваряш вратите и натискаш бутона за заключване, като го държиш постоянно натиснат Пробвай.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      Аз пак малко отговори да дам. Колегата cec0 кора можеш на момента да си купиш от ето тези мили хора - http://avtokori.com/ , намират се в Пловдив и кората при поръчка я пращат в цяла България от днес за утре. Долната ти кора по спомен излиза към 80 лева, можеш да си купиш и всички останали пак от тях (двете странични). Може и в Евро07 да има както каза emzo.Прозорците на колата могат да се свалят и дигат с продължително задържане на бутона от дистанционното да, ако задържиш откл. се свалят докато не го пуснеш и натиснеш пак за спиране, а започват да се дигат при задържане на заключено или докато плътно не затворят или можете до където си искате пак с отпускане и натискане за застопоряване. Едно уточнение тук, тази екстра я има, но изисква "активация", ако не ви работи пробвайте да задържите ключа в позиция заключване на шофиорската врата за повече от 2 секунди или нещо такова (може да го има описано в менуала). GTipo ти затова може да го нямаш, просто трябва да си го настроиш, всички коли го имат, не е нужна аларма.emzo като намериш как да свири за колан ми кажи моля те, много искам и при мен да го направя ама май само с професионална диагностика и сервиз става, тва май се настройва като интервала километри до сервиз тоест требе си оригинален егзаминер.
                      '08 Alfa Romeo 147 Q2
                      ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                      Коментар


                        На едно бензиново Стило, което карах, докато търсих кола, автоапапа го изключи от менюто пищенето за колана, ама беше на Италиански и нищо не вдянах.Може да иска екзаминър и след активиране да може да си го избираш, дали да е ОН или ОФФ.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          Менюто можеш да си го изкараш и на Английски отпред . На мен за нула време ми го направиха от Италиански на Английски само с бутоните .
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            Преди малко завърших успешно процедурата "Смяна на изгоряла крушка на късите светлини на преден ляв фар".Много съм доволен, макар и да се тутках час и малко. С метода с махане на подкалника си е най-удобно, макар че станах целия в кал (нямах време да я къпя, и като слизах към колата си мислех дали пък да не пробвам с махане на акумулатор, но бързо се разубедих).Рапидките при мен бяха точно 7. Малко се чудех как да извадя куплунга на захранването на фара, но след леко подръпване открих гениалната система на издърпване на синята шайба встрани. В материалите които четох срещнах някъде да се внимава да не се пипа с пръсти стъклената част на крушката защото се намалява ефекта и живота и.
                            FIAT Stilo 1.9 JTD 115

                            Коментар


                              radoslavp написа:
                              .....ако не ви работи пробвайте да задържите ключа в позиция заключване на шофиорската врата за повече от 2 секунди или нещо такова (може да го има описано в менуала). GTipo ти затова може да го нямаш, просто трябва да си го настроиш, всички коли го имат, не е нужна аларма....
                              Това го имам, става въпрос за автоматично вдигане на стъклата при заключване.
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар


                                Благодаря radoslavp, iakvvu и emzoПоръчах си корите от avtokori.com.Централното парче струва 73лв, страничните са по 39лв.Има значение дали е дизел или бензин само дясното парче.При покупка над 2 артикула има 10% отстъпка. Доставките стават с Е-конт.Та утре ще пристигнат и трябва да мисля как ще ги монтирам. Може да използвам коларски болтове :P Дано да остана доволен!

                                Коментар

                                Working...
                                X